تازه های اخبار تازه های اخبار

زینلی مدیر شعب استان بوشهر: امروز دشمن می خواهد از راه اقتصادی به ما ضربه بزند

به مناسبت هفته پدافند غیر عامل و در راستای همفکری و ارتقای سطح کیفی عملکرد بانک در این حوزه،¬ جلسه ی کارگروه کمیته پدافند غیر عامل با حضور عقیل زینلی مدیر شعب استان، معاونین ایشان و مسؤولین دوایر مدیریت برگزار گردید.

به نام خدا

زینلی مدیر شعب استان بوشهر: امروز دشمن می خواهد از راه اقتصادی به ما ضربه بزند

به مناسبت هفته پدافند غیر عامل و در راستای همفکری و ارتقای سطح کیفی عملکرد بانک در این حوزه،­ جلسه ی کارگروه کمیته پدافند غیر عامل با حضور عقیل زینلی مدیر شعب استان، معاونین ایشان  و مسؤولین دوایر مدیریت برگزار گردید.  

   در این جلسه که جهت بررسی اقدامات پیشگیرانه مسایلی همچون مدیریت بیماری کرونا، حفاظت از اماکن و اسناد و ... برگزار شد ، زینلی مدیر شعب استان گفت: پدافند غیر عامل مبحث بسیار مهم و کلیدی است و دارای  زیر شاخه ها و گستره فراوانی است. این بخش  تنها محدود به موارد درون سازمانی نبوده و با توجه به گستردگی دایره مشمول، می بایست بسیار جدی گرفته شود. این موضوع تنها مربوط به مباحث و شرایط جنگی نبوده و شامل موارد غیر نظامی نیز می گردد. وی ادامه داد: مسلمانان از صدر اسلام تاکنون مورد تحریم های ظالمانه قرار داشته اند و این امر محدود به عصر ما نمی گردد. بنابراین امروزه و در شرایط کنونی نیز که مورد تهدیدات دشمن در حوزه های مختلف قرار داریم، رعایت اصول پدافند غیرعامل، یک اصل حیاتی برای کشور به شمار می آید.

مدیر شعب استان افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری مدظله العالی فرمودند ما مهندسین و متخصصین خبره فراوانی در کشور داریم پس می بایست با تکیه بر مباحث  اقتصاد مقاومتی  و حمایت از تولید داخلی به توفیق برسیم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از حوزه هایی که دشمن به دنبال رخنه در آن است، سرقت اطلاعات و خرابکاری در  حوزه IT و فن آوری اطلاعات می باشد. امروز دشمن وارد فاز اقتصادی شده است و  با ایجاد جنگ اقتصادی و افزایش تحریم ها به دنبال ایجاد نارضایتی در داخل و فشار روی آحاد مردم بوده و  از این طریق قصد وارد نمودن  ضربه به پیکر نظام داشته  و با تهدیدات سایبری از طریق هکرها به دنبال نفوذ در ارگان ها و سازمان های دولتی من جمله سیستم های مالی بانک های کشور می باشد. وی گفت: امروزه در حوزه پدافندی با تغییر شکل و انواع تهدیدات و تکنولوژی و فناوری های پیچیده و نوین مواجه هستیم.

زینلی  با بیان این که ما نباید منتظر بمانیم تا بحران به سراغ ما بیاید، خاطرنشان کرد: ایجاد آمادگی در مقابل تهدیدات احتمالی یکی از اصول پدافند غیر عامل است که باید مورد اهتمام  قرار داشته باشد.

زینلی معضل کرونا را جدی خواند و افزود: این بیماری به همکاران و سازمان آسیب می رساند و زمانی که همکاری درگیر این بیماری میشود  نمی تواند در محل کار حاضر شود و فشار کاری به دیگر همکاران تحمیل می گردد. وی ادامه داد بایستی تمهیدات لازم برای پیشگیری از بیماری کروناویروس در  دستور کار قرار گیرد  وبایدبه خوبی این بیماری را مدیریت نموده  و تمام محل ها و گلوگاه های  آسیب پذیر در سازمان را برطرف نماییم تا کمترین آسیب ببینیم.

در ابتدای این جلسه عبدالکریم حسینی رییس دایره حراست نیز به عنوان دبیرکمیته  پدافند غیرعامل مدیریت،  به مواردی درخصوص اهمیت و نقش پدافند غیر عامل در شناسایی و مقابله با تهدیدات در حوزه های مختلف اشاره نمود و  درخصوص مسایل و چالش های تهدیدات موجود پیشنهادات و راهکارهایی به اعضای حاضر در جلسه  ارایه نمود.

همچنین در این جلسه دیگر همکاران هم به ارایه نکته نظرات خود پیرامون موضوع پرداخته  و در انتها مصوباتی از جمله شناسایی نقاط آسیب پذیر شعب تحت پوشش شامل ورودی ها، نرده­ها، حفاظ­ها و پیگیری جهت رفع نقاط آسیب پذیر، محافظت از اسناد و مدارک طبقه بندی شده در شعب و نگهداری اسناد در مکان امن، نظارت بر وضعیت برق اضطراری مدیریت و شعب و کنترل دستگاه­های متصل به UPS ، رصد سامانه­های حفاظتی، نظارت بر عملکرد صحیح و کامل و اعلام خرابی ­های موردی در اسرع وقت به دفترحراست استان، تکریم ارباب رجوع و پرهیز از ایجاد نارضایتی در مشتریان و رعایت حقوق شهروندی، عدم اظهارنظر و فعالیت در فضای مجازی پیرامون پیام­های مغایر با ارزش­های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، استفاده همه همکاران از ماسک در طول ساعات اداری و حضور در محیط بانک و... مورد تایید و تصویب اعضای کمیته قرار گرفت.

 

آخرین بروزرسانی 1399/8/6