تازه های اخبار تازه های اخبار

همزمان با ایام ولادت باسعادت حضرت زهرا (س):

جشن خانوادگی و گارگاه آموزشی مهارتهای اساسی زندگی در مدیریت چهارمحال و بختیاری برگزار شد

مدیریت شعب استان چهارمحال و بختیاری همزمان با ایام میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) ، مراسم جشن خانوادگی با محور آموزش مهارتهای اساسی زندگی را برای کارکنان بانک مسکن استان و خانواده های آنها در محل مجتمع رفاهی لاله شهرکرد برگزار کرد.

در ابتدای مراسم محسن ربانی یکتا، مدیر شعب استان ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان حاضر در جشن ، ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و روز مادر را تبریک گفت. وی با اشاره به فضایل اخلاقی حضرت زهرا(س) و لزوم بهره گیری زنان جامعه اسلامی از مکتب و آیین همسرداری و فرزند داری این بانوی بلند مرتبه بر اهمیت و نقش زنان در تحکیم خانواده و تربیت فرزندان تاکید نمود.

مدیر شعب استان اظهار نمود: داشتن جامعه ای سالم مستلزم داشتن خانواده های سالم و ارزش محور است که برای دستیابی به این مهم، آموزش و برگزاری جشنهای خانواده محور راهکاری مفید است.

ایشان با بیان تاثیر خانواده موفق در عملکرد و کارایی کارکنان اظهار نمود: کارکنانی که از اثربخشی بالاتر و روحیه مثبت مشارکت در کار گروهی برخوردارند از خانواده های موفق تری بهره مند هستند. در ادامه مدیر شعب استان از معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان دعوت کرد تا مطالب آموزشی خود در حوزه مهارتهای زندگی را به حضار در جشن ارایه دهد.

در ادامه سیدمحمد موسوی، معاون دادگستری استان پس از تبریک خجسته ایام ولادت حضرت زهرا(س) ، از بانک مسکن در راستای برگزاری جشن خانواده محور در چنین فضای گرم و صمیمی تشکر کرد. موسوی با اشاره به اهمیت دانش مهارتهای اساسی زندگی برای تک تک افراد جامعه مطالب خود را ادامه داد، وی از خانواده به عنوان مهمترین رکن اساسی جامعه یاد کرد و به تشریح و بیان مشخصات خانواده موفق و تاثیر آن بر جامعه پرداخت.

معاون دادگستری استان از ازدواج موفق و تصمیم گیری عاقلانه جهت انتخاب همسر به عنوان اساسی ترین رکن دستیابی به خانواده موفق یاد کرد، ایشان با اشاره به آمار ازدواج و طلاق در کشور و استان در سالهای اخیر گفت: جهت پرهیز از متلاشی شدن بنیان خانواده ها باید زنان و مردان نسبت به خلقیات ، نیازها ، احساسات و تفاوتهای طرف مقابل خود آگاهی داشته باشند، وی افزود: زوجین باید با فنون روانشناسی طرف مقابل خود آشنا شده تا با بهبود مهارتهای ارتباطی خود در زندگی زناشویی به خانواده ای موفق و به تبع آن فرزندانی موفق و سالم دست یابند.

موسوی مطالب خود را با اشاره به نکاتی در خصوص تربیت فرزندان و خصایص اخلاقی نوجوانان و نحوه برقراری ارتباط موثر والدین با فرزندان خود ادامه داد، ایشان با اشاره به اهمیت آگاهی و آشنایی والدین با شبکه های اجتماعی  و اینترنت، بر لزوم داشتن سواد رسانه ای برای تربیت فرزندانی موفق و سالم تاکید کرد، وی با معرفی چند کتاب و منبع در خصوص آموزش سواد رسانه ای به کتاب «150 هشتگ» نوشته دکتر سید بشیر حسینی و حسین حق پناه اشاره نمود.

معاون دادگستری استان ضمن تشویق و ترغیب خانواده های به شرکت در سمینارها و همایشات خانواده محور برای فراگیری مهارت های زندگی به معرفی دو کتاب به نامهای «روانشناسی مردان» و «روانشاسی زنان» به تالیف مسلم رادمنش پرداخت و یک نسخه از این دو کتاب را به همراه کتاب «150 هشتگ» و لوح فشرده سمینارهای آموزشی دکتر شاهین فرهنگ در حوزه مهارتهای اساسی زندگی حاوی به محورهای آموزشی: انسان موفق – ازدواج موفق – خانواده موفق و اصول تربیت فرزندان – فلسفه نماز – مسایل خصوصی زناشویی ، را به کتابخانه مدیریت شعب استان اهدا کرد.

آخرین بروزرسانی 1398/12/1