ساخت سالانه 75 هزار واحد مسکونی در مشهد ضروری است

دبیر انجمن انبوه سازان خراسان رضوی

ساخت سالانه 75 هزار واحد مسکونی در مشهد ضروری است

کمبود سالانه حدود 75،000 واحد مسکونی در شهر مشهد، نشان دهنده وجود تقاضا در این بخش است که لازم است به شکل مناسب شناسایی و پاسخ داده شود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت خراسان رضوی ، این مطلب را رضا اخلاقی دبیر انجمن انبوه سازان خراسان در نشستی که در راستای هم افزایی بیشتر میان فعالان صنعت ساختمان و مسکن و مسوولان مدیریت  در شهر مقدس مشهد ،برگزار شد عنوان کرد  در این نشست که معاون حوزه جنوب استان، نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی استان، شهرداری مشهد، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، اتحادیه مشاورین املاک، دبیرخانه نوین صنعت ساختمان، نظام کاردانی استان، انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن و ساختمان، انجمن انبوه سازان استان و چند تن از انبوه سازان استان حضور داشتند  اخلاقی از آمادگی  انجمن انبوه سازان برای احداث سالانه 15 هزار  واحد مسکونی با  استفاده از تسهیلات بانک مسکن خبر داد. دبیر انجمن انبوه سازان خراسان رضوی تسهیل در ارایه خدمات مربوط به صدور ضمانتنامه و تنوع در ارایه وثیقه وهمچنین تخصیص  باجه اختصاصی  جهت ارایه خدمات ویژه به انبوه سازان را خواستار شد . 

در ادامه این نشست  امیر بدخشان معاون حوزه جنوب استاندار خصوص فراهم کردن مقدمات برگزاری همایش صنعت ساختمان در شهر مقدس مشهد اظهار داشت : باتوجه به اهمیت تاثیر تکنولوژی های جدید و فناوری های نوین بر روی ساختمان سازی بهتر است یک بخش از این هم اندیشی با رویکرد کیفی سازی و معرفی مزیت های این علم جدید در ساخت و ساز باشد.

معاون حوزه جنوب استان  خاطر نشان کرد :  وجود یک استارتاپ و برگزاری مسابقه در زمینه ارایه ایده های خلاقانه در برای توسعه صنعت ساختمان سازی وتسهیل در خانه دار کردن افرادی که متقاضی واحد های مسکونی هستند  خصوصاً کسانی که برای  اولین بار  می خواهند خانه دار شوند در این همایش میتواندبسیار جالب و تاثیر گذار باشد .

بدخشان ادامه داد : یکی از مشکلات فعلی بازار، عدم توجه به شناخت بازار و عدم تحقیق در خصوص بازار و بازاریابی مناسب است. لذا برگزاری این همایش می تواند تاثیر مناسبی روی سرمایه گذار ، سازنده و خریدارداشته باشد .

سپس محمد رضا مهر دوست  نماینده دبیر خانه نوین صنعت ساختمان و سازمان نظام مهندسی  عنوان کرد : ارایه مشوق هایی برای سازندگان حرفه ای برای استفاده از فناوری های برتر و تمایز با سایر سازندگان مورد انتظار است .

 

آخرین بروزرسانی 1398/4/18