تازه های اخبار تازه های اخبار

تاکید مدیر شعب استان همدان در دومین گردهمایی فصلی

رشد متوازن در اکثر سرفصلها، موجب قرار گرفتن مدیریت همدان برای نهمین دوره متوالی در منطقه سبزگردید.

دومین همایش فصلی مدیریت شعب استان همدان با هدف تجزیه و تحلیل عملکرد نیمه نخست سالجاری و با حضور مدیر ، معاونین ،رییس حوزه حراست ،روسای شعب ، روسای دوایر و کارشناسان مدیریت برگزار شد .

دومین همایش فصلی مدیریت شعب استان همدان با هدف تجزیه و تحلیل عملکرد نیمه نخست سالجاری و با حضور مدیر ، معاونین ،رییس حوزه حراست ،روسای شعب ، روسای دوایر و کارشناسان مدیریت برگزار شد .

رسول مالمیر مدیر شعب استان در آغاز سخنان خود با تشکر و قدردانی از تلاش جمعی همکاران در شش ماهه اول سالجاری و نیز رشد متوازن در اکثر سرفصلها که موجب شد استان همدان برای نهمین دوره متوالی مجامع ارزیابی عملکرد در منطقه سبز قرار گیرد ، از همکاران خواست با استفاده از تمامی ظرفیتها؛ در مدت باقیمانده از سال در راستای تحقق اهداف و استراتژیهای تعیین شده گام بردارند.وی در ادامه اظهار داشت :در همه ادوار مجامع ارزیابی عملکرد مدیریتها، که تا کنون برگزار شده؛ استان همدان موفق شده است در منطقه سبز قرار گیرد و این مهم ثمره کوشش ،همدلی و اهتمام ویژه همه کارکنان می باشد.ضمن اینکه علی رغم نابسامانیهای موجود در بازار پولی کشور طی ماههای اخیر، استان همدان همچنان توانسته است با تکیه بر تعلق سازمانی همه همکاران جایگاه دومی خود در شبکه بانکی استان از حیث مانده منابع را حفظ نماید. که این مهم نیز شایسته سپاسگزاریست.

مدیر شعب استان پس از بیان آمار و ارقام عملکرد مدیریت طی نیمه نخست سالجاری و جایگاه شعب در مجمع ارزیابی عملکرد، به رشد مطلوب و حرکت مناسب استان در صدور ضمانتنامه اشاره کرد و  بیان داشت: با عنایت به تاکید مدیر عامل گرامی بانک بر موضوع بهره وری ،از گسترش فعالیتهای کارمزد محور از یک سو و تلاش در جهت کاهش قیمت تمام شده منابع از سوی دیگر را بعنوان مصادیق بارز بهره وری عنوان کرد.

وی در ادامه با اشاره به حضور 80 درصدی شعب استان همدان در منطقه سبز ،ضمن قدردانی از اولیای ارشد بانک بواسطه تخصیص امتیاز تشویقی ،از همکاران خواست با حرکت متوازن و همه جانبه در تمامی سرفصلهای تعیین شده ضمن بررسی و اخذ بازخورد مستمر از عملکرد شعبه در همه ابعاد، از انحراف شعبه در اهداف تعیین شده پیشگیری نمایند و با اشراف بر تغییرات اعمال شده در وزن شاخصها و پایش مستمر آیتمهای اثر گذار در موفقیت شعبه، زمینه حضور تعداد بیشتری از شعب استان در منطقه سبز در دور بعد را فراهم سازند.

مدیر شعب استان همدان در ادامه سخنان خود به مبحث وصول مطالبات پرداخت و گفت : با توجه به پرداخت بدهی کشاورزان ،ضرورت دارد همکاران با همت مضاعف و دو چندان در ماههای آتی به گونه ای برنامه ریزی و عمل نمایند تا ضمن پیشگیری از رشد مطالبات و تمرکز ویژه بر مطالبات مشکوک الوصول شاهد حرکت قابل قبولی در این حوزه باشیم ضمن اینکه توجه به ارتقای سطح کیفی برنامه های ابلاغی مدیریت در این خصوص، همچون طرح ضربتی وصول مطالبات و طرح چاوش می تواند گام موثری در به ثمر نشستن پیگیری ها به همراه داشته باشد.

مجید کشاورزنژاد معاون اجرایی مدیریت دیگر سخنران این همایش پس از انتقال موارد مطروحه در همایش مدیران ارشد و ابلاغ تشکر ایشان به همکاران ،از روسای شعب و دوایر خواست همسو با سیاستهای اولیای ارشد بانک بر مقوله بهره وری تمرکز نموده و هر همکاری در حوزه کاری خود تمامی راهکارهای افزایش راندمان را در نظر گرفته و در راستای تحقق بهره وری و افزایش سود آوری بانک، گام بردارند.

وی در ادمه به سهم 46 درصدی حسابهای ممتاز از منابع بانک اشاره کرد و گفت :از آنجاییکه تولید و مصرف اوراق حسابهای ممتاز توسط شعب صورت می پذیرد ،ضرورت دارد همکاران با مدیریت صحیح این موضوع با هدایت مشتریان به استفاده از تسهیلات از محل اوراق ضمن رونق بخشیدن به بازار مصرف آن، جذابیت لازم را جهت سپرده گذاری دیگر مشتریان در این حساب را به وجود آورند.طبیعتا قیمت اوراق توسط عرضه و تقاضا مشخص می شود بنابراین نقش همکاران در این بین بسیار حایز اهمیت می باشد تا با ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا بتوانند اهداف بانک در حوزه اصلی تجهیز و تخصیص منابع را محقق نمایند.

معاون اجرایی مدیریت صرفه جویی در مصرف ملزومات اداری،آب ،برق، مراقبت و نگهداری از اموال بانک بویژه تجهیزات رایانه ای و ...  را در افزایش بهره وری موثر دانست.وی همچنین با اشاره به دستور عضو محترم هیات مدیره در خصوص خرید دستگاه کارت خوان ،از همکاران خواست با تخصیص بهینه این ابزار و بازاریابی مناسب دستگاههای موجود نسبت به افزایش سطح بهره وری در این حوزه نیز اهتمام ویژه ای را به کار بندند.

علیرضا حاکمی معاون مالی و فناوری نیز در این گردهمایی به ایراد سخن پرداخت و ضمن تبریک به همکاران بابت کسب رتبه برتر در حوزه تعداد و مبلغ تراکنشهای دستگاههای کارت خوان در کشور و شبکه بانکی استان از ایشان خواست تا با ترغیب مشتریان به استفاده از بانکداری الکترونیک حجم مراجعات حضوری به شعب را کاهش داده و از فرصت ایجاد شده به منظور بازاریابی و پیگیری مستمر مطالبات معوق استفاده نمایند.

مهرداد فولادی رییس حوزه حراست سخنران بعدی این همایش، با اشاره به رعایت اصول حفاظتی بر عدم نصب هرگونه نرم افزار بر روی سیستمهای بانک تاکید نمود و از کارکنان خواست ضمن رعایت اصل رازداری در حفظ رمز خود کوشا بوده و با تغییر دوره ای رمز ورود خود به سیستم، از وقوع هر گونه گرفتاری احتمالی جلوگیری نمایند.

گفتنی است پس از اینکه مهدی نوری اظهر کارشناس بازاریابی مدیریت با تشریح مزایای رقابتی حساب ممتاز و بیان مجدد نرخ سود و میزان تخصیص محصولات جدید و تاکید به روسای شعب به استفاده حداکثری از این فرصت، عبدالحمید مقصودی رییس شعبه دیباج و حمید کریمی نوید رییس شعبه شهدا دو تن از روسای شعب موفق استان به بیان دلایل موفقیتهای خود پرداخته و تجربیات خود را برای همکاران تبیین نمودند.  

در پایان همایش روسای 28 شعبه حاضر در منطقه سبز مورد تجلیل قرار گرفته و لوح تقدیر و هدیه خود را از رسول مالمیر مدیر شعب استان دریافت نمودند.

آخرین بروزرسانی 1397/9/11