نمایش اخبار نمایش اخبار

درجریان برگزاری هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان مشخص شد:

اصلی ترین پرسش بازدیدکنندگان از غرفه بانک مسکن

در جریان برگزاری هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، یکی از اصلی ترین پرسش های بازدیدکنندگان از غرفه بانک مسکن،«چگونگی بازپرداخت اقساط تسهیلات» ارایه شده از سوی این بانک است.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، یکی از بیشترین پرسش های مشترک از کارشناسان و مدیران بانک مسکن در نمایشگاه صنعت ساختمان، روش های بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافت شده از این بانک است که بارزترین نشانه تعقیب سبد تسهیلات مسکن از طرف مردم و فعالان بازار مسکن است.
در این خصوص، بانک مسکن در توضیح روش های بازپرداخت اقساط تسهیلات به دو مسیر حضوری و غیرحضوری پرداخت اقساط تسهیلات اشاره می کند.
به گفته کارشناسان و نمایندگان بانک مسکن حاضر در نمایشگاه بین المللی، مسیر پرداخت حضوری اقساط از چهار گزینه شامل «پایانه شعبه»،«خودپرداز»، «کیوسک بانک» و «پایانه های فروش» امکان پذیر است.
به این صورت که دریافت کنندگان تسهیلات از بانک مسکن می توانند با در دست داشتن کارت تسهیلات در تمامی شعب بانک مسکن و از طریق باجه های مجهز به سیستم پس انداز و تسهیلات متمرکز اقساط خود را پرداخت کنند. مشتریان بانک همچنین در صورت داشتن کارت های متصل به شبکه شتاب می توانند از طریق تمامی خودپردازهای متصل به شبکه شتاب از طریق منوی انتقال وجه یا با مراجعه به تمامی خودپردازهای بانک مسکن و با انتخاب منوی پرداخت قسط، اقساط خود را پرداخت کنند.
کیوسک بانک و پایانه های فروش نیز دو گزینه دیگر برای پرداخت حضوری اقساط تسهیلات است.
پرداخت اقساط به صورت غیرحضوری دومین مسیر بازپرداخت تسهیلات است که بیشتر مورد پرس و جو و استقبال متقاضیان قرار گرفته است. بانک مسکن نیز با توجه به اهمیت بازپرداخت به موقع تسهیلات و عدم تعلق جریمه به آن، ابزارهای غیرحضوری گوناگونی برای پرداخت در اختیار متقاضیان قرارداده است.
تلفن بانک متمرکز، اینترنت بانک و همراه بانک سه مسیر پرداخت غیرحضوری پرداخت اقساط است که سه مزیت عمده شامل «دسترسی آسان در تمامی ساعات شبانه روز»، «عدم نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک» و« جلوگیری از اتلاف وقت» را به مشتریان ارایه می دهد.
مشتریان بانک مسکن برای بازپرداخت تسهیلات خود از طریق تلفنبانک متمرکز می توانند پس از ثبت نام و فعالسازی حساب خود در شعبه، از طریق تماس با شماره تلفن «۶۴۰۹۶-۰۲۱» و انتخاب گزینه پرداخت قسط، اقساط خود را از طریق حساب یا کارت مسکن پرداخت کنند.
برای استفاده از روش «اینترنت بانک» نیز مشتریان بانک می توانند پس از ثبت نام در شعبه و دریافت نام کاربری و رمز عبور، و مراجعه به سامانه اینترنت بانک از طریق حساب یا کارت، اقساط تسهیلات خود را پرداخت کنند.
در عین حال همراه بانک نیز یکی از روش های غیرحضوری بازپرداخت تسهیلات بانک مسکن است که پس از ثبت نام در شعبه و نصب نرم افزار از طریق سایت بانک مسکن یا شعبه، امکان استفاده از آن برای متقاضیان فراهم می شود.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، اغلب بازدیدکنندگان از غرفه بانک مسکن در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان با ابراز رضایت از سبد تسهیلاتی بانک عامل بخش مسکن، بر نقش این تسهیلات در خانه دار شدن متقاضیان خرید مسکن تاکید می کردند.

آخرین بروزرسانی 1397/5/18