تازه های اخبار تازه های اخبار

عضو محترم هیات مدیره بانک در بازدید از مدیریت شعب استان گیلان: علاوه بر افزایش تسهیلات کارکنان تعدیل و اصلاح اقساط تسهیلات قبلی کارکنان نیز در دستور کار قرار دارد.

گردهمایی روسای شعب و دوایر استان گیلان با حضور عضو محترم هیات مدیره

در سفر دو روزه جناب آقای آقاملایی - عضو محترم هیات مدیره بانک به استان گیلان که با حضور آقای رحمتیان – مشاور مدیرعامل در امور سرمایه انسانی ، آقای علمداری – ریاست اداره کل امور مدیریتهای شعب استانها و آقای رفیعی ریاست اداره کل آموزش صورت پذیرفت ، برخی از شعب در مرکز استان و شهرستانها مورد بازدید قرار گرفت و گردهمایی روسای شعب نیز برگزار شد.
 

در سفر دو روزه جناب آقای آقاملایی - عضو محترم هیات مدیره بانک به استان گیلان  که با حضور آقای رحمتیان – مشاور مدیرعامل در امور سرمایه انسانی ، آقای علمداری – ریاست اداره کل امور مدیریتهای شعب استانها و آقای رفیعی ریاست اداره کل آموزش صورت پذیرفت ، برخی از شعب در مرکز استان و شهرستانها مورد بازدید قرار گرفت و گردهمایی روسای شعب نیز برگزار شد.

عضو محترم هیات مدیره بانک در این آیین ضمن گرامیداشت مقام شهدای انقلاب اسلامی ، دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم ؛ مشارکت همکاران در دفاع از حریم ایمه اطهار علیهم السلام را قابل تقدیر دانست و حضور همکاران عزیز که جزی یکصد بانکدار برتر نیز هستند را در جبهه های مبارزه با تروریست را مایه فخر و مباهات بانک مسکن عنوان و بر اهمیت مسیولیت همگان در قبال نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید داشتند.

وی در ادامه به تشریح سیاستهای بانک پرداختند و ضمن تاکید بر مشارکت کلیه همکاران در بازاریابی و جذب منابع و ارایه خدمات مطلوب به هموطنان و تحقق اهداف ابلاغی در کلیه بخشها روند افزایشی مطالبات غیر جاری در سالهای اخیر را به عنوان چالش جدی بانک عنوان کرد و تلاش فراگیر و مستمر کلیه همکاران در این بخش را به عنوان اولویت مهم بانک خواستار شدند.

ایشان در ادامه با اشاره به ضوابط اجرایی قانون بودجه در رابطه با تسهیلات کارکنان و بهبود وضعیت معیشتی کارکنان افزود: با توجه به افزایش سقف تسهیلات کارمندی ، تعدیل و اصلاح شیوه بازپرداخت اقساط تسهیلات  ضروری و خودرو قبلی و نحوه اعطای تسهیلات متمم تا سقف مقرر در دستور کار بانکهای دولتی قرار گرفته است ، همچنین در اجرای دستورالعمل قانون خدمات کشوری، احکام پرسنلی سال جاری نیز در سه مقطع و تا پایان شهریور ماه سالجاری صادر خواهد شد. وی با اعلام خبر افزایش کمک معیشت همکاران بازنشسته از ابتدای سالجاری با هماهنگی شرکت تامین آتیه عنوان کرد: سقف جدید میزان کمک معیشت همکاران بازنشسته از چهار میلیون و 370هزار ریال تا 9 میلیون و 200 هزار ریال با توجه به شرایط این عزیزان متغییر خواهد بود و مقرر گردید تا ضمن ارایه طرح مطالعاتی جامع توسط شرکت تامین آتیه کارکنان بانک اقدامات لازم در جهت ترمیم حقوق دریافتی بازنشستگان از محل صندوق آتیه صورت پذیرد به نحویکه به میزان قابل توجهی از کمک معیشت برخوردار گردند.

مشاور مدیرعامل در امور سرمایه انسانی نیز در این نشست به موضوع " ارزشیابی افراد در مدیریت وجود" پرداخت و اظهارداشت: مقدمه نظام شایسته سالاری وجود نظام ارزیابی عملکرد و پیش نیاز آن اجرای نظام برنامه ریزی است و چنانچه در سازمانی نظام برنامه ریزی وجود نداشته باشد اجرای برنامه آموزشی در آن سازمان جنبه سرمایه ای نداشته و فقط هزینه تلقی می شود.

رحمتیان ضمن اشاره به فرمایشات حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه به شرح حکمت 81 آن امام همام پرداخت و افزود: طبق فرمایش امیرالمومنین علیه السلام نداشتن محاسبه از خویش و غفلت از خود، بی توجهی نسبت به شخصیت و شهرت خود، انفعال در اثر توسعه تخیل و ذهنیت پردازی، بدبینی به دیگران و محیط ، پنهان کاری و عدم اطلاع رسانی ، بزرگ نمایی مشکلات، پرداختن به مشکلات بزرگ در خارج از حیطه خود و عدم توجه به بررسی مشکلات خویش از نکات مهم و قابل توجه برای هر فرد در حیطه مسیولیت خود می باشد.

مشاور مدیرعامل با اشاره به جایگاه سازمانی بانک مسکن در جامعه و توجه به حسن رفتار کارکنان در سایه این جایگاه افزود: هریک از ما دارای یک برند و اعتماد اجتماعی در جامعه هستیم که بخش عمده ای از آن در سایه بانک مسکن قرار گرفته و نباید وجهه این برند را با بی توجهی به اصول اخلاق حرفه ای خدشه دار نماییم.

وی در ادامه ، عدم تعامل با اطرافیان و انتخاب گزینه حذف دیگران ، مجادله ، لجاجت، طرح اشکال، شک و تردید ، عدم تحمل در برابر سختیها و مشکلات و عجول بودن ، بی توجهی به پیش کسوتان و نهایتا" عدم استفاده مناسب از فرصتها را از دیگر نکات برجسته و در خور توجه برای رفع مشکلات و تعارضات سازمانی در امر مدیریت برشمردند.

رییس اداره کل آموزش نیز در این گردهمایی ضمن تقدیر از نگاه و توجه مسیولین مدیریت به بخش آموزش و تحقق هدف 131 درصدی برنامه های آموزشی استان گیلان ، با اشاره به کسب رتبه اول در بحث عقود اسلامی و تجهیز منابع  در شبکه بانکی کشور توسط آقای عباس سهرابی چیرانی ، این رتبه را از افتخارات بانک  وامری قابل  تقدیر دانست همچنین از آقای مهدی محمدی  به دلیل کسب نمره برتر در دومین آزمون سنجش شغلی سال 95  قدردانی و  از شعبه 22 بهمن رشت  به دلیل کسب میانگین نمره 81 در آزمون سنجش شغلی سال گذشته که بالاتر از میانگین بانک بوده  است ، تقدیر نمود و این موفقیتها را نشانه توجه مدیریت به امر آموزش دانست.

ناصر رفیعی در ادامه از تجهیز کامل و به روز رسانی سیستم های  آموزشی در مرکز اموزش ستاد مدیریت و  ایجاد مرکز آموزشی شرق گیلان در شهر لاهیجان – با پوشش 132 نفر همکار و 16 شعبه در محدوده جغرافیایی شرق استان تشکر کرد.

مدیر شعب استان گیلان نیز در این مراسم با معرفی موقعیت جغرافیایی و اقتصادی استان گیلان و مقایسه عملکرد این بانک در شبکه بانکی استان میزان درصد تحقق جذب هدف منابع استان در سال 95 را 166 درصد اعلام کرد و به مقایسه سبد منابع کل بانک و مدیریت گیلان پرداخت .

حسن نوروزی ، ضمن ارایه آمار مقایسه عملکرد بانک مسکن در بین 12 بانک عضو کمیسیون هماهنگی در سال 95 ؛ جایگاه این بانک را در جذب منابع ریالی بعد از بانک ملی و صادرات در رتبه سوم عنوان کرد و به مقایسه سبد منابع بانکهای استان و سهم بانک مسکن گیلان به تفکیک انواع سپرده های موجود پرداخت.

وی با اشاره به متوسط نرخ تمام شده پول به میزان 18/25 در فروردین ماه سالجاری ، نرخ تمام شده پول در  این مدیریت را 17/05 اعلام کرد و افزود:  سهم منابع صفر درصدی استان تقریبا" دوبرابر متوسط کشور می باشد.

مدیر شعب استان گیلان ضمن ارایه آمار مقایسه ای از مشتریان وفادار بانک طی سالهای گذشته تا کنون اظهار داشت: با توجه به تحلیل این آمار و روند تغییرات روی داده در تعداد و مبالغ سپرده های مشتریان  شعب این استان ، ریسک اتکا به منابع دانه درشت کاهش یافته و موجب شده تا مدیریت گیلان در رتبه دوم کشور قرار گیرد.

نوروزی ، در پایان نیز با اشاره به تحقق هدف 131درصدی برنامه های آموزشی استان در سال گذشته با 93 دوره برگزار شده در یک هزار 243 ساعت به بیان عملکرد شعب و مدیریت در ارزیابی های صورت گرفته پرداخته و نحوه محاسبه اضافه کار براساس اهداف تعیین شده در سال 96 را تشریح نمود.

در این آیین تندیس و لوح تقدیر بانکدار برتر به آقای جابر غلامی ، رییس شعبه ونوس بندرانزلی  اهدا شد . همچنین لوح تقدیر مدیر عامل و دبیر شورای هماهنگی بانکهای کشور به آقای عباس سهرابی – رییس شعبه دانای علی رشت جهت کسب رتبه اول در بحث عقود اسلامی و تجهیز منابع تقدیم شد. و اقای مهدی محمدی – رییس شعبه گلسار رشت نیز به دلیل کسب رتبه اول در دومین مرحله آزمون سنجش شغلی مورد تقدیر قرار گرفت .در پایان نیز از آقای حسن نوروزی – مدیر شعب استان گیلان ، آقای سید محسن موسوی و خانم زهرا صداقت علی – معاونین مدیریت به دلیل موفقیت در تحقق بیش از 100 درصدی اهداف آموزشی مورد تقدیر قرار گرفتند
آخرین بروزرسانی 1396/9/27