قدردانی استاندار خراسان رضوی از اقدامات بانک مسکن

درنشست شورای هماهنگی بانک های استان صورت گرفت

قدردانی استاندار خراسان رضوی از اقدامات بانک مسکن

استاندار خراسان رضوی در نشست شورای هماهنگی بانکهای استان از اقدامات مطلوب بانک مسکن در اشتغال زایی ، رونق تولید و تامین مسکن آحاد جامعه تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی خراسان رضوی، در این نشست که در هتل سلام مشهد و به میزبانی بانک مسکن برگزار شد علیرضا رزم حسینی  استاندار خراسان رضوی گفت : نباید به کسانی که اهلیت اقتصادی ندارند ، تسهیلات پرداخت کنید بلکه باید به جای تسهیلات کلان ، وام خرد با امکان اشتغال زایی بالا پرداخت شود.

وی در این نشست که معاون اقتصادی استانداری ، معاون قضایی رییس کل دادگستری خراسان و  مدیران شعب بانکهای دولتی و خصوصی استان حضور داشتند از شبکه بانکی به عنوان موتور محرک اقتصاد یاد کرد وگفت : پرداخت تسهیلات به افراد فاقد اهلیت اقتصادی باعث می شود که بانکها گرفتار شده و سپرده های مردم با مشکل مواجه شود .

وی افزود : اگر سیستم بانکی کمک نمی کرد، سال گذشته نمی توانستیم در حوزه اشتغال زایی و اجرای پروژه های اقتصادی گام های موثری برداریم.

رزم حسینی گفت : خوشخبتانه امروز همدلی و همگرایی بسیار خوبی در بین ارکان حاکمیت در استان شکل گرفته و همین مسیله به پشتوانه موثری برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و دستیابی به توسعه اقتصادی فرهنگی در استان تبدیل شده است

استاندار خراسان رضوی بزرگترین چالش امروز کشور را معیشت و اقتصاد مردم برشمرد وافزود : متاسفانه هنوز در افکار برخی از مدیران دستگاه های اجرایی این باور نهادینه نشده است که ما امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم و ضرورت دارد که در همه بخش ها، تصمیمات عملیاتی، موثر و مطابق با این شرایط گرفته شود.

رزم حسینی تصریح کرد: به رغم آنکه در جنگ اقتصادی با دشمن قرار گرفته ایم اما برخی از تصمیماتی که این روزها گرفته می شود، مطابق با شرایط صلح است و در این صورت طبیعی است که نمی توان به نتایج مطلوب در راستای ایجاد رونق اقتصادی دست یافت.

وی گفت : با اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در خراسان رضوی، بسیاری از معین های اقتصادی فعالیت های اجرایی را شروع کرده اند و در تلاش هستیم که از این ظرفیت ارزشمند برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم

استاندار خراسان رضوی با اشاره به برنامه ریزی بانک ها برای پرداخت 15 هزار میلیارد تومان تسهیلات جدید در سال 98 گفت: در حوزه صنعت ایجاد هر یک فرصت شغلی حدود یک میلیارد تومان هزینه در بر خواهد داشت درحالی که با تسهیلات 30 میلیون تومانی در دیگر بخش ها می توان برای 3 تا 4 نفر اشتغال ایجاد کرد

وی گفت: با مشارکت معین های اقتصادی و ایجاد صندوق های خرد، از سرمایه های مردمی برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی فرهنگی استفاده خواهیم کرد

در ادامه  علی رسولیان معاون اقتصادی استانداری اظهار داشت : در حوزه های اقتصادی مجموعه شاخص ها نشان می دهد که عملکرد استان  در سال گذشته با کمک بانکها عملکرد مطلوبی بوده است. وی افزود: در سال جاری باید تمام توان خود را به ظرفیتهای درونی استان متمرکز کنیم و با کمک و همراهی بانکها بتوانیم طرح توسعه اقتصادی و رونق تولید را  اجرایی کنیم .

سپس حسن خطیب زاده مدیر شعب استان با اشاره به  نامگذاری سال 98 با عنوان رونق تولیدگفت : بخش مسکن به عنوان یکی از اصلی ترین بخش های اقتصادی و موثر در حوزه تولید و اشتغال می باشد و بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی در این زمینه آمادگی ارایه انواع خدمات به فعالان این حوزه در جهت تامین مالی را دارد.

 وی افزود : در این راستا بسته رونق مسکن در همه بخش ها توسط این بانک طراحی شده است و به زودی شاهد رونمایی آن خواهیم بود .

امیر مرتضوی معاون رییس کل دادگستری خراسان رضوی هم در این جلسه گفت: دستگاه قضایی برای ایجاد تحول اقتصادی فرهنگی، در کنار دستگاه های اجرایی خواهد بود و انتظار می رود که تمامی نهادهای ذی ربط، به صورت هماهنگ فعالیت های اجرایی را پیش ببرند

 

حسن مونسان دبیر شورای هماهنگی بانک های خراسان رضوی هم در این نشست گفت: شبکه بانکی در راستای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان، برنامه ای عملیاتی تدوین و پیشنهاد کرده است تا زمینه تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی فراهم شود

وی ادامه داد : ست.

وی ادامه داد: از مجموع تسهیلات پیش بینی شده جهت پرداخت در سال 98، 2 هزار 250 میلیارد تومان به بخش کشاورزی، 2 هزار و 700 میلیارد تومان به بخش مسکن و ساختمان و 2 هزار و 700 میلیارد تومان به بخش تسهیلات قرض الحسنه اختصاص خواهد یافت.

دبیر شورای هماهنگی بانک های خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در سال 97، نسبت مصارف به منابع بانک های استان 68.5 درصد بود که پیش بینی شده است این رقم در سال جاری به 72.8 درصد افزایش یابد.
وی با اشاره به آمادگی بانک ها برای واگذاری واحدهای تملیکی گفت: در صورت واگذاری 138 واحد تملیکی آماده واگذاری در استان، 8 هزار میلیارد تومان دارایی بدون حتی یک ریال سرمایه گذاری جدید، آزادسازی خواهد شد.

 

 

 

 

 

آخرین بروزرسانی 1398/3/20