تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر شعب استان کرمان 99درصد منابع بانک مسکن در بخش مرتبط با فعالیت اصلی بانک مصرف می شود .

دیدار مدیر شعب استان با نماینده ولی فقیه وامام جمعه کرمان

مدیرشعب استان در دیدار با نماینده ولی فقیه وامام جمعه جدید کرمان با بیان این مطلب گفت بیشتراعتبارات بانک در بخش مسکن مصرف می شود .

به گزارش روابط عمومی مدیریت کرمان در این دیدار حاجی پور ضمن تبریک انتصاب حجت السلام والمسلمین حسن علیدادی به سمت نماینده ولی فقیه وامام جمعه کرمان با ارایه گزارشی از عملکرد بانک مسکن در حوزه مسکن  اظهار داشت  مدیریت شعب استان کرمان از ابتدای سال جاری تا کنون یک هزار و400میلیارد ریال تسهیلات در بخش مسکن پرداخت کرده است .

 

مدیر شعب استان افزود در سال گذشته نیز دو هزار و800میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است .

حاجی پور اظهار داشت تنها بخشی که در حال حاضر می تواند در اشتغالزایی تاثیر گذار  باشد بخش مسکن است بطوریکه 120شغل بطور مستقیم وبیش از 200شغل به طور غیر مستقیم وابسطه به این بخش است .

وی با بیان این مطلب که از ابتدای طرح مسکن مهر تا کنون به 98هزار واحد مسکونی در استان  در قالب طرح مسکن مهر و روستایی تسهیلات پرداخت شده است  گفت 33هزار واحد مسکن مهر شهری وروستایی بلاتکلیف در استان بویژه مناطق جنوب  وجود دارد که نیازمند تعامل وهمکاری تنگاتنگ همه نهاد ها وسازمانهای مرتبط در این زمینه می باشد .

 

حاجی پور  گفت با نک مسکن در سایر بخش ها نیز همگام با سیاست های دولت گام بر می دارد که پرداخت تسهیلات به اقشار خاص از جمله تسهیلات روستایی،اشتغالزایی  ،ایثار گران ونیروی انتظامی  از این موارد است .

مدیر شعب استان در ادامه با اشاره به سند راهبردی 1400بانک بهسازی ونوسازی یک میلیون و200هزار واحد در بافت فرسوده در کشور را از برنامه های اصلی این سند عنوان کرد .

وی گفت در سال گذشته سرمایه بانک به 50هزار میلیارد ریال افزایش یا فت که این افزایش سرمایه ریسک سپرده گذاری در بانک مسکن را کاهش  می دهد وسپرده گذاران می توانند  با خیال آسوده  در این  بانک سپرده گذاری نمایند .

حاجی  پور با اشاره به اهمیت باز گشت  تسهیلات پرداختی به چرخه مالی بانک به منظور تقویت توان تسهیلات دهی بانک تر غیب تسهیلات  گیرندگان به باز پرداخت تسهیلات دریافتی را از تربیون نماز جمعه خواستار شد .

امید قاسم زاده معاون اجرای مدیریت نیز در این دیدار گفت بانک مسکن بانک تخصصی توسعه ای است وبا تدوین برنامه های استراتژیک  واهداف تا سال 1400به یک چهارم جامعه هدف در کل کشور تسهیلات مسکن پرداخت خواهد کرد .

قاسم زاده افزود  بانک مسکن  در راستای عمل به مسیولیت اجتماعی خود پرداخت تسهیلات به اقشار مختلف جامعه بویژه اقشار کم درامد جامعه را در کارنامه خود دارد .

معاون اجرایی مدیریت  ادامه دادبانک مسکن با ورود به بخش توسعه ای نیز در آینده نقش بسیار پررنگی را  در توسعه کشور خواهد داشت .

در ادامه این دیدار حجت السلام  والمسلمین حسن علیدادی نماینده ولی فقیه وامام جمعه کرمان نیز طی سخنانی با تشکر از خدمات ارزنده بانک مسکن اظهار داشت مسکن مناسب حق طبیعی هر فردی است

وی  گفت تلاش شما کارکنان بانک مسکن در راستای تامین سرپناه برای اقشار مختلف جامعه مصداق بارز آیه تعاونواعلی البر والتقوی است چراکه تامین مامنی برای آرامش وآسایش مردم بزرگ ترین عبادت محسوب می شود .

نماینده ولی فقیه وامام جمعه کرمان افزود تامین مسکن یکی از نیازهای اصلی واولیه و محل آرامش وآسایش  هر فردی است واقشار مختلف جامعه در این زمینه  به چند دسته تقسیم می شوند؛ عده ای از مردم توانایی خرید واحد مسکونی را به تنها دارند وعده ای نیز برای تامین سرپناه از تسهیلات بانکها استفاده می کنند .

حجت السلام والمسلمین  علیدادی  ادامه داد بازپرداخت تسهیلات  وظیفه دینی وشرعی هر فردی است چرا که با بازگشت تسهیلات دریافتی بانک علاوه برافزایش توان تسهیلات دهی بانک سایر همنوعان نیز از تسهیلات بانک در راستای تامین سر پناه برخوردار می شوند .

وی اظهار امیدواری کرد کسانی که توانای باز پرداخت تسهیلات رادارند نسبت به پرداخت اقساط خود اقدام نمایند وکسانی نیز که از در آمد کافی بر خوردار نیستند دولت برای باز پرداخت اقساط به این افراد کمک کند .

 

 

آخرین بروزرسانی 1396/9/28