تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر شعب استان چهارمحال و بختیاری در جمع انبوه سازان :

فعالسازی و پویا نمودن صنعت ساختمان، رویکردی برای کمک به رونق اقتصادی در استان

همایش مدیر شعب بانک مسکن استان با انبوه سازان

جلسه ای با حضور مدیر و معاون مدیریت شعب استان ، رییس دایره امور اعتباری با جمعی از انبوه سازان فعال استان با هدف تحکیم روابط و تعامل بیشتر با انبوه سازان و بررسی مسایل و مشکلات احتمالی در حوزه ساخت و ساز مسکن در مدیریت شعب استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

در ابتدای جلسه محسن ربانی یکتا، مدیر شعب استان ضمن عرض خوش آمدگویی و خیرمقدم خدمت مدعوین، اعیاد میلاد رسول اکرم (ص)  امام صادق (ع) را به حضار جلسه تبریک عرض نمود. ربانی اظهار نمود: از آنجایی که اقتصاد کشور تا حد زیادی به صنعت ساختمان و مسکن وابسته است، هدف از برگزاری این نشست را با انبوه سازان ایجاد تعامل و پویا نمودن بخش ساخت و ساز اعلام نمود. ربانی با اشاره به اینکه رکود مسکن در سالهای اخیر، سایر بخشها را تحت تاثیر قرار داده، تاکید نمود که میتوان با مشارکت و تعامل بیشتر با انبوه سازان به رونق اقتصادی استان و کشور کمک نمود.

مدیر شعب استان گفت: بانک مسکن به عنوان یکی از متولیان مسکن در کشور ، با قدمتی نزدیک به 80 سال، در اعطای تسهیلات با شرایطی رقابتی به انبوه سازان ، پیمانکاران و فعالان حوزه ساخت و ساز و مسکن همیشه پیشرو بوده است. وی افزود: امید است این جلسات منشای همکاری و تعامل بیشتر بانک و کلیه انبوه سازان و پیمانکاران گردد و در نتیجه این همکاری بیشتر، تصمیمات و رویکردهای جدیدی برای فعالسازی و پویا نمودن صنعت ساختمان در استان اتخاذ گردد.

در ادامه جلسه، رییس دایره امور اعتباری مدیریت، نجفقلی پورسلیمان به شرح انواع تسهیلات بانک مسکن در حوزه ساخت و ساز و خرید مسکن پرداخت . وی با اشاره بر اینکه رویکرد بانک احیای بافت فرسوده می باشد ، تاکید نمود با استفاده از مزیت های تسهیلات بافت فسوده، فرصت مناسبی برای کمک به عمران و آبادانی استان ایجاد شده و همچنین این تسهیلات می توانند کمک شایانی به مصرف کننده اصلی نمایند. پورسلیمان نیز از اعلام آمادگی دایره امور اعتباری مدیریت جهت ارایه مشاوره و راهکارهای مناسب به انبوه سازان جهت استفاده بهینه از خدمات و تسهیلات بانک مسکن خبر داد. 

در ادامه جلسه برخی از انبوه سازان ضمن تشکر از بانک مسکن جهت برگزاری این جلسه به ارایه نظرات و پیشنهادات خود اقدام نمودند، انبوه سازان  حاضر به جلسه ضمن اذعان به تمایل به همکاری با بانک مسکن به موانعی چون: زمانبر بودن و پر هزینه بودن فرآیند اخذ پروانه ساخت و پایانکار با توجه به تورم اقتصادی- قوانین جدید و سخت گیرانه سازمان بازرسی در خصوص محدودیت تراکم مازاد بر سطح که قیمت تمام شده مسکن را بالا می برد- قدیمی بودن طرح تفصیلی شهر شهرکرد و عدم تناسب بین سقف تسهیلات و قیمت تمام شده مسکن یاد نمودند.

در ادامه جلسه چندی از انبوه سازان اظهار نمودند: برای کمک بیشتر به پویای صنعت ساخت و ساز در استان، پیشنهاد می گردد، کمیته ای تشکیل گردد و در جلسات آن، علاوه بر بانک مسکن و انبوه سازان،  نمایندگانی از شهرداری، شورای اسلامی شهر، اداره کل راه و شهرسازی ، استانداری، سازمان بازرسی، سازمان نظام مهندسی و سایر سازمانهای زیربط حضور داشته باشند تا به مشکلات و مسایل حوزه ساخت و ساز بهتر پرداخته شود. همچنین ایشان خاطر نشان نمودند: با توجه به قیمت تمام شده ساخت مسکن در بازار امروزی ، انتظار می رود بانک مسکن در مور سقف تسهیلات و شرایط اعطای تسهیلات به انبوه سازان نظر مساعدتری نسبت به سایر مشتریان داشته باشد. تا انبوه سازان نیز ترغیب به استفاده از این تسهیلات گردند.

در پایان جلسه مدیر شعب استان، ضمن تشکر از انبوه سازان حاضر در جلسه بابت ارایه پشنهادت و انتقادات ارزنده شان، گفت: رفع مشکلات بیان شده و کمک به بهبود وضعیت ساخت ساز در استان مستلزم هم اندیشی و پیگیری بیشتر و تشکیل کارگروهی با انبوه سازان و نماینده سازمانهای زیربط می باشد، ربانی ابراز امیدواری نمود در جلسات آتی، شاهد روند پیشرونده و مثبتی در حل مشکلاتی ساخت و ساز در استان باشیم.  

آخرین بروزرسانی 1397/9/11