همکار بازنشسته مشهدی ابداع کننده بازی گامرنج

همکار بازنشسته مشهدی ابداع کننده بازی گامرنج

بهمنیار هادوی از کارکنان بازنشسته مدیریت شعب خراسان رضوی موفق به ابداع بازی گامرنج و ثبت آن در کانون فکری کودکان و نوجوانان کشور شد .

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب خراسان رضوی بهمنیار هادوی از سال 1390 به افتخار بازنشستگی نایل شده است .وی در سال 1387 اختراعی را تحت عنوان تولید برق از آب دریا به ثبت رسانده و پس از آن نیز یک دستگاه بنام خشک کن زعفران با آب گرم و المنتی ساخته و ثبت کرده است .

هادوی در سال 1395 بازی گامرنج را که ترکیبی از بازی شطرنج، داما و اتللو می باشد ابداع  نموده و توسط کانون فکری کودکان و نوجوانان کشور به ثبت رسانده است . وی در گفتگو با کارشناس روابط عمومی مدیریت خراسان رضوی  در ارتباط با قوانین این بازی اظهار داشت : بازی گامرنج یک بازی دو نفره است و صفحه بازی 8×8 می باشد و در هر طرف صفحه 24 مهره در دو رنگ مختلف وجود دارد که این 24 مهره در 3 ردیف هشت تایی چیده می شود و مهره های گامبرنج از صفحه خارج نمی شوند بلکه از رنگی به رنگ دیگر در می آید.

هادوی ادامه داد : به عنوان مخترع این بازی طی مکاتبه با وزارت ورزش و جوانان از آن وزارتخانه درخواست فدراسیونی به نام فدراسیون گامرنج  نموده ام .

وی افزود : کانالی در تلگرام با نام گامرنج  با آدرس @ GamRanj وجود دارد که دوست داران این بازی جذاب می توانند با مراجعه به این کانال با قوانین و شرایط این بازی جذاب آشنا شوند .

گفتنی است در هشتمین دوره مسابقات مرگ بر آمریکا، مسابقه گامرنج توسط پایگاه مقاومت بسیج شهدای مدافع حرم مدیریت شعب خراسان رضوی برگزار شد. در اختتامیه این دوره از مسابقات که با حضور 42 همکار و پس از 5 مرحله بازی در سالن هیات شطرنج مشهد برگزار شد از دانیال ساقی ، احسان اسماعیلی و جواد جلیلی نفرات برتر  این مسابقه با اهدای جوایز توسط  مرتضی ناصری معاون اجرایی مدیریت تقدیر شد.

 

آخرین بروزرسانی 1397/11/2