تازه های اخبار تازه های اخبار

جامعه داروسازان بخش بزرگی از حوزه سلامت اند، که در تامین سلامت ودرمان مردم نقش موثری ایفا می کند

محمد غفوریان مدیر شعب کرمان همزمان با 5شهریور روز داروساز در دیدار با اعضایانجمن داروسازان استان با بیان این مطلب نقش داروسازان را در تامین وتولید دارو بسیار پررنگ عنوان کرد .

به گزارش روابط عمومی مدیریت کرمان  ،محمد غفوریان  در این دیدار با تبریک روز داروساز به جامعه داروسازان ،مسیولیت جامعه داروسازان را با توجه به شیوع بیماری کرونا وتحریم های ظالمانه دشمنان دوچندان دانست واظهار امیدواری کرد :با همت وتلاش جامعه پزشکان  وداروسازان  وهمچنین رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی  مردم از این شرایط بحرانی نیز به سلامتی عبور کنیم

مدیر شعب استان افزود: کارکنان بانکها  بعد از جامعه پزشکی بیشترین آسیب ها را از ویروس کرونا متحمل شده اند وتعدادزیادی از کارکنان شاغل در سنگر خدمت رسانی به مردم به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند .

غفوریان گفت :بطور قطع مردم قدر دان زحمات قشر زحمت کش  پزشکی هستند وبا رعایت پروتکل های بهداشتی وفاصله اجتماعی در قطع زنجیره سرایت ویروس کرونا تلاش خواهند کرد .

دکترمهدی زارعی نایب رییس انجمن داروسازان استان نیز در این دیدار، با تشکر از توجه بانک مسکن به جامعه داروسازان گفت : تقدیربانک مسکن  از داروسازان  در روز دار وساز کاری  ستودنی است .

وی افزود: جامعه داروساز در این چند ماهی  که بیماری کرونا  در جهان همه گیرشده است  ، دوشا دوش سایر بخش های حوزه  سلامت کشور  قدم برداشته  وتمام توان وتلاش خود را در راستای پیشگیری وسلامت مردم به کار بسته است .

زارعی به تحریم های داروی  هم اشاره کرد وافزود :علاوه بر شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا ،تحریم های ظالمانه هم در تامین دارو مشکلاتی را بوجود آورده است؛ که خوشبختانه صنعت داروسازی کشور با تکیه بر دانش داخلی واقتصاد مقاومتی  توانست ، در تولید بسیاری  از دارو ها به خود کفایی برسد .

آخرین بروزرسانی 1399/6/10