تازه های اخبار تازه های اخبار

ارتقای ظرفیت تسهیلات خرید مسکن

تشریح جزییات تسهیلات خرید مسکن

ارتقای ظرفیت تسهیلات خرید مسکن در راستای مهمترین رسالت بانک مسکن

مهدی بلوچی، مدیر شعب بانک مسکن استان البرز در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری جام جم ضمن اشاره به سیاستهای اعتباری بانک مسکن که در سال جاری حول محور تحقق شعار رهبر معظم انقلاب ، طراحی گردیده است،  بیان نمودند: بسته جهش تولید در بانک مسکن شامل 22 خبر مهم و کلیدی بوده که در گام نخست آن افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت واحدهای مسکونی از محل اوراق حق تقدم و افزایش عمر ساختمان در تسهیلات خرید از محل اوراق و از محل حساب پس انداز مسکن صندوق یکم می باشد.

بلوچی افزود: از آنجایی که بخش عمده ی دغدغه های شخصی مردم،خریداری خانه  و یا ساخت واحد مسکونی می باشد لذا بانک مسکن با توانایی ها و افزایش گام به گام ظرفیت های خود با اعطای تسهیلات مسکن به منظور خانه دار شدن مردم اقدامات موثری در این مسیر داشته است .

مدیر شعب استان در ادامه بیان نمود:  با توجه به کاهش چشمگیر تعداد معاملات در سال جاری که از مهمترین دلایل آن، کاهش قدرت خرید مردم بوده ، یکی از اقدامات مهم بانک در این بخش انتقال تسهیلات مشارکت مدنی ساخت واحد مسکونی سازندگان در قالب فروش اقساطی سهم الشرکه به خریدار واحد مسکونی می باشد که می تواند علاوه بر افزایش قدرت خرید مردم ، شرایط افزایش عرضه را نیز بهبود بخشد.

در ادامه ایشان افزود: هدف از افزایش سقف تسهیلات، ایجاد انگیزه مضاعف و افزایش قدرت خرید متقاضیان واحد مسکونی و رونق پایدار درحوزه  مسکن بوده است .

مهدی بلوچی به تشریح انواع تسهیلات خرید مسکن پرداخت و گفت: اخذ تسهیلات مسکن جهت متقاضیان به دو روش صورت می پذیرد. 1 از محل اوراق حق تقدم 2 از محل انواع حسابهای تعهدی که پرتقاضاترین آن حساب پس انداز مسکن صندوق یکم می باشد.

وی اظهار داشت اساسی ترین وظیفه بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی در بخش مسکن و ساختمان ، ایجاد راهکارها و خدمات  به منظور تعادل در بازار مسکن و همچنین تسهیل در شرایط خانه دار شدن خانوارهای ایرانی خصوصاً زوجهای جوان می باشد که این مسیله مدتهای طولانی ذهن بسیاری از مردم خصوصاً نسل جوان را بخود معطوف داشته و از طرفی به علل مختلف، مسکن تبدیل به یکی از سرمایه گذاریهای پرسود گردیده که تمامی این موارد تلاش بی وقفه افراد جامعه را در به سمت خرید واحدهای مسکونی رقم زده است.

مهدی بلوچی در ادامه به تشریح جزییات تسهیلات خرید مسکن پرداخت و گفت زوجهای جوان می توانند از تسهیلات زوجین از محل اوراق حق تقدم بصورت مشترک با مبلغ 160 میلیون تومان در قالب خرید خانه به همراه تسهیلات جعاله تا سقف 40 میلیون تومان مجموعاً تا سقف 200 میلیون تومان جهت املاکی با قدمت 25 سال بهره مند گردند. ضمناً زوجین که مشمول خانه اولی می باشند هر یک با سپرده گذاری به مبلغ 30میلیون تومان به مدت یکسال مشترکاً تا سقف 120 میلیون تومان بابت خرید همراه با تسهیلات جعاله تا سقف 40 میلیون تومان مجموعاً تا سقف 160 میلیون تومان بابت املاکی با قدمت 20 سال بهره مند گردند.

در پایان مهدی بلوچی افزود شعب بانک مسکن استان آمادگی هر گونه خدمات و تسهیلات بانکی در این خصوص را به کلیه افراد مشمول با شرایط ذکر شده و دستورالعمل های مربوطه را خواهد داشت.

آخرین بروزرسانی 1399/6/18