نمایش اخبار نمایش اخبار

رییس اداره کل نقدینگی و خزانه داری بانک مسکن خبر داد

رفع انسداد مسیر تخصیص اوراق به دارندگان حساب ممتاز

رییس اداره کل نقدینگی و خزانه داری بانک مسکن از رفع انسداد مسیر تخصیص اوراق به دارندگان غیرسجامی حساب سپرده گذاری ممتاز بانک مسکن خبر داد.

محسن کریمی، رییس اداره کل نقدینگی و خزانه داری بانک مسکن در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا ، اعلام کرد: با پیگیری های صورت گرفته، سرانجام در مرحله ای دیگر موفق به ایجاد دارایی تسه برای افراد غیر سجامی شدیم و بدین ترتیب علاوه بر ایجاد دارایی مطابق روال معمول ماهانه برای مشتریان سجامی، برای تمامی مشتریان غیر سجامی نیز بر اساس امتیازات تخصیص یافته به آنان در گذشته در نماد تسه9908 اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن صادر شد.

وی خاطر نشان کرد: از آنجا که بر اساس اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، امکان تکرار اقدام مشابه در آینده وجود ندارد، ضرورت دارد دارندگان حساب های ممتاز به منظور بهره مندی از تمامی منافع این سپرده گذاری، نسبت به تکمیل ثبت نام خود در سامانه سجام اقدام کنند.

رییس اداره کل نقدینگی و خزانه داری در توضیح این موضوع به هیبنا اعلام کرد: به دنبال ایجاد الزام برای همه فعالان بازار سرمایه به احراز هویت در سامانه سجام، آن دسته از دارندگان حساب سپرده گذاری ممتاز بانک مسکن که علاوه بر دریافت سود سپرده مشمول تخصیص اوراق می شوند، چنانچه در سامانه سجام ثبت نام خود را تکمیل نکرده باشند، اوراق تخصیص یافته به خود را دریافت نخواهند کرد. در واقع این افراد سود حاصل از سپرده گذاری در حساب ممتاز بانک مسکن را دریافت می نمایند اما قادر به استفاده از امتیاز دیگر حساب مذکور یعنی اوراق تسه نیستند.

کریمی با بیان اینکه حدودا از اواخر سال گذشته هر نوع معامله و اختصاص اوراق وام مسکن مستلزم ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت بود و اختصاص و معامله اوراق وام مسکن نیز در زمره سایر معاملات بورسی قرار گرفت، گفت: بسیاری از دارندگان حساب ممتاز نیز تنها موفق به دستیابی و دریافت سود سپرده گذاری خود شده و نتوانستند اوراق تسه دریافت کنند. در واقع بنا بر مقررات جدید بازار سرمایه، مسیر ایجاد دارایی بورسی (اوراق) برای آن ها مسدود شده بود.

وی افزود: پس از پیگیری های متعدد با هدف تسهیل شرایط برای مشتریان بانک، در نهایت قرارداد ارایه خدمات احراز هویت سجام از طریق شعب بانک مسکن، به امضای مدیران عامل بانک مسکن و شرکت سمات(شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه) رسید و همچنین سامانه مربوط به ارایه خدمات مورد نظر نیز آماده شده است. بنابراین به زودی دستورالعمل نحوه ارایه خدمات و سایر اقدامات مرتبط با این موضوع به شبکه بانک اطلاع رسانی خواهد شد و دارندگان حساب ممتاز که به دلیل عدم احراز هویت در سامانه سجام تاکنون برای آن ها ایجاد دارایی (اوراق) نشده بود، می توانند اوراق خود را دریافت و نسبت به استفاده از آن یا معامله آن در بازار سرمایه اقدام کنند.

کریمی ادامه داد: از یک سو با توجه به اهمیت سپرده ممتاز در کسب و کار بانک و از سوی دیگر نظر به ذینفعان متعدد این محصول، شامل سپرده گذاران و تسهیلات گیرندگان، ارایه خدمات مرتبط با احراز هویت سجام در شعب بانک، گام بزرگی جهت رضایتمندی مشتریان و به تبع آن تامین منافع بانک به شمار می رود. بر همین اساس انتظار می رود همکاران شعب بانک مسکن نیز جهت تامین حداکثری منافع مشتریان بانک، پیگیری های لازم را جهت تکمیل ثبت نام آنان در سامانه سجام به عمل آورند.
آخرین بروزرسانی 1399/9/5