تازه های اخبار تازه های اخبار

راهکارهای وصول مطالبات معوق در مدیریت شعب استان آذربایجان شرقی بررسی شد.

با حضور بازرسان و حسابرسان ، راهکارهای وصول مطالبات معوق در مدیریت شعب استان آذربایجان شرقی بررسی شد.

طی نشستی مهدی احمدی مدیرشعب استان، به همراه محبوب قرصی معاون اجرایی مدیریت شعب استان، راهکارهای بهتر وصول مطالبات معوق شعب را با بازرسان و حسابرسان این استان بررسی نمودند.

دراین نشست مهدی احمدی مدیرشعب استان طی سخنانی ضمن اعلام اینکه وصول مطالبات یکی از اساسی ترین وظایف همکاران می باشد، عزم گسترده همکاران را در این زمینه خواستار شد و نقش حسابرسان و بازرسان را در این خصوص بارز دانست و افزود: در دوره های بازرسی وحسابرسی از شعب، باید پرونده هایی که مشکل مطالبات دارند بررسی شده و از شعبه علت عدم پیگیری پرونده ها خواسته شود و به طور کلی روند پیگیری شعبه در خصوص پرونده هایی که معوقات بالایی دارند مورد کنترل قرار گیرد. بنابراین بازرسان و حسابرسان باید یکی از کارهای اصلی خود را در شعبه رسیدگی به این پرونده ها قراردهند تا از این طریق بتوانیم به اهداف خود در این زمینه دست یابیم.
احمدی افزود: بازرسان و حسابرسان مدیریت می توانند با انتقال تجربیات همکاران در شعب مختلف در زمینه وصول مطالبات معوق در ایجاد وحدت رویه در کل استان نقش موثری را ایفا کنند و وصول مطالبات معوق را در کل استان تسهیل نمایند.
مدیر شعب استان در ادامه سخنان خود با اشاره به الکترونیکی شدن بخشهایی از خدمات بانک مسکن ادامه داد: همکاران باید از این فرصت استفاده کنند و با مدیریت زمان، رسیدگی به معوقات و پیگیری پرونده ها را در حین انجام امورات شعبه انجام دهند.
وی با اشاره به موفقیت های حاصله در بازاریابی و جذب منابع افزود: تلاش همکاران در این زمینه نشان داده است که اگر همت والا باشد می توان به اهداف دست یافت بنابراین اگر همکاران در وصول مطالبات همت کنند قطعا به نتایج بهتر و مفید تری دست خواهیم یافت. وی از اختصاص پاداش های موردی هم در این زمینه خبر داد و ادامه داد: سعی ما براین است که اضافه کار و پاداش را در این خصوص هدفمند کرده و شعبی که در زمینه وصول مطالبات بهتر عمل کنند از پاداشهای موردی مناسب بهره مند خواهند شد.
در ادامه این نشست محبوب قرصی معاون اجرایی مدیریت شعب استان نیز به ارایه گزارشی از روند پیگیری وصول مطالبات معوق در استان پرداخت و گفت: در پنج ماه اخیر با مراجعه به تمامی شعب و پیگیری وصول مطالبات معوق توانستیم فرهنگ وصول را در همکاران نهادینه کرده و با تشکیل جلسات متعدد با همکاران شعب در تمامی رده ها، آنها را به این امر حساس کنیم که وصول مطالبات یکی از اساسی ترین کارها در شعب می باشد لذا اظهار امیدواری کرد که با برنامه ریزی هدفمند می توان به صورت عملیاتی گامهای خوبی را درآینده برداشت.
قرصی افزود: با توجه به وضعیت پرونده های تسهیلات مشارکت مدنی و مسکن مهر، و تبدیل آنها به فروش اقساطی، شعب در آینده با انبوهی از پرونده ها مواجه خواهند بود لذا اگر از هم اکنون به فکر چاره اندیشی در این خصوص نباشیم دچار چالش بزرگی خواهیم شد. بنابراین همکاران باید به این نکته اساسی توجه داشته باشند و روزانه با پیگیری و رصد کردن پرونده های تسهیلاتی مشتریان، مانع از بروز مشکل در آینده شوند.
در ادامه این نشست هریک از بازرسان و حسابرسان نکته نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را به شرح زیر مطرح کردند:
عدم وجود اعتبار سنجی کارشناسی شده مشتریان در شعب و عدم داشتن اطلاعات همکاران در این زمینه و اکتفا به تکمیل فرم مشخصات مشتریان به جای اعتبارسنجی مناسب
عدم وحدت رویه در شعب در خصوص وصول مطالبات معوق و سلیقه ای عمل کردن شعب مختلف در این خصوص 
عدم آموزش همکاران در زمینه وصول مطالبات و توجیه آنها مبنی براین که بسته به نوع قراردادها باید از ادبیات و رفتار مختلف استفاده گردد.


عدم اتخاذ سیاست مناسب و کلی در زمینه وصول مطالبات معوق مساکن مهر با توجه به کم درآمد بودن اکثر مشتریان مساکن مهر
ایجاد انگیزه در همکاران و رساندن آنها به این باور که پیگیری باید مستمر باشد نه فقط به منظور رفع تکلیف و صرفا چند بار زنگ زدن به مشتری

آخرین بروزرسانی 1394/11/19