تازه های اخبار تازه های اخبار

جشن هزار میلیاردی شعبه ولیعصر تبریز

شعبه ولیعصر تبریز به جمع باشگاه هزار میلیارد ریالی های بانک مسکن پیوست.

مدیریت شعب بانک مسکن استان آذربایجان شرقی، طی مراسمی با حضور مهدی احمدی مدیر شعب این استان، کارشناس روابط عمومی استان، اکبر برهان نیا رییس سابق این شعبه و رییس فعلی شعبه ابوریحان تبریز و همکاران شعبه ولیعصر تبریز، درمحل شعبه، افزایش منابع این شعبه از سقف هزار میلیارد ریال را جشن گرفتند.

دراین مراسم مهدی احمدی مدیر شعب استان طی سخنانی افزایش منابع شعبه ولیعصر تبریز از سقف هزار میلیارد ریال را به رییس و تمامی همکاران شعبه تبریک گفت و این موفقیت را حاصل تلاش تمامی همکاران دانست و افزود: در هیچ جایی موفقیتی حاصل نمی شود مگر اینکه در آنجا همه با هم هماهنگ بوده و طی برنامه ریزی به فعالیت بپردازند.
احمدی به نقش بازاریابی در موفقیت این شعبه اشاره کرد و گفت در ماه های گذشته شاهد آن بودیم که تک تک همکاران این شعبه در تمامی رده ها، تمام تلاش خود را انجام می دهند و با تشکیل جلسات بازاریابی با صنوف مختلف تلاش می کنند تا مشتریان جدیدی را به جمع مشتریان شعبه اضافه کنند و مشتریان قدیمی را که به هر دلیلی ارتباط خود را از شعبه قطع کرده بودند دوباره به شعبه جذب نمایند. بنابراین حاصل کارتیمی بود که بالاخره جواب داد و این شعبه به فضل الهی به جمع باشگاه هزار میلیارد ریالی های بانک مسکن پیوست.
مدیر شعب استان از تمامی همکاران شعبه، سید جلیل بزاز مسعودی رییس شعبه ولیعصر تبریز و اکبر برهان نیا رییس سابق این شعبه، که با مدیریت خوب خود باعث کسب این موفقیت برای شعبه شده اند تشکر و قدردانی نمود و استمرار تلاش و پیشرفت بیشتر را ازتمامی همکاران خواستار گردید.
دربخش دیگر این مراسم سید جلیل بزاز مسعودی رییس شعبه ولیعصر تبریز طی سخنانی ضمن تشکر از حضور مدیر شعب استان و سایر همکاران در این مراسم موفقیت حاصل را مرهون زحمات تک تک همکاران جدید و قدیمی شعبه دانست و افزود: منابع شعبه در ابتدای سال جاری 836 میلیارد ریال بود و بنده در تاریخ 15/4/94 شعبه را با منابع 917 میلیارد ریال تحویل گرفتم و هم اکنون منابع شعبه 1040 میلیارد ریال می باشد.
بزاز مسعودی گفت: با کوششی که همکاران از خود نشان دادند توانستیم در سایر زمینه ها نیز موفقیت هایی را کسب کنیم، از جمله توانستیم هزار واحد فروش اقساطی مسکن مهر را از اول سال جاری تا امروز داشته باشیم که عملکرد شعبه از طرف مدیریت مورد تشویق قرار گرفت. همچنین در وصول مطالبات با توجه به حجم پرونده های موجود خوشبختانه توانستیم وضعیت موجود را حفظ کرده و از افزایش معوقات جلوگیری نماییم ودر سایر زمینه ها هم موفقیت هایی را کسب کرده ایم که همه آنها با مشارکت جمعی همکاران اتفاق افتاده است.
وی ادامه داد: با توجه به موقعیت اجتماعی و فرهنگی این منطقه و حساسیت مشتریان شعبه، همکاران تمام تلاش خود را انجام می دهند که احترام به مشتری را سرلوحه کارخود قرار دهند و تکریم ارباب رجوع را به نحو احسن انجام دهند و نیازهای مشتریان را شناخته و مناسب آن نیازها خدمات مناسب و سریع و به موقع را به آنها ارایه دهند. لذا مشتریان نیز تا حد قابل قبولی احساس تعلق خود را به شعبه حفظ کرده و سعی می کنند همکاری و مراودات بانکی خود را با این شعبه افزایش دهند.
رییس شعبه ولیعصر تبریزعواملی مثل مراجعه به مشتریان قدیمی و احیای حسابهای قدیمی، شناسایی بازارهای هدف و تشکیل جلسات مداوم با آنها، هماهنگی پرسنل با همدیگر، فعالیت تیمی در شعبه را در رشد منابع شعبه موثر دانست و افزود: بنده 12 سال سابقه مسیولیت در شعب را دارم و همواره به دو نکته مهم اهمیت می دهم. وی ادامه داد: باید بین مدیریت و رهبری تفاوت قایل شد و به جای مدیریت، که علاوه بر محاسن دارای یک سری قوانین خشک و خالی نیز می باشد، به رهبری در شعبه اندیشیده ام. چرا که با این کار می توان احساس رضایت 


قلبی همکاران و تعلق خاطر آنان را به بانک افزایش داد. وی ادامه داد بنده در تمام زمینه ها سعی کرده ام که همکاران را در تمام کارهای شعبه مشارکت دهم و هر کدام از همکاران با احساس مسیولیت نسبت به بانک، کار کنند و خودم هم در کنار آنها به کار مشغول شده ام، چه در جذب منابع و بازاریابی و چه در بررسی و پیگیری پرونده های معوق، بنابراین همکاران احساس خوشحالی کرده و راحت و از صمیم قلب برای تحقق اهداف شعبه تلاش می کنند. عامل دیگری که بنده در موفقیت شعبه مهم می دانم این است که همیشه سعی کرده ام همکاران نتایج تلاشهای خودشان را مستقیما دریافت نمایند و اگر اقدام موثری انجام می دهند به نام خودشان مطرح میگردد و این باعث می شود که همکاران احساس عدالت کرده و انگیزه زیادی را برای ادامه فعالیت در تمامی زمینه ها پیدا کنند.
بزاز مسعودی در پایان سخنان خود از زحمات مدیر شعب استان ، معاونین مدیریت شعب استان ، دوایر مدیریت، تمامی همکاران قدیمی و رییس شعبه قبلی و معاون شعبه ولیعصر تبریز که زحمات زیادی را در شعبه متحمل شده و می شوند، تشکر و قدردانی کرد و اظهار امیدواری نمود که روند رو به رشد شعبه را در آینده با همکاری و همدلی تمامی همکاران ادامه خواهیم داد.
اکبر برهان نیا نبز طی سخنانی از حسن نیت همکاران در خصوص دعوت از وی به مراسم، تشکر کرد و انتخاب شایسته سید جلیل بزاز مسعودی، به ریاست شعبه ولیعصر تبریز را یکی از انتخابهای مناسب مدیریت دانست و گفت: با توجه به فرهنگی که در این منطقه حاکم است خوشبختانه ایشان تمامی نقاط قوت مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع را دارا می باشد و با شناختی که از معاون شعبه آقای حاجلو و سایر همکاران این شعبه دارم، عناصر مهم برای ارتقای شعبه محیا بوده و در آینده شاهد رشد بیش از بیش این شعبه خواهیم بود.
برهان نیا شناسایی مشتریان ویژه و تحویل آنها به مسیول شعبه جدید در زمان تغییر و تحول روسای شعب را یکی از عوامل مهم وفادار سازی مشتریان عنوان کرد و ایامه داد این امر یکی از عوامل مهمی است که باعث می شود مشتریان خاص احترام مستمری را در شعبه مشاهده کنند و وفاداری آنها به شعبه زیاد شود و منحصر به یک فرد مثل رییس شعبه، نباشد.
در ادامه مراسم با کیک تهیه شده ازتمامی همکاران و مشتریان حاضر در شعبه پذیرایی به عمل آمد.

آخرین بروزرسانی 1394/11/19