ضرورت ایجاد پایگاه اطلاعاتی مشتریان اعتباری استانی

مدیر خراسان رضوی تاکید کرد :

ضرورت ایجاد پایگاه اطلاعاتی مشتریان اعتباری استانی

مدیر شعب خراسان رضوی بر لزوم ایجاد پایگاه اطلاعاتی مشتریان اعتباری ، توسعه پایانه های مجازی و خدمات بانکداری الکترونیک ، تلاش در راستای بازاریابی اعتباری و خدمات کارمزد محور تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت خراسان رضوی در نشست کمیته بازاریابی مدیریت  با موضوع توسعه بازاریابی تلفنی و راهکارهای بازاریابی اعتباری که با حضور معاونان مدیریت ،  اعضای اصلی کمیته و رؤسای شعب منتخب مشهد برگزار شد.حسن خطیب زاده مدیر شعب نظر سنجی از مشتریان در پایان اعطای تسهیلات در راستای تکریم ارباب رجوع و بازبینی فرایند پرداخت تسهیلات را خواستار شد.

خطیب زاده با بررسی عملکرد مدیریت در  سال 97گفت : علی رغم محدودیت های موجود و با اجرای دو طرح غدیر یک و دو در سال 97 پرداخت تسهیلات نسبت به سال 96 افزایش چشمگیری داشت.

وی تاکید کرد : ضرورت دارد با  نظارت و  مدیریت منابع، همزمان با پرداخت تسهیلات ، بتوانیم اهداف جذب منابع این حوزه را نیز محقق کنیم. خطیب زاده ادامه داد: فعالیت های بازاریابی نباید منحصرا معطوف به جذب منابع باشد بلکه حوزه اعتباری و خدمات کارمزد محور نیز به دلیل اهمیت ویژه و همچنین فعالیت رقبا نیاز به برنامه ریزی و بازاریابی دارد .

 در ادامه جلسه  مرتضی ناصری معاون اجرایی مدیریت اظهار داشت : با عنایت به اهمیت بسیار بالای وصول نقدی در اهداف سال 98 و تاثیر آن در پرداخت تسهیلات بدون سپرده، پرستاری قراردادهای مشارکت و ایجاد ارتباط مستمر با تسهیلات گیرنده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. وی افزود : نظارت بر عملکرد نمایندگان دفترخانه مورد تاکید می باشد.همچنین می توان از ظرفیت های بازاریابی ایشان نیز به منظور ارایه مشاوره های تسهیلاتی به فروشندگان و سازندگان استفاده نمود.

ناصری ادامه داد : با توجه به سیاست های اعتباری سال جدید و تاکید بر پرداخت تسهیلات از محل وصول نقدی، حوزه وصول مطالبات از اهمیت بالایی برخوردار است و لازم است مسیولان شعب با برنامه ریزی مناسب برای کاهش مطالبات معوق و افزایش وصول نقدی اقدام کنند.

 

در بخش دیگری از این نشست حمیدرضا همت آبادی معاون مالی و فناوری اطلاعات مدیریت به ارتباط خدمات مختلف بانک با یکدیگر اشاره کرد و گفت :  با مدیریت صحیح و نظارت در زمان پرداخت تسهیلات می توانیم در حوزه جذب منابع و همچنین بانکداری الکترونیک نیز اهداف مربوطه را محقق کنیم. وی افزود: فعالسازی خدمات بانکداری الکترونیک برای کلیه تسهیلات گیرندگان مورد تاکید می باشد. همچنین می توان از فعالسازی حواله منظم با مبالغ حداقل در سررسید اقساط با یادآوری به مشتری به عنوان ابزاری جهت جلوگیری از معوق شده مطالبات استفاده کرد.

آخرین بروزرسانی 1398/3/13