تازه های اخبار تازه های اخبار

میزگردی با حضور رؤسای سه شعبه برتر مدیریت خراسان رضوی

با توجه به موفقیت هایی که شعب مدیریت خراسان رضوی در جذب منابع، وصول مطالبات و صدور ضمانت نامه طی شش ماهه ابتدای سال 93 داشته اند در میزگردی با حضور مسؤولان سه شعبه برتر این مدیریت به بررسی دلایل موفقیت شعب پرداختیم.

مشروح این میزگرد با حضور محمد طاهرقاینی، محمدخلیل ابراهیمی و جواد ملایی به ترتیب رؤسای شعب بلوار معلم، شهید فرامرز عباسی و آیت اله کاشانی مشهد پیش روی شماست که با هم می خوانیم.

با توجه به موفقیت هایی که شعب مدیریت خراسان رضوی در جذب منابع، وصول مطالبات و صدور ضمانت نامه طی شش ماهه ابتدای سال 93 داشته اند در میزگردی با حضور مسؤولان سه شعبه برتر این مدیریت به بررسی دلایل موفقیت شعب پرداختیم.

مشروح این میزگرد با حضور محمد طاهرقاینی، محمدخلیل ابراهیمی و جواد ملایی به ترتیب رؤسای شعب بلوار معلم، شهید فرامرز عباسی و آیت اله کاشانی مشهد پیش روی شماست که با هم می خوانیم:
  شعبه بلوار معلم مشهد از شعب درجه 2 ب مدیریت می باشد که در تاریخ1377/12/8 افتتاح و در حال حاضر با 12 نفر پرسنل به ریاست محمد طاهرقاینی مشغول به فعالیت می باشد.

 
 
 
 
 
 
 --------------------------------------------------------------
شعبه شهید فرامرز عباسی مشهد از شعب درجه 3 مدیریت می باشد که در حال حاضر محمدخلیل ابراهیمی مسؤولیت این شعبه را عهده دار است و این شعبه در تاریخ 1386/7/16 افتتاح و دارای 7 نفر نیروی انسانی است.

 
 
 
 
 
--------------------------------------------------------------
 
شعبه آیت اله کاشانی مشهد از شعب درجه 4 مدیریت می باشد که در سال 1382 افتتاح و در حال حاضر دارای 5 نفر پرسنل است و جواد ملایی ریاست این شعبه را به عهده دارد.
 
 
 
 
 
 
 
 --------------------------------------------------------------
* با توجه به رشد منابع شعبه در شش ماهه ابتدای سال جاری، موفقیت کسب شده را ناشی از چه اقداماتی می دانید؟

رییس شعبه بلوار معلم مشهد: شعبه در طی شش ماهه اول سال با جذب منابعی بالغ بر 106 میلیارد ریال معادل 43% رشد داشته که بیشتر از هدف کل سال تعیین شده توسط مرکز بوده که همگی مرهون تلاش بیش از پیش کلیه همکاران در همه سطوح حتی همکار شرکتی بوده است. همچنین موفقیت کسب شده را می توان ناشی از یادآوری هر روزه اهمیت جذب منابع بالاخص ارزان قیمت در زمان موقعیت کنونی برای همکاران و رصد نمودن لحظه به لحظه آمار و عملکرد شعبه و بازار و استفاده بهینه از امکانات بوجود آمده توسط مرکز دانست.

رییس شعبه شهید فرامرز عباسی مشهد: این شعبه در شش ماهه ابتدای سال 93 با جذب منابعی بالغ بر 325 میلیارد ریال‌ به 490 میلیارد ریال رسیده که معادل 197 درصد رشد داشته و توانسته در بین شعب استان در بخش جذب منابع رتبه اول را کسب نماید که رضایت مندی مشتریان از بانک مسکن، ایجاد بستر مناسب با توجه به طرح های اعلام شده از طرف هییت مدیره محترم بانک، حمایت های مدیریت محترم شعب، افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن و بازدهی بهتر حساب ممتاز، وجدان کاری و حس مسیولیت پذیری کلیه پرسنل شعبه و همدلی و همکاری پرسنل در رشد منابع شعبه بسیار در این امر موثر بوده است.

رییس شعبه آیت اله کاشانی مشهد: مانده های این شعبه در ابتدای سال 93 مبلغ 101 میلیارد ریال و در پایان شش ماهه مبلغ 146 میلیارد ریال معادل 44 درصد رشد سپرده داشته است که تعهد و مسیولیت پذیری همراه با برخورد مناسب همکاران با مشتریان و همچنین تشریح مزایای رقابتی بانک، رفع نقاط ضعف و نیز برجسته نمودن نقاط قوت بانک نزد مشتریان قدیمی و جذب مشتریان جدید زمینه ساز رشد منابع می باشد.

* عملکرد شعبه خود را در 6 ماهه ابتدای سال جاری در بخش صدور ضمانت نامه و وصول مطالبات را چگونه ارزیابی می کنید؟
رییس شعبه بلوار معلم مشهد: شعبه با 45 فقره ضمانت نامه با مبلغی بالغ بر 300/7 میلیون ریال رتبه اول صدور ضمانت نامه در استان را در سال 92 داشته که نسبت

به هدف تعیین شده توسط مرکز 120% رشد داشته و همچنین در شش ماهه ابتدای سال 93 با صدور 33 فقره ضمانت نامه معادل 400/4 میلیون ریال و رشد 55% هدف سال را در شش ماهه اول کسب نموده است و در خصوص کاهش مطالبات معوق نسبت به ابتدای سال 15% کاهش داشته و نسبت مطالبات به مانده تسهیلات شعبه که حدود هزار میلیارد ریال است بسیار پایین که هفده صدم درصد می باشد.

رییس شعبه شهید فرامرز عباسی مشهد: متاسفانه عملکرد شعبه در رابطه با صدور ضمانت نامه در 6 ماهه اول سال مطلوب نبوده اما در بخش مطالبات عقود مبادله ای عادی نسبت به ابتدای سال با 23 درصد کاهش عملکرد مطلوبی داشته ایم.

رییس شعبه آیت اله کاشانی مشهد: بی شک یکی از دغدغه های اصلی بانک وصول مطالبات می باشد که در این زمینه پرسنل این شعبه با پیگیری مستمر حتی در ساعات غیر اداری با تقسیم بندی کدهای تسهیلاتی باعث کاهش 33 درصدی مطالبات معوق نسبت به ابتدای سال 93 شده است. در بخش صدور ضمانت نامه این شعبه با صدور 19 فقره موفق به تحقق50% از اهداف در شش ماهه ابتدای سال گردید.

* تا چه اندازه فعالیت در امور بازاریابی می تواند در جذب سپرده نقش داشته باشد؟

رییس شعبه بلوار معلم مشهد: بازاریابی در هر دو حالت درون شعبه ای و برون شعبه ای در جذب سپرده تاثیر بسزایی دارد اما باید این نکته را باید در نظر داشت که قبل از اینکه به امر بازاریابی بپردازیم نگرش و دید خود را به بازار نسبت به گذشته عوض کنیم و طور دیگر ببینیم. باید بازاریابی منقطع و کوتاه مدت نباشد بلکه باید مستمر و بلند مدت باشد چه بسا یک مشتری بیش از 5/1 تا 2 سال طول بکشد تا به شما و سازمان اطمینان کند و بخواهد شما را بعنوان بانک خود انتخاب کند و از خدمات شما استفاده کند پس باید صبور بود و پشتکار داشت.

رییس شعبه شهید فرامرز عباسی مشهد: پر واضح است که بازاریابی از اقدامات اولیه جذب منابع در شعبه می باشد و در فضای رقابتی کنونی با داشتن ابزارهای مناسب در راستای بازاریابی، فعالیت های پرسنل شعبه در اینخصوص بسیار مؤثر خواهد بود اما آنچه در گام نخست بازاریابی مهم می باشد حسن برخورد کارکنان با مراجعان و آراستگی ظاهر پرسنل و فضای مناسب شعبه است.

رییس شعبه آیت اله کاشانی مشهد: با توجه به فضای رقابتی موجود، بازاریابی اساس و پایه کار بانک است و بدون این امر، بانکداری معنایی ندارد. در واقع تمام فرایندهای بانک از افتتاح حساب تا پرداخت تسهیلات و حتی وصول مطالبات همه در قالب بازاریابی و خدمات به مشتریان معنا پیدا می کند و بازاریابی در تمام امور بانک جاری می باشد.

* برای ارایه خدمات بهتر و مطلوب تر به مشتریان چه راهکاری دارید؟

رییس شعبه بلوار معلم مشهد: برای ارایه خدمات بهتر و مطلوب تر شعبه مبادرت به ایجاد باجهVIP نموده که خدمات ویژه ای به مشتریان خاص و هدف می دهد و همچنین با ایجاد فضایی آرام و زیبا داخل شعبه که مشتمل بر استفاده از گلدان های طبیعی کوچک برای تمام گیشه ها و دست خط های نستعلیق قاب گرفته از سخنان ایمه و بزرگان محیطی مناسب برای ارایه خدمات بهتر توسط همکاران برای مشتریان فراهم نموده است که طی روز بارها و بارها مورد تقدیر و تشکر توسط مشتریان قرار می گیرد و بنا به اظهارات خود مشتریان یکی از دلایل انتخاب این بانک و شعبه را برخورد بسیار خوب و صمیمانه همراه با لبخند همکاران که ناشی از محیط آرام شعبه است بیان می کنند.
رییس شعبه شهید فرامرز عباسی مشهد: افزایش کارآیی کارکنان با آموزش آن ها و بازنگری رفتار و طرز برخورد پرسنل با مراجعان و نیز تلاش در کاهش ایرادات و ابهامات

دستورالعمل ها و بخشنامه های بانک از راهکارهای ارایه خدمات بهتر و مطلوب تر به مشتریان است.

رییس شعبه آیت اله کاشانی مشهد: تسهیل و تسریع در فرایند اجرایی بانک و ارایه خدمات متنوع، شناسایی نیازهای مشتریان، طراحی محصول جدید و به روز بودن خدمات با توجه به تغییرات خدمات رقبا، تنوع در تسهیلات پرداختی از محل اوراق حق تقدم تسهیلات در ارایه خدمات بهتر و مطلوب تر به مشتریان بسیار مؤثر است.

* نقش کارکنان را در کسب موفقیت های شعبه چگونه ارزیابی می کنید؟

رییس شعبه بلوار معلم مشهد: همیشه موفقیت ها حاصل همراهی و همدلی مجموعه می باشد و با تفرقه و چند دستگی مسلماً موفقیتی حاصل نمی شود این شعبه هم از این امر مستثنی نمی باشد. جذب منابع، صدور ضمانت نامه، کاهش معوقات و پایین بودن نسبت مطالبات به تسهیلات نیز مرهون تلاش دسته جمعی همه همکاران بوده و همگی همکاران بقول اهل هنر سازهایشان هم کوک بوده و اگر موردی هم ناکوک باشد و مخالف بزند دست به دست هم با گروه و تیم هماهنگ و هم صدایش نموده تا خللی در روند و روال رشد و تعالی شعبه به وجود نیاید.

رییس شعبه شهید فرامرز عباسی مشهد: رفتار مناسب و معقول کارکنان شعبه با مراجعان علی رغم کمبود پرسنل شعبه و حس مسیولیت پذیری جمعی کارکنان از عوامل موثر موفقیت شعبه بوده است.

رییس شعبه آیت اله کاشانی مشهد: وحدت و همدلی میان کارکنان در شعبه یکی از عوامل اصلی موفقیت در تمام زمینه های بانکداری می باشد. داشتن روحیه تعهد و کار جمعی و تبیین اهداف شعبه، باعث تسریع در امور و رضایت مشتریان می گردد. رمز موفقیت در شعبه داشتن کار و تلاش همراه با برنامه و هدف های بلند مدت بین کارکنان شعبه می باشد.

* در حال حاضر خدمات بانک مسکن در مقایسه با دیگر بانک ها را چگونه می بینید؟

رییس شعبه بلوار معلم مشهد: در حال حاضر خدمات بانک مسکن نسبت با دیگر بانک ها نه تنها کم ندارد بلکه بیشتر هم دارد فقط ما بعضی تسهیلات بانک های خصوصی و تجاری را نداریم اما نظر به اینکه بانک تخصصی در زمینه مسکن می باشیم در اذهان عمومی جایگاه خاص و ویژه و مقدسی را با توجه به سابقه خدمات رسانی هفتاد و چند ساله خود داریم اما متاسفانه اطلاع رسانی ضعیفی نسبت به آنچه داریم و ارایه می دهیم وجود دارد.

رییس شعبه شهید فرامرز عباسی مشهد: خوشبختانه خدمات بانک مسکن در حال حاضر در مقایسه با دیگربانک ها در چارچوب ضوابط و مقررات حاکم بر سیستم بانکی بسیار مطلوب می باشد لکن در رابطه با نرم افزاری سیستم ها مشکلاتی و جود داشته که انشاا... با تدبیر مدیر عامل محترم بانک رفع خواهد شد.

رییس شعبه آیت اله کاشانی مشهد: با توجه به برآورده کردن نیازهای مشتریان درخصوص تنوع سپرده ها در سال 1393 توان رقابتی بانک به لطف خدا نسبت به سایر رقبا افزایش یافته است که امیدواریم در آینده نزدیک نیز با توسعه خدمات و ارایه محصولات جدید و متنوع ترین شرایط ادامه یابد.

* آیا شعبه برای حفظ مشتریان قدیمی و جذب مشتریان جدید تصمیم اتخاذ کرده است؟
رییس شعبه بلوار معلم مشهد: شعبه هر روز تقویم مشتریان را ورق زده و با تماس های مکرر علاوه بر تبریک مناسبت هایی چون سالروز تولد و اعیاد مذهبی، آخرین نرخ های سود و خدمات بانک را تشریح کرده و به عبارتی رابطه و پل ارتباطی خود را با آن ها قطع ننموده حتی اگر دیگر مشتری بانک نباشد، بهر حال زمانی می رسد که بهر دلیلی مشتری نخواهد با بانک عامل خود کار کند و در صدد تغییر بانک خود می باشد، ما و سازمان ما نیز از قبل پیش زمینه ای را برای وی از خدمات و سبد کالای

خود فراهم نموده و آن ها مسلماً با توجه به خدماتی که ارایه می دهیم، بانک ما را به عنوان بانک عامل خود انتخاب می کند.

رییس شعبه شهید فرامرز عباسی مشهد: اختصاص باجه مخصوص به مشتریان قدیمی و خاص شعبه و بازاریابی روزانه از نخستین گام های شعبه می باشد.

رییس شعبه آیت اله کاشانی مشهد: ارایه خدمات به موقع و سریع و حفظ روابط دوستانه با مشتریان قدیمی عامل نگهداری و ایجاد رابطه عاطفی میان بانک و مشتری و وفادار ماندن این گروه از مشتریان به بانک می باشد. در ضمن با انجام بازاریابی جدید و رصد محیط پیرامون شعبه زمینه جذب مشتریان جدید فراهم می گردد.

* در رسیدن به اهداف مورد نظر بانک با چه چالش هایی مواجه هستید؟

رییس شعبه بلوار معلم مشهد: همیشه چالش هایی هست ولی مهم اینست که با این چالش ها چگونه رفتار کنیم مثلاً در خصوص جذب منابع و رقابت ناسالم صندوق ها و مؤسسات مالی و اعتباری و پرداخت سود بیشتر آن ها خود یک چالش برای رسیدن به اهداف بانک است مهم اینست که بازار را لحظه به لحظه رصد کرده و از ابزارهای موجود بهترین استفاده را نموده و با بازاریابی مداوم و مستمر در راه رسیدن اهداف سازمان قدم برداریم، ما بایستی همیشه چندین برابر هدف هایی که سازمان برای ما تعریف کرده در ذهن پرورش داده و در نظر داشته باشیم تا به هدفی که سازمان تعریف کرده برسیم. مثلاً برای رسیدن به هدفی چون پله وسط نردبان، بایستی پله آخرنردبان را در نظر و هدف خود قرار دهیم تا به پله وسط نیز برسیم.

رییس شعبه شهید فرامرز عباسی مشهد: در حال حاضر فضای رقابتی بین بانک ها و مؤسسات مالی بسیار زیاد بوده و عدم رعایت دستورالعمل های نرخ سود از طرف بعضی از موسسات ، رکود بازار و کمبود پرسنل از چالش های پیش روی بانک می باشد.

رییس شعبه آیت اله کاشانی مشهد: تعدد سیستم های پردازش اطلاعات، طولانی بودن فرآیند اعطای تسهیلات و ارایه خدمات، وجود رقبا و مؤسسات مالی غیرمجاز از جمله معضلات و چالش های پیش روی بانک می باشد.

* خدمات الکترونیک بانک مسکن در پیشبرد اهداف بازاریابی تا چه حد مؤثر است؟

رییس شعبه بلوار معلم مشهد: شاید قبلاً می توان گفت که خدمات الکترونیک بانک مسکن در اهداف بازاریابی مؤثر نبوده بلکه بعلت مشکلات فراوانی که با آن مواجه بودیم بازدارنده و تبلیغات منفی نیز در پی داشت. از حدود یکسال پیش و بعد از اولین همایش مدیران ارشد بانک در مشهد و با توجه به دستورات و پیگیری های مستمر مدیر عامل محترم بانک، اکنون حرفی برای گفتن داریم، بسیاری از مشکلات با توجه به حجم بالای عملیات بانکی و تسهیلاتی حل شده شاید در بعضی از موارد ضعف هایی داشته باشیم اما سرعت عمل و قطعی سیستم و خرابی هایATM و ... نسبت به گذشته خیلی کمتر شده و به جرات می توان گفت حداقل ماهی یک محصول جدید ارایه می شود و حتی در بعضی از موارد پیشرو نیز هستیم. (مانند اینترنت بانک)

رییس شعبه شهید فرامرز عباسی مشهد: خوشبختانه خدمات الکترونیک بانک در رسیدن به اهداف و ایجاد فضای مناسب در رابطه با وقت همکاران جهت بازاریابی و جذب منابع مؤثر بوده و این شعبه از ابتدای سال تا کنون اقدام به فعال ساز ی بیش از 410 فقره حساب در درگاه خدمات بانکداری الکترونیک نموده است.
رییس شعبه آیت اله کاشانی مشهد: نیاز جوامع امروزی به خدمات غیرحضوری امری ضروری می باشد که خوشبختانه بانک مسکن در این زمینه توانسته است پیشرفت های قابل ملاحظه ای کسب نماید ارایه خدمات بانکداری الکترونیکی متنوع در بستری امن و مطمین باعث تمرکز منابع مشتریان نزد بانک می گردد. در

این شعبه سعی شده درخصوص این خدمات راهنمایی های لازم برای استفاده هرچه بیشتر از این خدمات ارایه گردد.

* و سخن آخر؟

رییس شعبه بلوار معلم مشهد: و سخن آخر اینکه، ما تغییر را احساس کرده ایم، ما تغییر نگاه و نگرش مدیران ارشد را حس کرده ایم، ما تفاوت ها را نسبت به گذشته، سرعت عمل تصمیم گیری و ابلاغ به موقع و سریع دستورالعمل ها و پیگیری خواسته های همکاران و مشتریان را متوجه هستیم و دغدغه های مدیر عامل محترم و اعضای هیات مدیره را درک و به همکاران منتقل می کنیم، امید است که به یاری خداوند در راه رسیدن اهداف عالیه بانک و پاسخگو بودن به خواسته های مدیران ارشد موفق باشیم.

رییس شعبه شهید فرامرز عباسی مشهد: استفاده از نیروهای جوان، ایجاد انگیزه در کارکنان و استفاده از ابزار تشویق و تنبیه و تبلیغات مناسب در رسیدن به اهداف بانک موثر خواهد بود.

رییس شعبه آیت اله کاشانی مشهد: در خاتمه از کلیه همکاران این شعبه قدردانی نموده سلامتی و توفیق روز افزون در راه رسیدن به اهداف عالیه بانک را از درگاه احدیت مسالت می نمایم.

آخرین بروزرسانی 1394/4/24