نمایش اخبار نمایش اخبار

مدال برنز به کارگزاری بانک مسکن رسید

کسب رتبه برتر لیگ قهرمانان (فیاس) توسط کارگزاری بانک مسکن

کارگزاری بانک مسکن بعنوان نماینده ایران در میان برترین کارگزاران عضو فیاس در سال ۲۰۱۹، با اخذ رتبه‌ سوم و دریافت نشان برنز در بخش بازار بدهی درخشید‏ و این افتخار آفرینی بین المللی را برای خانواده مسکن و بازار سرمایه ایران کسب نمود.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، نشست لیگ قهرمانان فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی ‏در سال جاری به میزبانی بورس بخارست در کشور رومانی برگزار و کارگزاری بانک مسکن بعنوان نماینده ایران در میان برترین کارگزاران عضو فیاس در سال 2019، با اخذ رتبه‌ سوم و دریافت نشان برنز در بخش بازار بدهی درخشید‏ و این افتخار آفرینی بین المللی را برای خانواده مسکن و بازار سرمایه ایران کسب نمود.

این گزارش می افزاید، این رویداد در حالی رخ داد که تحریم های شدید علیه ایران در سال های اخیر، ارتباطات و راه های کسب و کار جهانی را برای کشور دشوار نموده است؛ همچنین این مهم برای سایر کشورهای حاضر در این رویداد باعث شگفتی و تبریک های گسترده از سوی آنان شد.

مدیرعامل کارگزاری بانک مسکن با ابراز خرسندی از این افتخار آفرینی، از تلاش های مدیران و سرمایه انسانی این شرکت قدردانی و از حمایت بانک مسکن و گروه مالی تشکر ویژه نمود.

وی خاطر نشان کرد : راه کارگزاری بانک مسکن به سوی اهدافش متکی بر هم افزایی میان اعضای این خانواده می باشد و با این چشم انداز مسیر تعالی برای این مجموعه سهل و آسان خواهد بود.

مدیرعامل کارگزاری بانک مسکن ادامه داد: دستاوردهای اخیر که با هم یاری یکدیگر در این خانواده کسب شده طی سال هایی بوده است که بازار سرمایه در رکود شدید قرار داشته و کارگزاری بانک مسکن با بازتعریفی از استاندارهای ارایه خدمات، ضمن تامین نیازهای مشتریان سعی بر توسعه خطوط کسب و کار خود داشته و سهم بازار خود را ارتقا بخشیده است.

بحرالعلوم در خصوص آیتم‌های مد نظر در این ارزیابی گفت: برای تعیین بهترین اعضا در هر بازار (بدهی و سهام)، شاخص ها، معاملات در ‏بازارهای اولیه و ثانویه، عدم نقض مقررات، مشارکت در فعالیت‌های توسعه‌ای و ارایه راه‌حل‌های آنلاین به ‏مشتریان بوده است و همچنین در بررسی معاملات بازار اولیه، فاکتورهای مورد بررسی به ترتیب شامل حجم ‏پذیره‌نویسی و حجم عرضه‌های اولیه است و در بازار ثانویه نیز مواردی همچون حجم معاملات، تعداد ‏معاملات، تعداد روزهای معاملاتی، تعداد ابزارهای مالی معامله‌ شده و وضعیت بازارگردان مورد سنجش ‏قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد، با توجه به تغییر روند انتخاب نامزد این رویداد که در سال های گذشته توسط فرابورس ایران انتخاب و به این رقابت راه پیدا می نمود، این فدراسیون در فیاس 2019، از بورس‌های عضو خود درخواست کرد تا فهرست کارگزاران خود را بر اساس این آیتم‌ها در دو ‏حوزه بدهی و سهام ارسال کنند و پس از اینکه فرابورس و سایر بورس‌های عضو فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی فهرست کارگزاران خود را ارسال کردند، بر اساس معیارهای مد نظر، شش کارگزار برتر هر بورس در حوزه‌های سهام و بدهی را انتخاب و از آنان برای شرکت در مراسم نهایی به منظور انتخاب برترین‌های منطقه،‏ دعوت کرد.

آخرین بروزرسانی 1398/3/30