تازه های اخبار تازه های اخبار

مصاحبه با رییس شعبه جمهوری اسلامی تبریز( اکبر نوجوان)

شعبه جمهوری اسلامی تبریز از جمله شعب موفق مدیریت شعب استان آذربایجان شرقی طی شش ماهه اول سال جاری می باشد.این شعبه با تلاش تمامی همکاران خود توانست اکثر اهداف ترسیمی خود را در زمینه های مختلف محقق سازد و حایز یکی از شعب برتر این مدیریت شود. به همین منظور گفتگویی با اکبر نوجوان رییس این شعبه انجام یافته که از نظرتان می گذرد.
سوال 1) خودتان را معرفی و گزارش مختصری از زمان تصدی خود در شعبه را بیان کنید:
جواب 1) اینجانب اکبر نوجوان در تاریخ 31/4/93بر اساس حکم ابلاغی مدیر محترم شعب استان ،شعبه جمهوری اسلامی تبریز را تحویل گرفتم، جمع کل منابع و مصارف شعبه در زمان تحویل و به پایان مهر 94 بطور خلاصه به شرح ذیل به استحضار می رسد:
الف- مانده کل منابع شعبه در زمان تحویل شعبه 117میلیارد ریال و درحال حاضر 273میلیارد ریال با افزایش 157 میلیارد ریال و 75درصد رشد می باشد. همچنین در مدت 15 ماه، با بازار یابی مناسب توانسته ایم 47فقره ضمانت نامه بانکی با مبلغی بالغ بر 6 میلیارد ریال صادر نماییم .
ب- مشکوک الوصول مشارکت مدنی شعبه به مبلغ 997/480/901 ریال بود که تعیین تکلیف و فروش اقساطی گردید.
ج - مانده مطالبات شعبه نیزاز 976/9هزارریال با کاهش 331 میلیون ریالی به 645/9 هزار ریال تقلیل یافته است . 
سوال 2) با توجه به عملکرد موفق شعبه چه عواملی در این زمینه نقش اساسی دارد:
جواب 2) شناسایی بازار هدف و مشتریان بالقوه و ایجاد ارتباط و تعامل با ایشان با معرفی محصولات و خدمات بانک و جذب ایشان به شعبه و تلاش در جهت تبدیل به مشتریان بالفعل و دایمی برای بانک و برآوردن نیازهای منطقی و قانونی ایشان با هماهنگی مدیریت محترم ازجمله ارایه posفروشگاهی، توکن ،خدمات بدون نوبت توسط دیگرهمکاران شعبه همچنین تهیه هدایا و شرکت در مراسم ها و مناسنتهای مشتریان خاص شعبه ،همچنین ایجاد حس اعتماد به نفس بین همه کارکنان و باوراین مهم که تک تک همکاران در کسب موفقیت شعبه نقش دارند همچنین تشکیل تیم و هماهنگی بین کارکنان و مسیولین شعبه برای بازاریابی های موثر و هدفمند جهت جذب منابع بیشتر.
سوال 3) برنامه شعبه برای جذب منابع مخصوصا" منابع صفر درصدی چیست:
جواب سوال 3 ) تلاش همه همکاران مانند گذشته در جهت حفظ مشتریان قبلی و جذب مشتریان جدید در بازارهای هدف ادامه خواهد داشت از جمله بازاریابی و اعطای تسهیلات مشارکت مدنی از محل رسوب همزمان در مناطق مختلف شهر، درمقابل شعبه نیز انتظار دارد مدیران محترم بانک با ارایه ابزار های مناسب و به موقع، شعب را در این بازار پرتلاطم و پر از رقیب یاری فرمایند .
سوال 4) آیا نظم بصری شعبه در دستیابی به اهداف شعبه موثر بوده است یا نه :
جواب سوال 4) با تشکر از تلاش مدیران و همکاران بانک در کلیه سطوح به جهت زیباسازی محیط کاری مناسب و در شان همکاران شعب ، ویترین و ظاهرشعبه یکی از عوامل موثر و با اهمیت در جذب و جلب مشتریان و ارباب رجوع می باشد ،البته عوامل موثر دیگری چون تلاش و پیگیری ،دقت و سرعت عملکرد، برخورد مناسب و احترام به مشتریان و...از سوی کلیه همکاران نیز از مولفه های موثر دیگر در دستیابی به اهداف شعبه می باشد.
سوال 5) استراتژی های اعلام شده از طرف مدیریت تا چه اندازه در موفقیت شعبه نقش دارد:
جواب سوال 5) تعیین و ابلاغ اهداف از سوی بانک و مدیریت را می توان به چراغ راه و موتور محرک شعب تشبیه کرد ،همه ساله مدیران عالی و محترم بانک براساس سیاستهای دولت محترم نسبت به ترسیم و تهیه سیاستهای اعتباری و جذب منابع و مصارف در بخش های مختلف اقدام می نمایند و مسیر و هدف را به شعب نشان می دهند که حرکت در مسیرهای تعیین شده شعب را در رسیدن به اهداف عالیه بانک و به تبع آن اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یاری خواهد نمود.
سوال 6) نقش کارکنان در تکریم ارباب رجو ع توسط همکاران را در پیش برد اهداف شعبه چگونه ارزیابی می کنید:
جواب سوال 6) در جامعه کنونی ما بازار رقابتی سخت وتنگاتنگی بین موسسات مالی و اعتباری خصوصی و دولتی در جریان است و در این میان موسسه و بانکی موفق خواهد بود که ضمن ارایه خدمات مطلوب در کوتاهترین زمان و حداقل بورکراسی اداری با برخورد مناسب و احترام و ارزش گذاشتن به مشتری از یک مشتری گذری یک مشتری دایمی و وفادار برای سازمانش بدست آورد و ا ین مهم بدست نخواهد آمد مگر با وجود نیروهای کاردان مودب و پایبند به ارزشهای آن سازمان ،بی شک نیروی انسانی هر سازمان با ارزش ترین سرمایه آن سازمان است و الحمد الله بانک مسکن نیز از این نعمت برخوردار است .
سوال 7) بانکداری الکترونیک تا چه حد توانسته است نیازهای مشتریان را در بانک مسکن پوشش دهد.
جواب سوال 7) در جامعه ی ماشینی پر مشغله و پرترافیک امروزی رسیدن به همه امور روزانه بدون تاخیر تقریبا" غیر ممکن است ،استفاده از ابزارهای بانکداری الکترونیک که برای رفع مشکلاتی از این قبیل می تواند راه گشا بوده و خود عاملی برای تبلیغ و جذب مشتریان باشد بانک مسکن جزی اولین بانکهایی است که علاوه بر ارایه خدمت به مشتریان حقیقی در این عرصه توانسته با نصب و راه اندازی بانکداری الکترونیکی و اینترنت بانک شرکتها و موسسات حقوقی تا حدود زیادی توانسته پاسخگوی مشتریان حقیقی و حقوقی خود باشد.
سوال 8 ) انتقادات و پیشنهادات خودرا در مورد برنامه های بانک بیان کنید:
جواب سوال 8 ) الف -افزایش تبلیغات سمعی و بصری در جهت شناساندن محصولات بانک مسکن چون بیشتر شهروندان به تبع نام بانک تفکرشان این است که بانک مسکن فقط دربخشن مسکن فعال است و از خدمات دیگر بانک عمدا" اظهار بی اطلاعی می کنند علاوه بر نصب بنر و تیزهای تبلیغاتی در شعب و مناطق پر رفت آمد و اماکن بانک کم هزینه ترین محل تبلیغ محصولات بانک ازطریق بسترهای الکترونیکی مانند مانیتورهای خودپردازها ، وب کیوسکها و رسید مشتریان مورد استفاده در دستگاههای بانک می توان انجام داد .
ب-با توجه به اینکه حدود نیمی از کشور در مناطق کوهستانی و سردسیری می باشد در صورت امکان اعتبار ابلاغی بدون سپرده مشارکت مدنی بدون سپرده در اوایل سال ابلاغ و یا حداقل به این مناطق بصورت تنخواه اعتباری داده شود تا در زمان فصل کاری بتوان به متقاضیان اینگونه تسهیلات خدمات مطلوبی داده و در جذب منابع موفق تر عمل نمود.
ج- پیشنهاد می شود حداقل جهت همکاران شاغل از بستر اینترانت بانک جهت بارگذاری هفته نامه بانک استفاده شود که در این صورت هم صرفه جوی در هزینه های مربوطه و هم در زمان خواهد شد.
د-جهت پاسخگویی بهتر به ارباب رجوع و مشتریان بانک نسبت به افزایش سطح کیفیت سیستمها و کاهش قطعی سیستم چهارسپرده تمهیداتی اندیشیده شود. 
ه – پیگیری های لازم توسط مدیران محترم بانک جهت اجرای یکسان مقررات و بخشنامه های منابع و مصارف توسط کلیه بانکها و موسسات دولتی و خصوصی که با عدم رعایت قوانین باعث خروج منابع از بانکهای مقرراتی و قانونمند می شوند.
آخرین بروزرسانی 1394/11/19