تازه های اخبار تازه های اخبار

افتتاح مدرسه شهدای بانک مسکن در شهر آلونی در منطقه خانمیرزا

چراغ مدرسه ای در شهر آلونی روشن شد

در عمل خیرخواهانه بانک مسکن و در راستای تحقق مسیولیت های اجتماعی بانک، بانک مسکن با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان چهارمحال و بختیاری، مدرسه شهدای بانک مسکن در شهر آلونی، منطقه خانمیرزا، شهرستان لردگان را افتتاح نمود.

  در عمل خیرخواهانه و خداپسندانه بانک مسکن و در راستای تحقق مسیولیت های اجتماعی بانک از محل هزینه های امور فرهنگی حسابهای قرض الحسنه بانک مسکن و با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان چهارمحال و بختیاری، مدرسه شهدای بانک مسکن در شهر آلونی، منطقه خانمیرزا، شهرستان لردگان افتتاح شد.

آلونی شهر کوچکی در استان چهارمحال و بختیاری است. این شهر در بخش مرکزی خانمیرزا از توابع شهرستان لردگان واقع شده، بخش خانمیرزا سبزدشتی بی بدیل در دامان کوههای زاگرس است، که هر روز کوههای کلار، سبزکوه و سیبک بر او سلام می کنند. دستان پرمهر بانک مسکن در عملی خیرخواهانه چراغ مدرسه ای را در این شهر روشن نمود تا بنایی ارزشمند و ماندگار در این خطه سرسبز و برای این مردمان باصفا و بی ریا به یادگار بگذارد، اثری گرانبها که روشنی چراغ آن گرمابخش دل دانش آموزان شهر آلونی در زمستان سرد کوههای زاگرس شد.

آیین افتتاح مدرسه شهدای بانک مسکن با حضور آقای محسن ربانی یکتا مدیر شعب بانک مسکن استان ؛ آقای براتی بروجنی مدیر کل اداره نوسازی مدارس استان ؛ آقای قنبری رییس آموزش و پرورش منطقه خانمیرزا ؛ آقای کریم نژاد شهردار محترم شهر آلونی؛ آقای دکتر تیرگیر معاون آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان ؛ آقای عالی مدیر اداره جهاد کشاورزی منطقه خانمیرزا ، آقای اسلامی معاونت محترم استانداری ؛ آقای احمدی عضو شورای شهر آلونی ، آقای خسروی بخشدار منطقه و تعدادی دیگر از مسیولین و معتمدین شهرستان لردگان برگزار شد.

در این مراسم محسن ربانی یکتا، مدیر شعب بانک مسکن استان اظهار نمود: بانک مسکن به عنوان یک بانک دولتی خدمتگذار در راستای حمایت از اقشار محروم و کم درآمد و خانه دار کردن مردم همیشه در کنار مردم عزیز کشورمان بوده است وی با اشاره به نقش بانک مسکن در کمک رسانی به مردم مناطق زلزله زده کشور در سالهای اخیر بر رسالت خدمت گذاری بانک مسکن تاکید نمود. ربانی یکتا خاطر نشان نمود: بانک مسکن در راستای تحقق مسیولیت اجتماعی و از محل هزینه های امور فرهنگی حساب‌های قرض الحسنه بانک اقدام به ساخت مدرسه در مناطق محروم نموده تا با این عمل خداپسندانه خود به مردم عزیز کشورمان خدمتی کرده باشد و بنایی ارزشمند را به یادگار برای مردم مناطق محروم کشور به یادگار گذارد تا فرزندان این مناطق بتوانند از نعمت تعلیم و تعلم بهره مند گردند ، ایشان با اشاره به اینکه این مدرسه سیزدهمین مدرسه ای است که بانک مسکن بانی تاسیس آن در مناطق محروم و کم برخوردار شده افزود : پنج مدرسه دیگر در کشور در دست ساخت است که به یاری خداوند و با همکاری مسیولین متعهد و دلسوز در سازمان نوسازی مدارس و آموزش و پرورش تا سال آینده در کشور افتتاح می شوند.

در ادامه وی با تاکید بر جایگاه قرض الحسنه در آموزه های دینی مان و ارزش های این امر خدا پسندانه، افزود: مشتریانی که در بانک مسکن سپرده  قرض الحسنه  دارند در این اقدام خیرخواهانه بانک نیز سهیم هستند.

در ادامه مدیر شعب بانک مسکن خاطر نشان کرد: پروژه احداث این مدرسه در زمینی به مساحت 2800 متر مربع و با زیر بنایی به مساحت 1250 مترمربع در سال 1396 با مشارکت بانک مسکن و اداره کل نوسازی مدارس استان چهارمحال و بختیاری  با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 850  میلیون تومان شروع به کار نمود.

در ادامه این مراسم آقای قنبری رییس آموزش و پرورش منطقه خانمیرزا ، ضمن تقدیر و تشکر از بانک مسکن و اداره کل نوسازی و مدارس جهت مشارکت در ساخت این مدرسه ، از مدیر اداره جهاد کشاورزی منطقه جهت اختصاص زمین برای احداث این مدرسه تقدیر نمود، وی در ادامه اظهار نمود این مدرسه بزرگ‌ترین و مجهزترین مدرسه در بخش خانمیرزا  می باشد که این مدرسه 9 کلاسه دخترانه که بنام شهدای بانک مسکن  متبرک شده، بیش از 100 دانش آموز مشغول به تحصیل می شوند.قنبری از اقدام خداپسندانه بانک مسکن به منزله باقیات و صالحات یاد نمود، در ادامه ایشان با اشاره به ناکافی بودن و محدود بودن مدارس این منطقه گفت : قطعا این اقدام خیرخواهانه بانک مسکن کمک شایانی به رسالت آموزش و تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم خواهد نمود که این اثر مهم هیچ گاه از حافظه مردم این منطقه محو نخواهد شد.

در ادامه مدیر کل اداره نوسازی مدارس استان با اشاره به جزییات پروژه و اقدامات این سازمان در راستای مدرسه سازی در استان از بانک مسکن و سایر خیرینی که در مدرسه سازی مشارکت دارند تجلیل نمود، براتی بروجنی گفت: با همت برخی خیرین عزیز و مسیولان استانی مدارس و مراکز آموزشی دیگر در دست احداث و در شرف افتتاح داریم، که امید است با همدلی و مشارکت بیشتر همه در راستای بالا بردن سطح علمی و تربیتی دانش آموزان این منطقه گام های اثربخشی برداریم. در ادامه براتی بروجنی اظهار نمود، امید است که این اقدام خیرخواهانه بانک مسکن منشای خیر و برکت برای استان و بویژه مردم منطقه خانمیزا گردد و در راستای بهبود وضعیت تعلیم و تعلم دانش آموزان در منطقه مثمر ثمر واقع گردد.

آخرین بروزرسانی 1397/11/28