تازه های اخبار تازه های اخبار

کارکنان خراسان رضوی شگفتی آفریدند

ا هدای 5/ 4 میلیارد ریال کمک نقدی به حساب خیریه مدیریت

کارکنان خراسان رضوی از ابتدای تشکیل خیریه بنت الشهید سیده رقیه (س) 4 میلیارد و 500 میلیون ریال کمک نقدی به این خیریه اهدا کردند .

به گزارش روابط عمومی مدیریت خراسان رضوی ، مهدی صابر مسیول خیریه  بنت الشهید سیده رقیه سلام الله علیها-  با اعلام این خبر گفت : این خیریه با همکاری و مشارکت  کارکنان  مدیریت استان در راستای ایفای مسیولیت های اجتماعی  اقدامات بسیار خوبی را تا کنون انجام داده است .

صابر در خصوص اقدامات این خیریه گفت : خیریه بنت الشهید سیده رقیه سلام الله علیها-کارکنان- مدیریت خراسان رضوی در ابتدای سال 95 شکل گرفت وبا توزیع فرمهای دعوت برای عضویت درخیریه 351 نفر از کارکنان استان  در این خیریه عضو شدند. مسیول خیریه  بنت الشهید سیده رقیه (س) اظهار کرد : پس از عضویت کارکنان و با کسر 71 میلیون و 290 هزار ریال از حقوق آنان ، این مبلغ به حساب خیریه واریز شده و آغاز به کار کرد.

  صابربیان کرد : هر سال سه طرح همشاگردی سلام ، نونوار ، و همسفره در استان اجرا شده و طرح باجه مهربانی نیز ماهی یک بار در این خیریه اجرا می شود  وی افزود :  در ایام بازگشایی مدارس طرح همشاگردی سلام به منظور تهیه کیف ولوازم التحریر و کمک هزینه ثبت نام دانش آموازان محروم تحت پوشش خیریه  انجام می شود.

 همچنین طرح نونوار به منظور تهیه لباس نو برای  کو دکان تحت پوشش خیریه در روزهای پایانی سال و طرح همسفره نیز به منظور تهیه سبدهای غذایی برای ماه مبارک رمضان اجرا می شود. صابر مجموع  مبالغ جمع آوری شده در قالب این طرح را در حدود دو میلیارد ریال برآورد کرد.

  مسیول خیریه  بنت الشهید سیده رقیه (س)  ادامه داد : همچنین طرح باجه مهربانی هرماه  بعد از پایان در یکی از شعب اجرا می شود  .بر اساس این طرح  کارکنان شعب با  بسته بندی مواد غذایی برای توزیع بین خانواده ها ی تحت پوشش با نحوه فعالیت خیریه  آشنا می شوند  .

به گفته صابر با اجرای طرح سفیران مهر ، فرزندان  کارکنان نیز  مشتاقانه در انجام امور گوناگون خیریه مشارکت می کنند.

 وی افزود : از ابتدای تشکیل خیریه   تا کنون با احتساب کمکهای ماهیانه و طر ح های ذکر شده ، مبلغی بالغ بر 4 میلیارد و500  میلیون ریال کمک  نقدی  به حساب خیریه واریز شده که همه ماهه برای حداقل 100خانوار از 200خانوار تحت پوشش  این خیریه امنیت غذایی   ایجاد کرده است .

  مسیول خیریه  بنت الشهید سیده رقیه (س)  تصریح کرد : این خیریه علاوه بر اهدای ماهیانه سبد غذایی  به مددجویان ، کمکهای فراوان دیگری از جمله ساخت مسکن،بازسازی منازل مدد جویان ،تهیه دارو ، خدمات پزشکی و فیزیوتراپی ،تهیه جهیزیه و کمک هزینه ازدواج و ... را ارایه کرده است .

   وی در خصوص تاثیر خدمت رسانی  به مدد جویان خیریه در روحیه کارکنان گفت : در خیریه ،  سلسله مراتب اداری وجود ندارد همه در کنار هم برای شادی مددجویان همکاری می کنند که خود باعث ایجاد همدلی و رفاقت بیشتر بین  کارکنان شده  و قطعا در محیط کار تاثیر گزار  خواهد بود صابر تاکید کرد : همکارانی که در خیریه مشارکت می کنند و همچنین  امدادگرانی که مستقیما با خانواده های نیازمند در ارتباط هستند، روحیه خدمت به مردم را در خود نهادینه کرده و میزان رضایتمندی و بهره وری کارکنان از سازمان را ارتقا می دهد.

 

وی خاطر نشان کرد : خیریه حدود 30امدادگر دارد که دربخشهای مختلف از جمله تحقیق ، روابط عمومی ،خرید و بسته بندی و توزیع فعالیت دارند .

به گفته مسوول خیریه بنت الشهید سیده رقیه (س) این امدادگران  متشکل از رؤساو معاونان  شعب ،رؤسای دوایر،کارکنان  بانکدار و بانکیار و همچنین کارکنان شرکتی بوده و بیلان فعالیتهای خیریه همه ساله ارایه می شود.

صابر اظهار داشت : کارکنان  استان خراسان رضوی با این اقدام ارزشمند توانستند امنیت غذایی 100خانوار مددجو را تامین نمایند چندین باب منزل مسکونی ساخته و یا بازسازی و تعمیر نموده اند،امکان تحصیل و یا ادامه تحصیل صدها دانش آموز محروم را فراهم نمودند،صدها  کودک را در عید نوروز نونوار کرده  ، و برای صدها مریض امکان درمان و تامین دارو را فراهم  کنند .

مسوول خیریه بنت الشهید سیده رقیه (س) گفت : خیریه این آمادگی را دارد که بانک را در انجام وایفای بهتر مسیولیتهای اجتماعی اش یاری  کند و باعث خوشنامی بیش از پیش بانک مسکن  شود

   

 

آخرین بروزرسانی 1398/4/29