تازه های اخبار تازه های اخبار

در مدیریت شعب استان اصفهان برگزار شد:

نشست های تخصصی در جهت رفع مشکلات مسکن مهر

درراستای حل مشکلات موجود پروژه های مسکن مهر و تحویل سریع به متقاضیان واجد شرایط ، به همت مدیریت شعب بانک مسکن استان اصفهان نشستی با حضور بلوچی مدیرمنطقه، کرمانشاهی رییس اداره کل اموراعتباری سرمایه گذاری وصالحی معاون اداره کل امور مدیریتهای شعب استانها برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت استان اصفهان دراین نشست که معاون اجرایی مدیریت، کارشناسان اداره کل امور اعتباری و مسیولان اعتباری وحقوقی مدیریت نیز حضور داشتند بلوچی مدیر منطقه هدف از برگزاری این جلسه را رفع مشکلات موجود حوزه اعتباری خصوصاً موانع پروژه های مسکن مهرخواند وگفت : استان اصفهان دارای بیش از150 هزار واحد طرح مهر مورد مشارکت است که تاکنون 114 هزار واحد از آن تقسیط شده است و مابقی جهت فروش اقساطی در دستور کار قرار دارد.
بلوچی با اشاره به مشارکت وتلاشهای چشمگیر استان اصفهان در اجرای این طرح بزرگ افزود : مشکل عمومی طرح مهر عدم همراهی نهادهای متولی برون سازمانی است و این باعث گردیده تا بانک مسکن در حال حاضر در این عرصه یکه وتنها باشد و به جای اینکه به بازاریابی و جذب منابع بپردازد بایستی وقت و انرژی خود را صرف رفع مشکلات موجود که ریشه ی بیرونی دارد بکند.
مدیرشعب اصفهان در ادامه صحبتهای خود، عدم اجرای زیرساختهای برخی پروژهای مسکن مهر، عدم اجرای تعهد ازسوی برخی پیمانکاران ، و همچنین عدم معرفی متقاضیان واجدشرایط را ازمشکلات موجود وعمده برخی پروژه های نیمه تمام ذکر کرد و از تمامی ادارات و شرکتهای مرتبط استان خواست تا با تعامل و همکاری بیش ازپیش مشکلات و موانع ذکر شده را برطرف نمایند.
وی اضافه ساخت : تسریع در تقسیط مابقی واحدهای مورد مشارکت طرح مهر استان اصفهان و برگشت منابع به خط اعتباری از اولویتهای کاری این استان میباشد و در این راه از اولیای محترم بانک درخواست داریم تا مشکلات و موانع فروش اقساطی برخی پروژه ها که در یداختیار ما نیست را درسطح کلان پیگیری نمایند.
در ادامه افضلی معاون اجرایی مدیریت نیز به تشریح جزییات عملکرد استان در طرح مسکن مهر پرداخت و گفت : تا کنون بیش از 45 هزار واحد تقسیط نشده در استان وجود دارد که در اهداف سال جاری تعداد 36 هزار واحد برای استان اصفهان درنظرگرفته شده و باید به این نکته اشاره کنم که 29 هزار واحد از 45 هزار واحد تقسیط نشده که عمدتاً در شهرهای جدی هستند دارای مشکلات برون سازمانی اند و بیش از 16 هزار واحد مابقی نیز در دوران مشارکت هستند.
افضلی در ادامه به جزییات پروژه های متوقف ومشکل دار اشاره کرد و تصریح کرد: تا کنون همه 114 هزار پرونده های فروش اقساطی در استان بدون اخذ کمک از نیروهای شرکت بوده و تمام آن با استفاده از پرسنل بانک انجام شده است که جا دارد از همت همه کارکنان استان قدردانی و تشکر کنم.
گفتنی است در نشست جداگانه ای دیگر نیز که با حضور مدیرمنطقه،رییس اداره کل اموراعتباری وسرمایه گذاری،معاون اداره کل امورمدیریتهای شعب استانها وجمعی ازمسیولان و نمایندگان اداره کل راه وشهرسازی استان،مدیرکل بنیاد مسکن ،اداره تعاون کارورفاه اجتماعی، دبیر انجمن انبوه سازان وکارشناسان و نمایندگانی از شرکت های عمران شهرجدید فولادشهر و مجلسی برگزار گردید مشکلات،موانع و راهکارهای موجود جهت تحویل هرچه زودتر واحدها به متقاضیان مورد بحث وگفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.
آخرین بروزرسانی 1394/11/18