تازه های اخبار تازه های اخبار

بررسی و تحلیل مسایل مسکن مهر در استان

نشست تخصصی با فعالان بخش مسکن و ساختمان

بانک مسکن استان چهارمحال و بختیاری نشستی با فعالان بخش مسکن و ساختمان با هدف تعامل، همکاری و تحکیم روابط و در راستای برطرف نمودن مشکلات مسکن مهر برگزار نمود

بانک مسکن استان چهارمحال و بختیاری نشستی با فعالان بخش مسکن و ساختمان با هدف تعامل، همکاری و  تحکیم روابط و در راستای برطرف نمودن مشکلات مسکن مهر با مدیران و کارشناسان اداره کل راه  شهرسازی استان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره کل تعاون استان برگزار نمود .

در ابتدای جلسه فریبرز معصومی، معاون مدیریت شعب استان چهارمحال و بختیاری ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان حاضر در جلسه، از همکاری و تلاشهای این مدیران در ساماندهی وضعیت مسکن مهر در استان تشکر نمود. معصومی خاطر نشان نمود که بیش از 95 درصد از پروژه های مسکن مهر در استان تعیین تکلیف شده که فقط کمتر از 5  درصد آن هنوز به مرحله فروش اقساطی نرسیده است، وی با اشاره به اهمیت نقش همکاری و تعامل سازمانی بین بانک و سازمانهایی چون اداره کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره تعاون در استان، ابراز امیدواری کرد با تلاش و حمایت این سازمانها، اندک پروژه های مسکن مهر بلاتکلیف در استان بزودی تعیین تکلیف شوند. ایشان ضمن تقدیر از حسن همکاری سازمانهای ذیربط در بخش مسکن و ساختمان استان تاکید نمود موفقیت های کسب شده را باید مرهون تلاشها و پیگیری های مدیران و کارشناسان متعهد استان و همراهی و همدلی آنها با بانک مسکن دانست.

در ادامه نجفقلی پورسلیمان، رییس دایره امور اعتباری مدیریت به تشریح وضعیت آماری مسکن مهر در شهرهای با جمعیت بالای 25000 و شهرهای زیر 25000 نفر پرداخت، ایشان در ادامه با اشاره به پروژه های مسکن مهر بلاتکلیف در استان و گزارش وضعیت پیشرفت فیزیکی این پروژه ها، موانع و مشکلات این پروژه های تعیین تکلیف نشده را مطرح نمود.

در این نشست مهندس علیرضایی مدیر مسکن اداره کل راه شهرسازی استان با بازگو نمودن مشکلات و مسایل پیش آمده برای پروژه های بلاتکلیف باقی مانده در استان، از راهکارهایی چون پیگیری بیشتر و اخطار به ذینفعان پروژه و حتی اقدام قضایی برای برخی از این پروژه ها یاد نمود. علیرضایی اظهار نمود حمایت های استانداری بویژه شخص استاندار محترم می تواند در این راه گره گشا باشد.

در ادامه مهندس ثابتی، معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان که در این جلسه حضور داشت، به ارایه آمار پروژه های مسکن مهر در شهرهای زیر 25000 نفر و پروژه های مرتبط با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرداخت، وی با اشاره به اینکه درصد بسیار کمی از این پروژه ها در استان بلاتکلیف مانده اند، ابراز امیدواری کرد با وحدت رویه در پیگیری های قضایی با بانک مسکن و همچنین همکاری بیشتر با بانک تا پایان سال پرونده این پروژه ها در استان به خیر و خوشی بسته خواهد شد.

در ادامه این نشست یکی از مدیران اداره کل تعاون ضمن تشکر از تلاش بانک مسکن جهت برگزاری چنین نشستهایی در استان، اظهار نمود که اداره کل تعاون رویکرد جدیدی در دست کار دارد تا با فراخوان نمودن شرکتهای تعاونی مسکن مشکل دار، هرچه زودتر با اعمال تغییرات ساختاری، مشکلات آنها را مرتفع نماید. مهندس باقری از پیگیری اداره کل تعاون در رفع مشکلات پش آمده بین پیمانکاران و اعضای هیات مدیره تعاونی ها خبر داد، وی افزود این رویکرد می تواند چند تعاونی مسکن مهر تعیین تکلیف نشده را در روزهای آتی به مرحله فرش اقساطی برساند.

در انتهای جلسه، معصومی ضمن تشکر از حضور و حسن همکاری مدیران و کارشناسان حاضر در جلسه، اظهار نمود با تعیین تکلیف شدن پروژه های مسکن مهر و برگشت مجدد تسهیلات اعطایی به بانک؛ بانک مسکن میتواند از محل همین وصولیها به سایر اقشار جامعه و در حوزه های دیگر تسهیلات اعطا نماید که می تواند این مهم نوید بخش رونق اقتصادی در استان باشد.

آخرین بروزرسانی 1397/10/2