تقدير از عملكرد بانك مسكن در حوزه تسهيلات اشتغالزايي مددجويان كميته امداد حضرت امام خميني(ره)

كارگروه اشتغال استان بوشهر با حضور سيد مرتضي بختياري رئيس كميته امداد حضرت امام خميني(ره) كشور، گراوند استاندار بوشهر، جميري نماينده مردم بوشهر، گناوه و ديلم در مجلس شوراي اسلامي و مديران دستگاه هاي اجرايي و بانك هاي عامل برگزار گرديد.

تقدير از عملكرد بانك مسكن در حوزه تسهيلات اشتغالزايي مددجويان كميته امداد حضرت امام خميني(ره)

كارگروه اشتغال استان بوشهر با حضور سيد مرتضي بختياري رئيس كميته امداد حضرت امام خميني(ره) كشور، گراوند استاندار بوشهر، جميري نماينده مردم بوشهر، گناوه و ديلم در مجلس شوراي اسلامي و مديران دستگاه هاي اجرايي و بانك هاي عامل برگزار گرديد.

به نام خدا

تقدير از عملكرد بانك مسكن در حوزه تسهيلات اشتغالزايي مددجويان كميته امداد حضرت امام خميني(ره)

كارگروه اشتغال استان بوشهر با حضور  سيد مرتضي بختياري رئيس كميته امداد حضرت امام خميني(ره) كشور، گراوند استاندار بوشهر، جميري نماينده مردم بوشهر، گناوه و ديلم در مجلس شوراي اسلامي و مديران دستگاه هاي اجرايي و بانك هاي عامل برگزار گرديد.

به گزارش پايگاه خبري بانك مسكن- هيبنا- سید مرتضی بختیاری رئيس كميته امداد امام خميني(ره) كشور در كارگروه اشتغال استان بوشهر اظهار کرد: یکی از نقاط قوت نهاد مقدس کمیته امداد ، اعتماد عمومی به این نهاد است که در برنامه هایی مانند ساخت مسکن مددجویی شاهد حضور پرمعنا و جدی مردم هستیم.وی افزود: با همدلی مردم شاهد کارهای بزرگی در سطح کشور برای رفع محرومیت هستیم.رئیس کمیته امدادتصریح کرد: محرومین ولی نعمتان جامعه مسلمین هستد که خدمت با تکریم و احترام، وظیفه مسئولان است.

گفتنی است برای ساخت ۷۲ واحد مسکونی ۵۰ متری ويژه ايتام استان بوشهر در شهر سعدآباد دشتستان هفتاد و دو میلیارد ریال با کمک خیرین هزینه شده است. همچنین سید مرتضی بختیاری در خصوص آغاز عملیات اجرایی یک هزار واحد مسکونی در استان بوشهر اظهار کرد: جزء سیاست های قطعی کمیته امداد، توجه ویژه به خانواده های محروم است. وی افزود: در سال گذشته استکبار به نام محرومین می خواست در کشور فتنه ای ایجاد کند، که حتی یک مددجوی تحت پوشش کمیته امداد بین اغتشاش‌گران دستگیر شده وجود نداشت.رئیس کمیته امداد تصریح کرد: این موضوع نشان می دهد که همین طبقه محروم، از مدافعان جدی انقلاب هستند و با وجود مشکلات و گرفتاری ها، در پازل  توطئه های دشمنان نظام حضور ندارند.

بختیاری با اشاره به سرفصل های کاری و خدمتی کمیته امداد به جامعه هدف، عنوان کرد: مسکن به عنوان یکی از مهمترین و گران ترین بسته های حمایتی است که اولویت را به خانواده های ایتام، خانواده های مستقر در روستاهاو خانواده های سه نفر به بالا اختصاص داده ایم.وی ادامه داد: مجلس یازدهم مجلس محرومین است که برای ۵۰ هزار خانواده، ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار در قالب لایحه بودجه سال آینده جهت ساخت مسکن پیش بینی شده است.رئیس کمیته امداد با اعلام این که کمیته امداد عزم خود را جزم کرده تا مشکلات خانواده های تحت پوشش را به حداقل برساند، گفت: بررسی‌های ما نشان می دهد که ۳۴ هزار واحد مسکونی در کشور فاقد حمام، ۳۸ هزار و ۵۰۰ خانوار فاقد سرویس بهداشتی و ۴۹ هزار خانواده فاقد لوله کشی گاز هستند که سعی می کنیم با ایجاد تفاهم‌نامه با استانداری ها، صنایع و سایر خیرین حقیقی و حقوقی مشکل این خانواده‌ها را رفع کنیم.بختیاری با تقدیر از مردم خیر و نیکوکار استان بوشهر، بیان کرد: در سال ۹۸، کل کمک های مردمی در این استان ۱۰۴ میلیارد تومان در استان بوشهر بوده که تا پایان آذرماه به ۱۷ میلیارد تومان رسیده و انتظار می رود نا پایان امسال به ۱۴۰ میلیارد تومان برسد.

وی اظهار کرد: امروز شاهد رونمایی از ۵ هزار فرصت شغلی ، آغاز عملیات اجرایی یک هزار واحد مسکونی مددجویی، آغاز عملیات لوله کشی ۵ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مددجویی، توزیع چهار هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت و یک هزار و ۳۰۰ دستگاه آبگرمکن، توزیع ۵۰۰ فقره جهیزیه در قالب کاروان خدمت فاطمی و به مناسبت دهه فاطمیه در استان بوشهر بودیم که نشان دهنده تلاش خیرین حقیقی و حقوقی برای کاهش فقر در استان بوشهر است.

 در پايان اين مراسم از مديران بانك هاي عامل تسهيلات اشتغالزايي به جهت عملكرد مطلوب سيستم بانكي استان در پرداخت تسهيلات به مددجويان معرفي شده از طرف كميته امداد امام خميني(ره) بوشهر با اهداء لوح تقدير قدرداني به عمل آمد.

خاطر نشان مي گردد، طي سال جاري مجموعاً 132 پرونده در قالب تسهيلات قرض الحسنه اشتغالزايي به مبلغ 60 ميليارد ريال از طرف كميته امداد امام خميني(ره) استان بوشهر به اين مديريت معرفي كه از اين تعداد، 120 پرونده به مبلغ 54 ميليارد ريال معادل 90% اعتبار ابلاغي به مددجويان واجد شرايط نهاد مزبور پرداخت و 12 پرونده باقيمانده نيز به دليل نقص در مدارك و عدم مراجعه مشتري در دست اقدام بوده كه به محض مراجعه مشتري و بر طرف نمودن نقايص پرونده در اسرع وقت باقيمانده اعتبار ابلاغي نيز جذب خواهد گرديد.

آخرین بروزرسانی 1399/10/14