تازه های اخبار تازه های اخبار

با ساخت بزرگترین مجتمع مسکونی شرق کشور صورت گرفت

آغاز زندگی در حاشیه مشهد مقدس

عملیات اجرایی ساخت پروژه زندگی به عنوان بزرگترین مجتمع مسکونی شرق کشور با 2120 واحد در منطقه کم برخوردار رسالت در حاشیه شهر مشهد با حضور نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و مدیر شعب استان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت خراسان رضوی در این مراسم که  شهردار مشهد، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر و معاون اجرایی مدیریت  حضور داشتند آیت ا... علم الهدی نماینده  ولایت فقیه در استان اظهار داشت : با اجرای این پروژه هم برای افرادی که دارای مسکن مناسب نیستند مسکن ساخته می شود و هم در جهت توسعه و آبادانی منطقه حاشیه شهر گام برداشته شده است که از همت شهرداری و شورای شهر در اجرای طرح ها و پروژه های آباد سازی تشکر می کنم.

حسن خطیب زاده مدیر شعب استان نیز با  اشاره به  اهمیت حوزه مسکن از حیث سرمایه گذاری و اشتغال در کشور اظهار داشت: مسکن از بزرگترین سرمایه های خانواده های ایرانی است و با توجه به آمارهای موجود ساخت سالانه حدود 600 هزار واحد مسکونی مورد نیاز کشور است و قابلیت این صنعت یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی به شمار می رود.

وی ادامه داد: بانک مسکن آمادگی خود برای پرداخت تسهیلات مشارکت به همه سازندگان و انبوه سازان که تصمیم به احداث مسکن دارند  را اعلام می دارد.

خطیب زاده اظهار امیدواری کرد که پروژه 2120 واحدی شرکت بتن ساز تربت در موعد مقرر با کیفیت عالی به بهره برداری برسد.

شهردار مشهد هم  در این مراسم اظهار داشت : اجرای اینگونه پروژه ها که ابتدا با هدف بستن حریم شهر و جلوگیری از توسعه حاشیه نشینی تنها با احداث واحدهای مسکونی انجام شده است اکنون کاملتر شده و در کنار مقاوم سازی به تکامل رسیده است و سرانه های خدماتی از جمله سرانه های آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و اقتصادی را نیز در خود جای داده که الگوی مناسبی در حاشیه شهر است.

در بخشی دیگر از این مراسم حسینعلی زاده سرمایه گذار پروژه ساخت 2120 واحد مسکونی ارزان قیمت نیز به جزییات این پروژه اشاره کرد و گفت : این پروژه با آخرین استانداردها در زمینه ساخت مسکن در دنیا ساخته می شود و تا سه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

گفتنی است آیت اله علم الهدی نماینده ولایت فقیه در استان ، محمدرضا کلایی شهردار مشهد و رضا شیران خراسانی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی از تلاش های بانک مسکن در پرداخت تسهیلات در حوزه مسکن مهر، بافت فرسوده شهری و تامین نیاز اصلی مردم قدردانی کردند.

آخرین بروزرسانی 1397/11/10