تازه های اخبار تازه های اخبار

جلسه كميته وصول مطالبات مديريت با موضوع طرح مهرانديش با حضور عقيل زينلي مدير شعب استان، معاونين مديريت، تعدادي از كارشناسان مديريت و مسؤولين شعب برگزار گرديد.

جلسه كميته وصول مطالبات مديريت با موضوع طرح مهرانديش با حضور عقيل زينلي مدير شعب استان، معاونين مديريت، تعدادي از كارشناسان مديريت و مسؤولين شعب برگزار گرديد.

در ابتدا عقيل زينلي مدير شعب استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی اقشار جامعه و همچنین توجه بانک مسکن به ساماندهی و کاهش مطالبات غیرجاری، بانك مسكن طرح ویژه کاهش مطالبات غیرجاری با عنوان طرح مهر اندیش را در راستای ایجاد مشوق های لازم برای مشتریان دارای اقساط غیرجاری اجرایی می کند.

به نام خدا

   جلسه كميته وصول مطالبات مديريت با موضوع طرح مهرانديش با حضور عقيل زينلي مدير شعب استان، معاونين مديريت،  تعدادي از كارشناسان مديريت و مسؤولين شعب  برگزار گرديد.

در ابتدا عقيل زينلي مدير شعب استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی اقشار جامعه و همچنین توجه بانک مسکن به ساماندهی و کاهش مطالبات غیرجاری، بانك مسكن طرح ویژه کاهش مطالبات غیرجاری با عنوان طرح مهر اندیش را در راستای ایجاد مشوق های لازم برای مشتریان دارای اقساط غیرجاری اجرایی می کند.

وي افزود: آندسته از مشترياني كه نزد بانک مسکن بدهی دارند  می‌توانند برای پرداخت معوقات از طرح مهراندیش ویژه بخشودگی جرائم مطالبات تسهیلات غیر جاری در ایام کرونایی بهره‌مند شوند.

مدیر امور شعب بانک مسکن بوشهر با بیان این که متقاضیان می‌توانند تا بيستم اسفند ماه از طرح مهراندیش استفاده کنند یادآور شد: در این طرح چنانچه مشتریان دارای اقساط غیر جاری نسبت به تسویه نقدی مطالبات معوق خود اقدام کنند، ۶ درصد خالص جرائم تسهیلات آن ها بخشوده می‌شود.

وی با اشاره به  پرداخت غیر حضوری اقساط توسط مشتریان و مشمولیت آن ها در این طرح، افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا تمام مشتریانی که با پرداخت غیرحضوری از طریق درگاه‌های بانک مسکن از جمله پایانه های خود پرداز، خود دریافت، اینترنت بانک و همراه بانک، اقساط معوقه خود را پرداخت می‌کنند، مشمول این طرح خواهند بود.

ايشان با تشریح جزئیات کامل طرح های جهت حمایت از بدهکاران بانکی گفت: هیئت مدیره محترم بانک مسکن در راستای حمایت از مشتریان دارای اقساط غیر جاری بالاخص با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و شیوع بیماری کرونا با بخشودگی کامل جرائم در قالب طرح مهراندیش تا پایان اسفند ماه 99 موافقت نموده است.

زينلي  در تشریح طرح مهراندیش گفت: در طرح مهراندیش بانک مسکن، چنانچه مشتریان دارای اقساط غیر جاری، نسبت به تسویه نقدی مطالبات معوق خود کنند، 6 درصد خالص جرائم تسهیلات آن ها برای انواع قراردادهای تسهیلاتی بانک مسکن از جمله فروش اقساطی و مشارکت مدنی بخشوده مي شود.

وی همچنین به پرداخت غیر حضوری اقساط توسط مشتریان و مشمولیت آن ها در این طرح اشاره کرد و افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا تمامی مشتریانی که با پرداخت غیر حضوری از طریق درگاه های بانک مسکن از جمله پایانه های خود پرداز، خود دریافت، اینترنت بانک و همراه بانک، اقساط معوقه خود را پرداخت می کنند مشمول این طرح خواهند بود.

مدیر شعب بوشهر به بیان دیگر ویژگی های طرح مهراندیش پرداخت و افزود: طرح مهر اندیش فرصتی استثنایی برای حمایت از بدهکاران بانک مسکن خصوصاً در ایام کروناست و بدهکاران مشمول این طرح همچنین می توانند از امتیازات و شرایطی همچون تغییر نام مدیون، بدون واریز درصدی از مانده بدهی و از امکان تقسیط مطالبات ناشی از تسهیلات مضاربه و اموال سرمایه ای نيز برخوردار شوند.

 

وی افزود:طرح مهر اندیش در7 بخش طراحی شده و تا 20 اسفند ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

مدیرشعب استان بوشهر در خصوص مورد دیگری که در این طرح مورد تأکید قرار گرفته گفت:« تعیین تکلیف مطالبات مشارکت مدنی با تقسیط حداکثر 300 میلیون ریال از محل وجه‌التزام» از ديگر مساعدت هاي اعمال شده در قالب اين طرح است. این سیاست به منظور مساعدت با ذینفعان واحدهای باقی‌مانده مورد مشارکت و تسریع در وصول مطالبات بانک، تقسیط مطالبات با اخذ تضامین معتبر و احراز توانایی مالی متعهدین در بازپرداخت به موقع اقساط، ضمن وصول نقدی بخشی از مطالبات بانک در سه بخش صورت می گیرد.

نخست این که اصل و سود تا تاریخ سررسید محاسبه و وفق سیاست‌های اعتباری سال جاری بر روی واحدهای احداثی با نرخ جاری بانک تقسیط می شود. موضوع دوم این است که وجه‌التزام مربوط به قدرالسهم هر واحد با توجه به صورت وضعیت قرارداد و با ملحوظ نظر قرار دادن حدود اختیارات تعیین شده برای شعب ، مدیریت های شعب و کمیته عالی وصول مطالبات، بدون سود، به مدت حداکثر 36 ماه تقسیط می شود. همچنین به ازای هر نفر ذینفع اعم از شریک قرارداد مشارکت، مالک یا خریداران واحدهای مشارکت صرفاً تقسیط یک قرارداد بدون سود از محل وجه‌التزام (و صرفاً برای یک واحد) با استفاده از این ظرفیت، امکان‌پذیر خواهد بود.

وی در خصوص بخش سوم نیز گفت:مابه‌التفاوت وجه‌التزام و قدرالسهم اصل و سود واحدهای باقی‌مانده تا سقف‌های قابل تقسیط به صورت نقدی وصول می شود.

در اين جلسه رؤساي شعب و ديگر اعضاء جلسه نيز به بيان راه كارها و ديدگاه هاي خود پرداختند.

 

آخرین بروزرسانی 1399/10/27