نمایش اخبار نمایش اخبار

مدیر عامل بانک مسکن در نشست خبری صبح امروز تشریح کرد

10 گام بانک مسکن برای خروج از رکود

مدیر عامل بانک مسکن دقایقی پیش در نشست خبری خود با خبرنگاران، 10 گام اجرایی بانک برای خارج کردن بخش مسکن و ساختمان از رکود عمیق دو سال گذشته را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، دکتر محمد هاشم بت‌ شکن با بیان اینکه تنها بانک تخصصی و توسعه‌ای در بخش مسکن، موفق شد در این دوره –دوره فعالیت دولت یازدهم- با استفاده از ظرفیت‌ها و ابزارهای متنوع، هر دو سمت عرضه و تقاضای مسکن را تقویت کند، افزود: مهمترین گام در تامین مالی مسکن، راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن یکم برای پرداخت تسهیلات به خانه‌اولی‌ها بود.

بت‌ شکن دومین گام اثربخش برای تحریک بخش مسکن در مسیر خروج از رکود را کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق یکم در چندین مرتبه اعلام کرد که مطابق آخرین تصمیم در نیمه امسال، در حال حاضر تسهیلات خرید مسکن صندوق یکم در بافت‌های فرسوده با نرخ سود 8 درصد و در سایر مناطق شهری با نرخ سود 9/5 درصد متقاضیان واجد شرایط پرداخت می‌شود.

مدیر عامل بانک مسکن تاسیس شرکت تامین سرمایه در اواخر سال 93 زیر نظر گروه مالی بانک مسکن را گام دیگر عنوان کرد که با هدف انجام فعالیت‌های سبدگردانی و خدمات صندوق‌های سرمایه‌گذاری، کارگزاری، معامله‌گری و بازاریابی و بطور کلی تامین نیازهای بخش مسکن از طریق بازار سرمایه، این شرکت فعالیت خود را آغاز کرد.

راه‌اندازی صندوق پروژه‌ها و اخذ مجوز تامین و فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان، چهارمین گام بانک مسکن در این دوره بوده است که محصول آن در حال حاضر به شکل فعالیت صندوق زمین و ساختمان نسیم، شمال‌غرب و نارون، قابل ردیابی است.

بانک مسکن در سال جاری با اجرای طرح تضمین معاملات اقساطی در راستای ایجاد رونق مسکن، پنجمین گام را برای رونق‌بخشی به بازار ملک برداشت. این اقدام در کنار راه‌اندازی حساب امانی در راستای ساماندهی بازار پیش‌خرید و پیش‌فروش آپارتمان، دو ابزار کارآمد برای سمت عرضه مسکن و البته سمت تقاضا در جهت تسهیل معاملات غیرنقد ملک محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، بت‌شکن گام‌های بعدی بانک که منجر به رشد معاملات خرید مسکن در شهرهای مختلف کشور طی ماه‌های گذشته از سال جاری شده است را شامل «افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن از محل سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز، افزایش سقف تسهیلات مسکن زوجین از محل اوراق گواهی حق تقدم، تسهیل شرایط پرداخت تسهیلات ساخت آن هم به شکل تسهیلات بدون سپرده و همچنین راه‌اندازی بازار رهن ثانویه از طریق انتشار 300 میلیارد تومان اوراق رهنی» عنوان کرد.

اخبار تکمیلی از جزییات نشست خبری مدیر عامل بانک مسکن، اعلام می‌شود.

آخرین بروزرسانی 1395/11/16