آیین تکریم و معارفه رییس حوزه حراست مدیریت شعب استان آذربایجان شرقی

مشاور مدیر عامل و مدیر امور حراست بانک مسکن : حراست باید حفظ آبروی همکاران را در راس امور قرار دهد

آیین تکریم و معارفه رییس حوزه حراست مدیریت شعب استان آذربایجان شرقی

آیین تکریم و معارفه رییس حوزه حراست مدیریت شعب استان آذربایجان شرقی با حضور محمد حسن مهدوی مشاورمدیر عامل و مدیر امور حراست بانک مسکن، مرتضی حسینی رییس اداره کل حفاظت پرسنلی امور حراست، علی جمشیدی ها رییس حوزه برنامه ریزی، آموزش و هماهنگی امور حراست، مدیر کل حراست کل استان آذربایجان شرقی، رابط پولی و مالی اداره کل اطلاعات استان آذربایجان شرقی، مهدی احمدی مدیر شعب استان آذربایجان شرقی، معاونین مدیریت شعب استان، روسای شعب استان، روسای دوایر مدیریت شعب استان، کارشناسان ، بازرسان و حسابرسان مدیریت شعب استان، در محل سالن همایش مدیریت برگزار شد.
در ابتدای این مراسم بعد از قرایت قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، مهدی احمدی مدیر شعب استان طی سخنانی به حاضرین خیر مقدم گفت و پس از تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (علیه السلام) به ارایه گزارشی از مدیریت شعب استان پرداخت.
احمدی منابع استان را 100/27 میلیارد ریال اعلام کرد و رشد 80 درصدی منابع، نسبت به بهمن سال 1393 را مرهون تلاش و زحمات همکاران در مدیریت و شعب استان دانست.
مدیر شعب استان گفت: با تلاش جمعی همکاران توانستیم رتبه بانک مسکن را در بین بانکهای استان از ششم به رتبه چهارم برسانیم و 5/12 درصد از کل منابع استان را به خود اختصاص دهیم و در سال 1394 رتبه اول ارزیابی عملکرد را بین مدیریتهای بانک کسب نماییم و انشایالله در سال 1395 هم این روند رو به رشد را ادامه خواهیم داد.
احمدی با اشاره به مطالبات معوق در استان، 50 درصد آن را مربوط به تسهیلات روستایی و 30 درصد را مربوط به زلزله زدگان اعلام کرد و افزود: مابقی مطالبات در استان عادی بوده و با تلاشی که همکاران دارند توانسته ایم NPL استان را زیر 4 درصد حفظ کنیم.
مدیر شعب استان تسهیلات پرداختی در 6 ماهه نخست سال جاری را 35000 میلیارد ریال اعلام نمود و افزود: 95 درصد این تسهیلات در بخش مسکن مصرف شده و مدیریت شعب استان آذربایجان شرقی جزو مدیریت های پیشرو در اعطای تسهیلات می باشد.
احمدی وضعیت استان در افتتاح حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، بازسازی شعب، صدور ضمانت نامه، فروش اقساطی مسکن مهر و پذیرایی از میهمانان در ایام تابستان را مناسب دانست و افزود: در شش ماهه نخست سال جاری هدف 90 درصدی فروش اقساطی مسکن مهر را محقق کرده ایم که جا دارد از زحمات تک تک همکاران تلاشگر در استان در تمامی زمینه ها قدردانی نمایم.
احمدی در پایان سخنان خود از زحمات یونس بایندور رییس سابق حوزه حراست مدیریت و پرویز محمدی پور معاون پرسنلی حوزه حراست مدیریت شعب استان تشکر و قدردانی نمود و انتصاب سید مهدی میر علی زاده را به سمت رییس حوزه حراست مدیریت شعب استان تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد که با تصدی ایشان در سمت جدید خواهیم توانست، در محیطی سرشار از امنیت و آرامش به اهداف عالیه بانک دست یابیم.
سید مهدی میر علی زاده رییس جدید حوزه حراست مدیریت شعب استان نیز طی سخنانی ضمن تسلیت ایام محرم، تاسوعا و عاشورای حسینی، وظایف حراست را به دو بخش عمده، 1- وظیفه ذانی که همان حفاظت از ارکان بانک در تمامی زمینه ها 2- تجزیه و تحلیل مسایل ، آسیب شناسی و ارایه مشاوره به مدیریت شعب استان، تقسیم کرد و افزود: با توجه به این وظایف، حراست می تواند در ترسیم اهداف کوتاه مدت و بلند مدت و گزینش افراد برای مسیولیت پذیری در بانک، مدیر را یاری کند. زیراکه انتخاب شایسته برای تصدی پست های سازمانی برای محقق شدن اهداف عالیه بانک بسیار مهم می باشد.
میر علی زاده در پایان سخنان خود ضمن تشکر از مسیولین، بخاطر حسن اعتماد ایشان به وی، از خداوند متعال خواست تا خود و مجموعه حراست استان را در کمک به انجام وظایف سازمانی حراست یاری نماید.
در ادامه مراسم محمد حسن مهدوی طی سخنانی، با بیان واقعه عاشورا و قیام امام حسین (ع)، واقعه عاشورا را از منظر مدیریتی توصیف نمود و گفت: همانطور که می دانیم مدیر خوب مدیری است که چهار ویژگی برنامه ریزی، سازماندهی، تصمیم گیری و نظارت را سرلوحه کار خود قرار دهد. با دقت می توان یافت که حضرت امام حسین(ع) این چهار ویژگی را به نحو بسیار شایسته ای در واقعه عاشورا انجام داده و از اول حرکت خود در حج سال61، این چهار ویژگی را عملی فرموده است. 
وی ادامه داد: حضرت امام حسین(ع) بهترین زمان حرکت و مکان را برای قیام خود انتخاب نمودند و با آوردن خانواده خودش به دشت کربلا، خواست قیامش در کربلا بعد از شهید شدنش به فراموشی سپرده نشود و این ناشی از با برنامه بودن ایشان بود. و با دقت می توان یافت که در بخش سازماندهی از بهترین نیروی انسانی خودش استفاده نمودند و در طول مسیر حرکت خود از مکه به کربلا، همواره افراد و خانواده خویش را مرتب کنترل می کردند و در روز عاشورا هم بهترین تصمیم گیری را که همان مبارزه با لشکر کفر بود، گرفت و در نهایت شهید شد و با این کار نهضتش را برای آیندگان صادر نمودند.
مهدوی به ویژ گیهای یک رهبر خوب هم اشاره کرد و افزود: حضرت امام حسین (ع) در قدم اول به صورت علنی روبروی انحرافات یزید و یزیدیان ایستاد و مخالفت نمود و در قدم دوم منافقین را شناسایی و از خود دور نمود و در قدم سوم افراد فرصت طلب را از خود دور کرد و افراد سالم و صادق را جذب خود نمود و در نهایت به افراد منتخب خود اظهار محبت فرمود. که ما هم با الگو قرار دادن سیره حضرت امام حسین(ع) باید این ویژگیها را در خود تقویت نماییم و در عمل بکار بگیریم.
مشاور مدیر عامل بانک و مدیر امور حراست بانک مسکن در بخش دیگر سخنان خود به زحمات 3 ساله دکتر بت شکن، مدیر عامل محترم بانک مسکن اشاره کرد و افزود: در این 3 سال با مدیریت ایشان بانک به مسیر اصلی خودش بازگشته است.
وی ضمن تشکر از زحمات همکاران در استان، تمامی شعب را به داشتن برنامه فرا خواند و ادامه داد: برنامه ریزی شعب باید در جهت جذب منابع خرد باشد و اگر جذب منابع کلانی هم صورت گیرد، باید به پایدار بودن آن در شعبه توجه شود و منابع کلان پایداری، مثل حساب پیمانکاران مربوط به بخش مسکن جذب گردد.
وی اهمیت وصول مطالبات را برای بانک ضروری دانست و افزود: وصول مطالبات در حقیقت جذب منابع بسیار ارزان قیمت برای بانک محسوب می شود و تلاش همکاران باید در این زمینه هم گسترده تر باشد.
مهدوی در ادامه سخنان خود روسای شعب را به رعایت مواردی چون، مصارف صحیح با رعایت بهداشت اعتباری و اعتبار سنجی لازم، بازاریابی دقیق و با برنامه ، توجه به منابع انسانی و انگیزش آنها، علم و دانش محوری همکاران و مسلط شدن آنها به بخش نامه ها، داشتن همت قوی و تلاش و کوشش مضاعف، انضباط و نظم، همدلی و سلامت پرسنل فراخواند.
وی عوامل مهم همدلی را ایجاد اعتماد به همدیگر، صبوری، تحمل همدیگر، پوشاندن نقص های همدیگر و در نهایت توکل به خداوند دانست و گفت: با همدلی است که شعب می توانند اهداف ترسیم شده خود را محقق سازند.
مهدوی در بخش دیگر سخنان خود به وظایف حراست در قبال همکاران اشاره کرد و افزود: حراست باید حفظ آبروی همکاران را در راس امور قرار دهد و مثل کوه پشتیبان تک تک همکاران باشد.
وی ادامه داد: حراست باید با مسیله یابی دقیق، مشکلات را بشناسد و در نقطه شروع مشکلات، با بررسی ابعاد کلی مشکل، به حل آن بپردازد و اجازه ندهد تا کار از کار بگذرد و تبدیل به بحران شود. بنابراین حراست باید در همه حال دیدبانی برای مدیر شعب استان باشد.
مهدوی در پایان سخنان خود از همکاران خواست تا به مجموعه حراست بانک اعتماد کرده و از مشاوره های حراست بهره جسته و تعامل خود را با حراست زیاد کنند و با اطلاع رسانی به موقع به حراست، از وقوع بعضی از حوادث پیشگیری نمایند.
در پایان این مراسم از زحمات یونس بایندور رییس سابق حوزه حراست استان و پرویز محمدی پور معاون پرسنلی حوزه حراست استان، با اهدای لوح سپاس و هدایایی از طرف مشاور مدیر عامل و مدیر امور حراست بانک و مدیر کل حراست استان و مدیر شعب استان، تجلیل به عمل آمد و حکم انتصاب سید مهدی میر علی زاده قرایت و توسط مهدوی به وی اعطای گردید.
گفتنی است بعد از اتمام این مراسم مهدوی و هیات همراه، به همراه مدیر شعب استان و رییس جدید حوزه حراست استان از یک پروژه مشارکتی بانک در تبریز بازدید ، و از شعب رسالت، امیر کبیر و شهید چمران تبریز بازدید بعمل آوردند.
لازم به ذکر است در میان برنامه ها، 2 حلقه کلیپ مربوط به ماه محرم و عزاداری حضرت امام حسین(ع) نیز برای حاضرین در مراسم پخش گردید که حال و هوای حسینی به این مراسم بخشید.
آخرین بروزرسانی 1395/11/4