نمایش اخبار نمایش اخبار

صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مسکن انجام شد

موافقت وزیر با پیشنهاد بانک مسکن درباره مسکن مهر

پیشنهادهای بانک مسکن درباره چگونگی سرعت بخشی به پروژه های ناتمام، متوقف یا در حال ساخت مسکن مهر، صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مسکن، مورد موافقت وزیر راه و شهرسازی و در نهایت تصویب قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، نشست دوره ای اعضای شورای هماهنگی مسکن صبح امروز راس ساعت 8، در ساختمان مرکزی بانک مسکن برگزار شد.

 

در ابتدای نشست صبح امروز شورای هماهنگی مسکن که با حضور وزیر راه و شهرسازی، معاون مسکن و ساختمان، مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید، معاون وزیر در حوزه بازآفرینی شهری، رییس سازمان ملی زمین و مسکن، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همچنین مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک مسکن و مدیران امور بانک برگزار شد، ابوالقاسم رحیمی انارکی گزارشی از وضعیت منابع و مصارف بانک مسکن در سال جاری و مقایسه آن با سال گذشته ارایه کرد و برای اثرگذاری بیشتر تسهیلات بر بخش مسکن، چند خواسته از دولت خطاب به محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد.

همچنین طرح ساخت 100 هزار واحد مسکونی در مناطق شهری توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همچنین بازآفرینی بافت های فرسوده شهرها نیز در قالب دو گزارش جداگانه در این نشست مطرح شد.

یکی از موارد مورد توافق در نشست صبح امروز شورای هماهنگی مسکن که با نظر مثبت وزیر راه و شهرسازی به تصویب رسید، پیشنهادهای شتاب دهنده بانک مسکن درباره پروژه های باقی مانده در طرح مسکن مهر بود.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن در این نشست با بیان اینکه کمیته های مطالعاتی و آسیب شناسی در طرح مسکن مهر با همکاری مشترک بانک مسکن و وزارت راه و شهرسازی تشکیل شده و به شکل هفتگی برای رسیدگی به نارسایی ها و مشکلات جلسه برگزار می کند، اعلام کرد: بانک مسکن انتظار دارد برای سرعت بخشی به روند ساخت و تکمیل واحدهای مسکونی مهر در مناطق شهری کشور، یکسری موارد محقق شود.

همکاری کامل مدیران کل ادارات راه و شهرسازی استان ها با عوامل طرح مسکن مهر و بانک مسکن در هر استان، اولین پیشنهاد و خواسته بانک مسکن از وزیر راه و شهرسازی بود که در جلسه شورای هماهنگی مسکن مطرح شد. تشکیل جلسات شورای مسکن استان ها نیز دومین خواسته بانک مسکن از محمد اسلامی بود با این هدف که همه مسوولان دستگاه های دولتی مرتبط با طرح مسکن مهر در استان از طریق این جلسات، از دغدغه مجموعه دولت و به خصوص رییس جمهور درباره اتمام سریع طرح مسکن مهر مطلع شوند و با هم افزایی و همفکری و مشارکت مجموعه دستگاه ها، نیروی لازم برای تکمیل این طرح تامین، تجهیز و بکار گرفته شود.

سومین پیشنهاد بانک مسکن برای طرح مسکن مهر نیز تسریع در صدور اسناد مالکیت برای واحدهای مسکونی تحویل داده شده به افراد بود. مدیر امور اعتباری بانک مسکن در این باره خطاب به اعضای شورای هماهنگی مسکن اعلام کرد:‌ صدور سند مالکیت برای واحدهای مسکونی مهر، حس تعلق خانوارها به این واحدها را دو چندان می کند و زمینه پرداخت به موقع اقساط ماهانه تسهیلات مسکن مهر را فراهم می کند.

چهارمین پیشنهاد بانک مسکن برای برون رفت از مشکلات موجود در طرح مسکن مهر نیز حذف شرایط متقاضیان واحدهای احداثی در پروژه های فاقد متقاضی یا تصرفی با هدف تعیین تکلیف سریع پرونده تسهیلاتی این واحدها بود.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، وزیر راه و شهرسازی بعد از ارایه متن پیشنهادهای بانک مسکن برای نحوه سرعت بخشی به پروژه های باقی مانده در طرح مسکن مهر، آنها را تایید کرد و از معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و همچنین قایم مقام وزیر در امور مسکن مهر خواست برای اجرا و بکارگیری این پیشنهادها، هماهنگی ها و اقدامات اداری و عملیاتی لازم صورت پذیرد.

محمد اسلامی در این نشست تصریح کرد: بخش زیادی از اقداماتی که باید برای اتمام طرح مسکن مهر صورت بگیرد، به همت عالی نیازمند است تا به منابع اعتباری. بنابراین لازم است همه مسوولان دولتی، همه دستگاه ها و بخصوص مدیران محلی در استان ها و شهرهای مختلف کشور، با تشکیل جلسات همفکری و چاره جویی برای بخش مسکن به شکل منظم، برای این موضوع، تلاش مضاعف به خرج دهند.
آخرین بروزرسانی 1397/10/15