نمایش محتوای وبی نمایش محتوای وبی

مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان اعلام كرد:
تسهيلات مسكن جوانان در شهرهاي خوزستان چقدر است؟
مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان، مبلغ تسهيلات پرداختي به دارندگان حساب پس انداز مسكن جوانان بعد از مدت 15 سال سپرده گذاري در شهرهاي استان خوزستان را اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي مديريت شعب بانك مسكن استان خوزستان، علي اصغر نادري با اشاره به موافقت شوراي پول و اعتبار با پيشنهاد بانك مسكن مبني بر افزايش سقف تسهيلات حساب پس انداز جوانان اظهار كرد: هم اكنون سقف تسهيلات از محل حساب پس انداز مسكن جوانان در پايان دوره سپرده گذاري 15 ساله براي افتتاح كنندگان اين حساب در سال جاري در تهران به يك ميليارد تومان، شهرهاي بزرگ به 850 ميليون تومان و در ساير شهرها به 700 ميليون تومان افزايش پيدا كرد.

وي افزود: بر همين اساس؛ شهر اهواز در بين شهرهاي بزرگ طبقه بندي مي شود و سقف تسهيلات حساب پس انداز جوانان در اين شهر به  850 ميليون تومان افزايش يافت و در ساير شهرهاي استان خوزستان دارندگان اين حساب مي توانند از 700 ميليون تومان تسهيلات استفاده كنند.

نادري با اشاره به اينكه حساب پس انداز جوانان يك حساب پس انداز با نگاهي بلند مدت براي تامين منزل مسكوني است، بيان كرد: اين تصميم با هدف تامين آتيه فرزندان در حوزه مسكن اتخاذ شده تا دغدغه خانواده ها براي مسكن فرزندانشان از مسير پس انداز تحقق پيدا كند.

مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان در خصوص حساب جوانان نيز گفت: حساب پس انداز مسكن جوانان ماهيتا يكي از انواع حسابهاي سپرده سرمايه گذاري كوتاه مدت بوده كه دارنده حساب قادر است با رعايت برنامه سپرده گذاري ارائه شده توسط بانك در بلند مدت از مزايا و تسهيلات ويژه حساب مذكور برخوردار شود.

نادري ادامه داد: مدت انتظار براي دريافت وام مسكن جوانان بين 5 تا 15 است ولي براي دريافت حداكثر سقف اين تسهيلات يعني 850 ميليون تومان براي اهواز و 700 ميليون براي ساير شهرهاي استان بايد مدت 15 سال منتظر بود.

وي عنوان كرد: جزئيات چگونگي افتتاح حساب پس انداز جوانان و چگونگي واريز مبالغ براي سپرده گذاري در سايت بانك مسكن به نشاني www.bank-maskan.ir موجود است.

ساعت : 11:54:00
تاريخ : 1400/06/30

تازه های اخبار تازه های اخبار

در نشست هم اندیشی رؤسای شعب مدیریت خوزستان اعلام شد

وصول مطالبات کم هزینه ترین شیوه تقویت منابع است

محمد علی بهوندی معاون اداری پشتیبانی مدیریت خوزستان با بیان مطلب یاد شده از رؤسای شعب خواست با این نگاه ، موضوع مطالبات و فرآیند وصول آن را پیگیری کنند.

ه گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان ، در نشست تخصصی بررسی موانع وصول مطالبات و ارایه راهکارهای عملی و اجرایی در این زمینه که با حضور رؤسای شعب استان و دو تن از همکاران اداره کل وصول و پیگیری مطالبات برگزار گردید معاون اداری پشتیبانی مدیریت طی سخنانی اظهار کرد:

در شرایط کنونی کم هزینه ترین و با صرفه ترین روش برای تقویت منابع تلاش مضاعف در جهت وصول مطالبات است. کافی است با کمی وقت گذاری و تمرکز و توجه روزانه بر روند وصول و روشن کردن اهمیت موضوع برای همکاران فرآیند کار را پیگیری کنید.

وی با اشاره به اینکه وصول مطالبات در بخش عقود مبادله ای و خرید خانه نیازمند یک حرکت جمعی و جدی همکاران است تصریح کرد: همه کارکنان شعبه لازم است در امر وصول درگیر شوند. نوعی تقسیم کار سرعت وصول و پیگیری را قطعاً افزایش می دهد.

اگر مشتریانی که تعداد اقساط معوقه آنها روبه فزونی است بسرعت در جریان عواقب ناشی از تاخیر در پرداخت اقساط قرار داده شوند و مشتریانی که تعداد اقساط معوقه کمتری دارند نیز اطلاع رسانی و توجیه شوند بی شک ، با اقبال و تمایل بخش زیادی از آنان برای پرداخت معوقه ها مواجه خواهیم شد.

وی با تاکید بر توجه بیشتر به امر وصول و افزایش ضریب اهمیت آن در درجه بندی شعب افزود:

با افزایش قابل توجه ضریب اهمیت وصول در درجه بندی شعب حداقل برای دو تا سه سال متوالی می توانیم تحرک بیشتری در این زمینه به شعب داده تا آنان با انگیزه و علاقه بیشتری فرآیند کاهش معوقات و افزایش وصولی ها را پیگیری کنند.

در خصوص پرونده های مشارکت مدنی که معوقه شده یا بلاتکلیف هستند وی تصریح کرد:

تمرکز و تدبر رییس شعبه در مورد این نوع پرونده ها که بعضاً ارقام بالایی نیز دارند بسیار مهم و مورد تاکید است . تعیین تکلیف این دسته از معوقات با هدایت و پیگیری مستقیم رییس شعبه بی شک در بسیاری از موارد منتج به نتیجه خواهد شد. با توجه به تخصصی بودن اینگونه پرونده ها چه از نظر محتوا و چه از جهت متقاعد کردن مشتری و پیگیری موضوع لازم است رؤسای محترم به کمک مسیولین دوایر اعتباری مدیریت و کارشناسان حقوقی حوزه ستاد و در صورت نیاز با گرفتن رهنمود و مشورت از مدیر محترم شعب و معاونین وی به حل و فصل و تعیین تکلیف پرونده اقدام کنند.

برون سپاری پرونده های اجرایی ، همکاری و تعامل بیشتر بانکها با یکدیگر بمنظور وصول و تعیین تکلیف مطالبات ، تعامل و همکاری نهادها ، ادارات و سازمان های مرتبط با تسهیلات تکلیفی مانند بنیاد مسکن ، راه و شهرسازی ، فرمانداری ها و ... ، ایجاد دایره وصول مطالبات در مدیریت ها بویژه مدیریت های درجه یک با توجه با حجم گسترده پروژه ها و تعداد پرونده ها و جمعیت ساکن در استان های یاد شده از مهمترین مباحث مطرح شده در این نشست بوده است.

گفتی است در ادامه این نشست ، جلسه پرسش و پاسخ با حضور دو تن از همکاران اعزامی از اداره کل پیگیری وصول مطالبات بانک آقایان شکوری و زارعی برگزار گردید.

آخرین بروزرسانی 1394/4/1