تازه های اخبار تازه های اخبار

درنشستی با حضور روسای شعب مدیریت البرز

رییس اداره کل طرح برنامه از تدوین و پیشنهاد طرحهای جدید خبر داد

مدیریت البرز در برآوردهای انجام شده در پایان سال 92 از موفقترین مدیریت های کشور در حوزه های مختلف عملکردی بوده است. به گزارش روابط عمومی مدیریت البرز محمد حسن مرادی رییس اداره کل طرح و برنامه که به منظور تبیین برنامه استراتژیک بانک در مدیریت استان البرز و در جمع مسیولین و روسای شعب این استان سخن می گفت مکتوب نمودن اهداف را رمز اصلی موفقیت افراد و سازمانها دانست و تدوین برنامه استراتژیک بانک را نیز برهمین اساس ارزیابی کرد.

 

وی با اشاره به پیشینه تدوین و تبیین استراتژی بانک اطلاع رسانی صحیح آنرا در شبکه یکی از الزامات فرهنگ سازی در سازمان دانست .
 مرادی ضمن تشریح سیاستهای اقتصاد مقاومتی آنرا سرلوحه و پایه و اساس فعالیت ها و برنامه ریزی های بانک دانست و بانک مسکن را به عنوان تنها بانکی که در این حوزه دارای برنامه بوده است معرفی نمود.

وی استفاده از امکانات داخلی با تکیه بر سرمایه های انسانی را از الویت های سیاست مقاومت اقتصادی در بانک دانست و بر همین اساس توانمند سازی پرسنل و تکیه بر استعدادهای آنها را به عنوان راهبردی موثر در کوتاه مدت و بلند مدت برشمرد.

مرادی ادامه داد:واقعی کردن نرخ سود بخصوص در عقود مشارکتی یکی از اتفاقاتی است که در آینده نه چندان دور عملکرد بانک را تحت شعاع خود قرار می دهد.

وی از 208 طرح عملیاتی برای ادارات مستقر در ستاد بانک خبر داد و افزود در راستای تحقق بخشی به اهداف بانک تمامی همکاران و ادارات باید ایفاگرد نقش سازنده و موثر باشند.

رییس اداره کل طرح و برنامه صرفه جویی و مصرف بهینه را نیز یکی دیگر از اولویت های بانک به ویژه در سال جاری دانست و بر شفاف سازی عملکرد بانک با ذکر این موضوع که خوشبختانه بانک مسکن همواره به عنوان سالم ترین بانک در شبکه بانکی کشور شناخته شده مورد تاکید قرار داد.

محمد حسن مرادی در ادامه به تحلیل برنامه استراتژیک بانک پرداخت و بر موضوع تجهیز منابع به عنوان اولین بند این برنامه تاکید کردو وضعیت مدیریت شعب استان البرز را در این حوزه مطلوب توصیف کرد.

وی با اشاره به رقم 5800 هزار میلیاردی نقدینگی درپایان سال گذشته ودر سطح کشور، میزان جذب سهم از نقدینگی را برای بانک مسکن غیر قابل قبول ارزیابی کردوبر تلاش بیشتر همه کارکنان در این حوزه تاکید کرد.

رییس اداره کل طرح و برنامه یکی از مشکلات عدیده بانک را عدم توفیق در جذب منابع حساب قرض الحسنه جاری دانست و باتوجه به قیمت تمام شده پول در بانک برنامه ریزی و فعالیت هدفمند در جذب منبع ارزان قیمت را بسیار مهم ارزیابی کرد.

وی در ادامه سخنان خود طراحی ابزار را یک علم دانست اما معرفی خوب و درست آن را یک هنر توصیف و افزود: با توجه به شرایط فعلی در محصولات و خدمات بانک بهره مندی از فرصت موجود باید در دستور کار همه همکاران اعم از صف و ستاد باشد.

توسعه بانکداری الکترونیک از دیگر موضوعاتی بود که ریاست اداره کل طرح و برنامه برانجام دقیق آن در تمامی ارکان و بخشها تاکید کرد

مرادی تکریم ارباب رجوع و جلب رضایتمندی مشتریان را از توفیقات مهم بانک در سال 92 دانست .

رییس اداره کل طرح و برنامه سرانه بودجه رفاهی همکاران را در سال 92 سه برابر بیشتر از هدف تعیین شده اعلام کرد و آنرا نشانه توجه و دغدغه مدیران عالی بانک در خصوص حفظ و ارزش گذاری به سرمایه های انسانی سازمان دانست.

محمد حسن مرادی رییس اداره کل طرح و برنامه با اشاره به لزوم طراحی شیوه ها و تلاش مضاعف جهت فروش اقساطی مسکن مهر به اهمیت اتخاذ راهکارهای متنوع با هدف باز گرداندن منابع بانک پرداخت و بر همین اساس اعلام کرد پیش بینی بانک بازگشت 32 هزار میلیارد ریال منابع بانک در این حوزه است .

وی رشد 26 درصدی سپرده ها یعنی رقمی معادل با 78 هزار میلیارد ریال را به عنوان میانگین رشد مورد انتظار بانک یادآور شد ودر عین حال تاکید کرد 15 درصد از این رشد باید دربخش منابع ارزان قیمت باشد.

مرادی از بررسی و پیشنهاد طرح های جدید به هیات مدیره محترم بانک خبر داد و ابراز امیدواری کرد با تصویب و ابلاغ این طرح هاشاهد رشد و شکوفایی بیشتر از پیش باشیم.

ریاست اداره کل طرح و برنامه بازاریابی هدفمند و فعالیت کانالیزه به ویژه در بخش مسکن را در مسیر اساسنامه بانک خاطر نشان ساخت وتبیین سیاستهای اعتباری رادرسال 93 حول محور همین رویکرد دانست.

وی ادامه داد:نظارت مستمر و ارزیابی عملکرد از دیگر اهدافی است که در سال جدبد با جدیت و نگاه نو از سوی بانک دنبال خواهد شد و برهمین اساس نیز هدفمند شدن پرداخت ها از اولویت های سال جاری خواهد بود.

او همچنین خواستار برخورداری از اطلاعات کافی از سوی روسای شعب به عنوان کارشناسان اقتصادی بانک به نحوی که همواره ضمن شناخت تهدیدها و فرصت های درونی و بیرونی توانمندی مدیریت بحران و شرایط غیر قابل پیش بینی را داشته باشند شد.

مرادی سپس به برگزاری المپیاد علمی سنجش شغلی درسال جدید اشاره  کرد و از رتبه بندی شعب برتر بر اساس میانگین نمرات کسب شده از سوی کارکنان شعبه به عنوان یکی از برنامه ها و رویکردهای جدید بانک در برگزاری این آزمون خبرداد.

فریبرز نعیمی مدیر شعب استان البرز نیز در این گردهمایی به بیان گزارشی از عملکرد مدیریت استان پرداخت ، وی ضمن قدردانی از تصمیم به موقع مدیران عالی بانک در تدوین و تبیین برنامه های علمی و عملی از معرفی طرحهای جدید و محصولات جذاب بانک قدردانی نمود.

مدیر شعب استان با اعلام پرداخت 4000 میلیارد تسهیلات و کسب رتبه اول بانک مسکن در بین بانک های استان از 10 درصدکاهش مطالبات معوق این مدیریت در پایان سال 92 نسبت به ابتدای همان سال خبرداد.

نعیمی با اشاره به پتانسیل مطلوب استان البرز در جذب منابع خواستار افزایش شعب استان شد.

مدیر البرز با اشاره به سرانه 312 میلیاردی شعب از منابع به وضعیت بسیار مطلوب شعب استان در مقایسه با سایر شعب کشور اطلاع داد.

وی همچنین نسبت 88/0 درصد مطالبات به تسهیلات را درقیاس معدل کل بانک مطلوب ارزیابی و هزینه تمام شده پول رانیز پایین تر از معدل کشوری دانست.

نعیمی بر تدوین برنامه های جدید با هدف کاهش نسبتNPL درمدیریت استان البرز خبر داد و تاکید کرد در هدف گزاری و حرکت باید تفکر کشوری و رفتار منطقه ای داشته باشیم و برهمین اساس یکی از برنامه های ما خلق پول و جمع آوری نقدینگی برای بانک می باشد.

مدیر شعب البرز رتبه بانک مسکن را دراستان و در بین سایر بانکها سوم اعلام و از تدوین برنامه های جدید با هدف کسب جایگاه دومی تاکید و تصریح کرد:نقش روسای شعب در این مقطع حساس به عنوان مدیران و کارشناسان اقتصادی و همچنین مربیان شغلی برای همکاران جوان بی بدیل و اثر گذار خواهد بود.

آخرین بروزرسانی 1397/9/10