خطیب زاده : سیاست های اعتباری بانک مسکن هوشمندانه است

خطیب زاده : سیاست های اعتباری بانک مسکن هوشمندانه است

همزمان با گرامیداشت 17 مرداد روز خبرنگار، حسن خطیب زاده مدیر شعب بانک مسکن خراسان رضوی در نشستی با اصحاب رسانه به تشریح خدمات وتسهیلات بانک مسکن پرداخت.

به گزارش روابط عمومی مدیریت خراسان رضوی ، وی با اشاره به اینکه تنها بانک تخصصی و دولتی در حوزه مسکن و ساختمان که وظیفه تامین مالی این حوزه را بر عهده دارد بانک مسکن است  گفت :  این بانک سعی کرده با اتخاذ سیاست های اعتباری هوشمندانه و مدبرانه متناسب با شرایط اقتصادی و اجتماعی جامعه نقش خود را ایفا  کند که این امر در دوره های مختلف با سیاست های حمایتی دولت نیز کامل تر شده است.

وی افزود : تامین مالی بالغ بر  2 میلیون و 400 هزار  واحد مسکونی با تسهیلات ارزان قیمت طرح مهر (4 الی 7درصد)، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت از محل حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، پرداخت تسهیلات یارانه ای به آسیب دیدگان حوادث غیر مترقبه، تسهیلات ساخت مسکن روستایی و ... نمونه ای از طرح های حمایتی دولت در سالهای اخیر می باشد که توسط بانک مسکن انجام شده است.

مدیر شعب استان در ادامه اظهار داشت : در حال حاضر نیز این حمایت ها با استفاده از روش هایی مانند پرداخت تسهیلات خرید و ساخت مسکن به خانه اولی ها ( صندوق پس انداز مسکن یکم با نرخ سود 6 در مناطق بافت فرسوده شهری و 8درصد در سایر نقاط شهری)، پرداخت تسهیلات ویژه ساخت جهت بازآفرینی بافت فرسوده شهری و طرح اقدام ملی انجام می پذیرد.

وی تصریح کرد : مدیریت شعب استان خراسان رضوی در راستای ارایه خدمات مشاوره ای به اقشار مختلف جامعه اقدام به راه اندازی کمپین((چگونه خانه دار شویم؟)) کرده  است. هدف از این کمپین ارایه خدمات مشاوره ای و معرفی انواع روش های تامین مالی مسکن به کارکنان ادارات، سازمان ها و شرکت ها  است .

خطیب زاده در این نشست همچنین از ارایه انواع تسهیلات خرید و ساخت  مسکن در استان خبر داد و در خصوص عملکرد این مدیریت  گفت : در سال 98 تعداد  9 هزار و 371 روژه مسکونی و  در چهارماهه نخست سالجاری تعداد  2 هزار و 234 پروژه از محل انواع تسهیلات ساخت مسکن توسط این مدیریت تامین مالی شده است.

مدیر شعب استان  همچنین از توجه ویژه بانک مسکن به بهداشت و رعایت پروتکل های بهداشتی در برابر کرونا خبر داد و گفت: بانک مسکن با سرویس دهی مناسب همواره سعی کرده است تا روش های سنتی را حذف  کند وی افزود : در این راستا و به منظور کاهش ترددها و حفظ سلامت مشتریان در شرایط کرونایی، تشکیل پرونده غیرحضوری بصورت الکترونیکی ومجازی انجام می شود. ضمن اینکه در آینده نزدیک کلیه سرویس دهی ها به صورت غیرحضوری خواهد بود و شاهد کاهش مراجعات حضوری به حداقل ممکن خواهیم بود.

در پایان این نشست مدیر شعب استان با اهدا لوح تقدیر و هدایا از خبرنگاران تجلیل کرد

 

 

آخرین بروزرسانی 1399/6/11