تازه های اخبار تازه های اخبار

" سید کمال الدین شهریاری نماینده مردم شهرستان دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی: مصوبات تصویب شده در خصوص زلزله زدگان دشتی بی سابقه و بی نظیر بوده و قابل تقدیر و ستایش است "

در سفر یک روزه محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری و مرتضی صالحی شهرابی رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای به استان بوشهر که عقیل زینلی مدیرشعب استان و موسی رحیمی معاون اجرایی مدیریت ایشان را همراهی می کردند، در جلسه بررسی وضعیت بازپرداخت تسهیلات زلزله سال 92 در بخشداری شهر شنبه و طسوج در شهرستان دشتی شرکت نمودند و تصمیمات جدید را جهت حل مشکلات ارایه نمودند.

 

" به نام خدا"

" سید کمال الدین شهریاری نماینده مردم شهرستان دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی: مصوبات تصویب شده در خصوص زلزله زدگان دشتی بی سابقه و بی نظیر بوده و قابل تقدیر و ستایش است "

در سفر یک روزه محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری  و مرتضی صالحی شهرابی رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای به استان بوشهر که عقیل زینلی مدیرشعب استان و موسی رحیمی معاون اجرایی مدیریت  ایشان را همراهی می کردند، در جلسه بررسی وضعیت بازپرداخت تسهیلات زلزله سال 92 در بخشداری شهر شنبه و طسوج در شهرستان دشتی شرکت نمودند و تصمیمات جدید را جهت حل مشکلات ارایه نمودند.

در بخشی  از این سفر که به منظور بررسی وضعیت بازپرداخت تسهیلات زلزله شنبه و طسوج در شهرستان دشتی و با برگزاری  جلسه ای  با حضور سید کمال الدین شهریاری نماینده مردم  شهرستانهای دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و تمامی مسیولین شهرستانی و اهالی منطقه در بخشداری انجام گردید، شهریاری با تقدیر ویژه از مسیولین عالی رتبه بانک خصوصاً رحیمی انارکی مدیر عامل و رییس هیات مدیره  و اعضای هیات مدیره بدلیل حمایت های همه جانبه و عملکرد مثبت بانک مسکن که در حمایت از اقشار کم بضاعت و همچنین تسهیل در پرداخت تسهیلات بخش مسکن صورت پذیرفته افزود: در شرایط کنونی کشور و با توجه به توان مالی و وضعیت اقتصادی مردم منطقه که اکثراً کشاورز و نیز آسیب دیده از بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه می باشند، حمایت ویژه ای که از طرف هیات مدیر عامل و اعضای هیات مدیره بانک مسکن و از طریق تصویب مصوبات اخیر از مردم شهرستان دشتی صورت پذیرفته در نوع خود بی سابقه و بی نظیر و قابل ستایش و تقدیر ویژه می باشد.

در این جلسه علمداری مدیر امور اعتباری بانک ضمن ابراز تقدیر و تشکر فراوان از مدیر عامل  بانک مسکن و اعضای هیات مدیره بانک به واسطه اعمال مساعدت صورت پذیرفته به زلزله زدگان شهرستان دشتی،گفت: مصوبات تصویب شده در خصوص بخشودگی جرایم و تقسیط مجدد بدهی تسهیلاتی متقاضیان برای سومین بار متوالی در تاریخ بانک مسکن بی سابقه و بی نظیر بوده است. ایشان افزودند: بیشترین تکلیف از طرف دولت در بخش مسکن بر عهده بانک مسکن قرار داده شده  و این بانک به عنوان بازوی اجرایی دولت، وظیفه پرداخت تسهیلات  حوادث غیر مترقبه در بخش مسکن را دارد. وی افزود: در تبصره 35 امکان بخشودگی جرایم و سود تسهیلات و صرفاً پرداخت اصل تسهیلات  وجود دارد و بدون شک اصل منابع تسهیلاتی متعلق به مردم و حق الناس است .

همچنین ایشان به بیان  شرایط  جدید تقسیط مجدد و بخشودگی جرایم زلزله زدگان شهرستان دشتی پرداخته و عنوان نمودند: در راستای مساعدت به زلزله زدگان منطقه دشتی و خورموج و با عنایت به پیگیری های مقامات استانی، حسب مصوبه شماره 10/433 مورخ 1398/07/10 هییت مدیره محترم بانک مسکن و به منظور تعیین تکلیف مطالبات بانک ناشی از تسهیلات اعطایی مناطق آسیب دیده ناشی از زلزله با بخشودگی جرایم تاخیر متعلقه و تقسیط مجدد اصل و سود تسهیلات پرداختی به مدت 9 سال در صورت مراجعه متقاضیان و با همان شرایط قرارداد اولیه موافقت به عمل آمده است.

همچنین زنیلی مدیر شعب استان در بخشی از صحبت های خود با اشاره به شرایط و مساعدت های جدید مقرر شده گفت: گیرندگان تسهیلات حوادث غیر مترقبه قادر خواهند بود به سه روش نسبت به تعیین تکلیف مطالبات خود اقدام نمایند. ایشان یکی از روش ها را پرداخت یکجای صرفاً اصل مطالبات و بخشودگی سود و جرایم دانسته و روش دوم را تقسیط مجدد بدهی تسهیلات گیرندگان اعم از اصل و سود تسهیلات به مدت 9 سال و بخشودگی جرایم متعلقه اعلام نموده و روش سوم را پرداخت بخشی از بدهی توسط مشتری و بخشودگی جرایم متعلقه به نسبت مبلغ واریزی عنوان نمود. ضمناً ایشان از مسوولین و معتمدین محلی  خواستار اطلاع رسانی گسترده به مردم منطقه از طریق مساجد و محافل عمومی در خصوص مزایا و فرصت های ایجاد شده در این طرح گردید.

در این جلسه بخشدار شنبه، معاون عمرانی فرمانداری دشتی، نمایندگان شوراهای روستایی مردم در منطقه و... ضمن بیان مطالبی  سیوالاتی ارایه نمودند که  توسط علمداری و زینلی پاسخ های لازم ارایه شد.

 

آخرین بروزرسانی 1398/9/4