نمایش اخبار نمایش اخبار

معاون بانکی وزیر اقتصاد اعلام کرد:

الزام راه اندازی خدمات مشاوره‌ای در بانک‌های تخصصی- توسعه‌ای

معاون امور بانکی، بیمه ای و شرکت های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه مقررات بانک های تخصصی باید از مقررات بانک های تجاری متفاوت باشد، گفت: یکی از مهمترین الزامات بانک های تخصصی و توسعه ای، راه اندازی خدمات مشاوره ای هم برای انبوه سازان و هم برای مشتریان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، عباس معمارنژاد در مراسم معارفه محمود شایان مدیرعامل جدید بانک مسکن ضمن گرامیداشت یاد مرحوم رحیمی انارکی گفت: بانک مسکن با سابقه بیش از 80 سال در حوزه تخصصی مسکن به عنوان یک بانک توسعه ای فعالیت می کند و قطعا باید تمام تمرکز این بانک در حوزه مسکن و تامین زنجیره های این صنعت باشد.

وی افزود: البته الزامات مربوط به تخصصی و توسعه ای بودن باید رعایت شود و اصولا مقررات بانک های توسعه ای باید با مقررات بانک های تجاری متفاوت باشد.

معاون امور بانکی، بیمه ای و شرکت های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی ، ادامه داد: یکی از مهمترین الزامات بانک های تخصصی و توسعه ای، راه اندازی خدمات مشاوره ای هم برای انبوه سازان و هم برای مشتریان است. ضمن اینکه بانکداری تخصصی و توسعه ای شعبه محور نیست.

معمارنژاد گفت: در مجمع دو سال پیش بانک مسکن مصوب شد بانک مسکن در حوزه زنجیره تامین بخش مسکن و تجهیزات ساختمانی باید کمک نماید.

معاون وزیر اقتصاد افزود: نکته بعدی بحث بانکداری دیجیتال است و توسعه این بخش تکلیف مجمع بر دوش هیات مدیره بانک است. ما امروز بحث جدیدی هم تحت عنوان شمولیت مالی در وزارت اقتصاد مطرح کردیم به این معنا که خدمات بانکی باید در اقصی نقاط کشور ارایه شود و الزام آن بحث بانکداری دیجیتال است.

این مقام مسیول در وزارت اقتصاد و دارایی گفت: وزارت راه و شهرسازی پروژه هایی دارد که دولت و بخش خصوصی امکان تامین مالی آن را ندارند، بنابراین در اینجا باید از ابزارهای بازار سرمایه برای تامین مالی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بانک مرکزی از صدور مجوز صندوق های زمین و ساختمان برای بانک مسکن امتناع می کند و این موضوع باید در شورای پول و اعتبار مطرح شود گفت: نکته بعد، بحث حاکمیت شرکتی است که خوشبختانه در بانک مسکن بحث ریاست هیات مدیره از مدیرعامل جدا شده است و بحث حاکمیت شرکتی باید پیگیری شود.
آخرین بروزرسانی 1399/5/8