تازه های اخبار تازه های اخبار

خراسانی ها پیشرو در مبارزه و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا

مدیریت شعب استان خراسان رضوی موفق به کسب گواهینامه سیب سبز سلامت از اداره بهداشت استان در مبارزه و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا شد.

حسن خطیب زاده مدیر شعب خراسان رضوی در گفتگو با روابط عمومی مدیریت در خصوص کسب این موفقیت گفت : از ابتدای شیوع ویروس کرونا، این مدیریت اقدامات پیشگیرانه مطابق دستورالعمل های ادارت مرکزی و ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا  را در دستور کار خود قرار داد. وی ادامه داد:  که از جمله این اقدامات  میتوان به مواردی شامل خریداری و نصب دستگاه ضدعفونی کننده دست در برخی شعب، تهیه و توزیع بیش از 104هزار عدد ماسک، 6000 لیتر محلول ضدعفونی کننده، 6100 جفت دستکش، 700 عدد شیلد محافظ صورت و 100عدد روپوش بین کارکنان  اشاره کرد.

 خطیب زاده  افزود : جداسازی فضای کاری کارکنان از مشتریان با نصب سلفون، فاصله گذاری صندلی ها با نصب برچسب، نصب شابلون رعایت فاصله اجتماعی در مقابل دستگاه های خودپرداز و نصب برچسب رعایت فاصله اجتماعی در داخل آسانسورها از دیگر اقدامات انجام شده توسط این مدیریت در مبارزه با شیوع  ویروس کروناست.

 مدیر شعب استان گفت : به منظور جلوگیری از تردد بی مورد مشتریان در ساختمان مدیریت نیز اقدام به  استقرار میز خدمت در محل درب ورودی نموده ایم که تاثیر بسزایی در کسب رضایت مشتریان  و کارکنان داشته است.

وی خاطر نشان کرد : با توجه به شرایط حاد استان در ماه گذشته و ابتلای  حدود 20 درصد از کارکنان به بیماری کرونا  ، این مدیریت اقدام  به انعقاد تفاهم نامه با آزمایشگاه جهاد دانشگاهی استان ، به  منظور تسهیل در مراحل غربالگری و تشخیص و شناسایی بیماران، معرفی بیماران به مراکز درمانی و اخذ گواهی سلامت و مجوز برگشت به کار پس از پایان مرخصی استعلاجی کرده است.

خطیب زاده خرید روپوش سفید برای کارکنان شعب پرتراکم و با آلایندگی بالا را نیز از دیگر اقدامات موثر در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا دانست .وی گفت : با توجه به اینکه امکان ماندگاری و انتقال ویروس کرونا بر روی لباس نیز وجود دارد و به منظور پیشگیری از انتقال این ویروس به منزل کارکنان ، برای کارکنان شعبی که بیشتر در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند، روپوش سفید تهیه شده و ملزم به استفاده از آن هستند .

خطیب زاده به بازدید کارشناسان  اداره بهداشت اشاره کرد و گفت : به منظور اطمینان از رعایت پروتکل های بهداشتی از کارشناسان شبکه بهداشت دعوت به عمل آمد تا ضمن بازدید از ساختمان مدیریت و شعب استان نسبت به ارایه مشاوره های لازم اقدام  کنند .به گفته وی  با توجه به بازدیدهای به عمل آمده تا کنون برای مدیریت شعب استان و شعب بلوار خیام مشهد، سنابادمشهد ، کوهسنگی مشهد ، آیت الله کاشانی مشهد ، میدان شهدای  مشهد و سرخس گواهینامه سیب سبز سلامت در مبارزه و پیشگیری از شیوع کرونا صادر شده است.

مدیر شعب استان از تداوم بازدید کارشناسان اداره بهداشت از سایر شعب استان تا کسب  این گواهی نامه برای شعب خبر داد .

همچنین روسای شعبی که در ارزیابی کارشناسان اداره بهداشت موفق به کسب گواهینامه سیب سبز سلامت شده اند در گفتگویی با روابط عمومی مدیریت شعب خراسان رضوی به اقدامات انجام شده جهت کسب این گواهینامه اشاره نمودندکه از نظر میگذرد.

محمدطاهرقایینی رییس شعبه بلوار خیام مشهد در مورد اقدامات انجام شده در این شعبه به ثبت نام در سامانه اصناف و صنایع ((Salamat.gov.ir و رعایت الزامات گام دوم مبارزه با کویید-19 و  فاصله گذاری اجتماعی اشاره کرد.

 قاسم کلانتر رییس شعبه سناباد مشهد  نیز با اشاره به رعایت فاصله اجتماعی توسط کارکنان و مشتریان گفت: هدایت مشتریان  به استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک به خصوص در مورد متقاضیان تشکیل پرونده تسهیلاتی تاثیر بسزایی در جلوگیری از ازدحام ارباب و رجوع در شعبه داشته است.

مجید منصوری رییس شعبه کوهسنگی مشهد  هم به آموزش کارکنان و مشتریان در خصوص رعایت اصول بهداشت فردی و پیشگیری و مقابله با ابتلا به کرونا اشاره کرد و افزود: پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی در اختیار کارکنان قرار گرفته است و در مورد مشتریان نیز با نصب پوستر های مختلف اطلاع رسانی کامل صورت پذیرفته است.

جواد غلامپور رییس شعبه آیت اله کاشانی مشهد در مورد اقدامات پیشگیرانه به اطلاع رسانی و الزام مشتریان به رعایت اصول بهداشتی اشاره کرد و گفت: جلوگیری از ورود مشتریان بدون ماسک با رعایت اصول مشتری مداری و هدایت مشتریان به استفاده بیشتر از خدمات بانکداری الکترونیک از جمله اقدامات این شعبه  است .

سید حجت موسوی نیک رییس شعبه سرخس  نیز در خصوص کسب این گواهینامه اظهار داشت :  نصب پوستر و بنر های آموزشی در جهت پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری کرونا ، رعایت پروتکل های بهداشتی  توسط کارکنان و مشتریان تاثیر بسزایی در کسب این گواهینامه داشت .

امید آزموده رییس شعبه میدان شهدا مشهد در گفتگو با روابط عمومی خراسان رضوی به تامین کامل تجهیزات بهداشتی اشاره کرد و گفت: با هماهنگی مدیریت استان، فضای استقرار کارکنان با نصب سلفون از سالن معاملاتی شعبه جدا گردیده است که این امر تاثیر بسزایی در رعایت فاصله گذاری اجتماعی داشته است.

آخرین بروزرسانی 1399/7/12