تازه های اخبار تازه های اخبار

تعامل بانک مسکن با شهرداری تبریز

اعلام آمادگی بانک مسکن استان آذربایجان شرقی، برای تامین مالی پروژه های دردست احداث شهرداری کلان شهر تبریز

به منظور ایجاد تعامل و هماهنگی بانک مسکن با شهرداری تبریز، در خصوص تامین مالی پروژه های دردست احداث شهرداری کلان شهر تبریز، جلسه ای با حضور مدیر شعب و معاونین مدیریت شعب این استان، شهردار تبریز، اعضای شورای شهر تبریز، اتاق بازرگانی تبریز و شرکت کارگزاری بانک مسکن، در سالن جلسه مدیریت شعب این استان تشکیل شد.

دراین جلسه که با حضور نجفی شهردار کلان شهر تبریز، عادلی معاون سرمایه گذاری شهرداری تبریز، سلیمانی معاون مالی شهرداری تبریز، غلامی مشاور شهردار تبریز، دبیری رییس شورای شهر تبریز، حاجی زاده عضو شورای شهر تبریز، حسن زاده رییس اتاق بازرگانی تبریز، بحرالعلوم مدیر شرکت کارکزاری بانک مسکن و قاسمی معاون کارگزاری بانک مسکن برگزار شد، مهدی احمدی مدیر شعب بانک مسکن استان آذربایجان شرقی طی سخنانی ضمن خوش آمدگویی به حاضرین، به اهم فعالیت های بانک مسکن در حوزه مسکن و ساخت و ساز اشاره کرد و افزود : رسالت اصلی بانک مسکن به عنوان بانک دولتی و تخصصی، تامین مالی فعالین بخش مسکن می باشدو با توجه به اینکه شهرداری ها هم نقش بسزایی در بخش عمران و آبادانی شهر و بافت فرسوده شهری دارند لازم دیدیم که جلسه ای را تشکیل دهیم تا بتوانیم راهکارهای مناسبی را برای مشارکت بانک مسکن در تامین مالی پروژه های در دست احداث شهرداری پیدا کنیم تا بدینوسیله توانسته باشیم به رسالت خودمان در استان و آبادانی شهر تبریز عمل نماییم. 
مدیر شعب استان آمادگی کامل بانک مسکن را برای تامین مالی پروژه های در دست احداث شهرداری کلان شهر تبریز و اعطای تسهیلات برای بافت های فرسوده شهری، اعلام کرد و خاطر نشان ساخت اقدام در این زمینه ها می تواند به خروج از رکود بخش مسکن نیز که یکی از مطالبات اصلی دولت محترم می باشد کمک نماید.
در ادامه این جلسه نجفی شهردار کلان شهر تبریز نیز بابیان مطالبی از پاپیش گذاشتن بانک مسکن در زمینه ساخت و ساز و اعطای تسهیلات به بافت های فرسوده شهری، تشکر و قدردانی نمود و با برشمردن فعالیت های فعلی شهرداری کلان شهر تبریز، از اقدام بانک مسکن در خصوص تامین مالی پروژه های شهرداری استقبال نمود و دستورات لازم برای بررسی و عملیاتی کردن تعدادی از پروژهای در دست اقدام شهرداری با بانک مسکن را صادر نمود.
درادامه این جلسه بحرالعلوم مدیر شرکت کارگزاری بانک مسکن به عنوان نماینده تام الاختیار صندوق ره آورد آباد، انواع روش های تامین مالی از محل این صندوق را در خصوص مشارکت در پروژه های در دست احداث کلان شهر تبریز تشریح نمود و به طرح های اعلام شده از طرف مسیولین شهرداری پیشنهادهای موثر و قابل عملیاتی شدن را ارایه نمود.
مسیولین شهرداری با تشکیل کارگروهی، بعد از بررسی کارشناسانه، چند طرح بزرگ را برای مشارکت صندوق آباد و تامین مالی از طرف این صندوق، اعلام نمودند.
در ادامه حسن زاده رییس اتاق بازرگانی تبریز نیز طی سخنانی از تعامل خوب بانک مسکن با اتاق بازرگانی ابراز رضایت نمود و آمادگی خود را برای هر گونه همکاری لازم اعلام کرد.
لازم به یادآوری است پس از اتمام این جلسه، بحرالعلوم مدیر شرکت کارگزاری بانک مسکن با شفیعی معاونت امور اقتصادی و سرمایه گذاری قطار شهری تبریز و حومه دیدار، و آمادگی صندوق آباد را جهت عهده داری انتشار اوراق برای تامین مالی قطار شهری تبریز و حومه اعلام نمود.

 

همچنین بحر العلوم با مسیولین مالی شرکت پتروشیمی تبریز نیز ملاقات نموده و به بررسی طرح های در دست احداث این شرکت پرداخت و طرق مختلف همکاری را با نبوی، رییس امور مالی شرکت پتروشیمی تبریز در میان گذاشت و آمادگی صندوق را برای همکاری دو جانبه اعلام نمود.

آخرین بروزرسانی 1395/2/22