نمایش محتوای وبی نمایش محتوای وبی

مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان اعلام كرد:
تسهيلات مسكن جوانان در شهرهاي خوزستان چقدر است؟
مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان، مبلغ تسهيلات پرداختي به دارندگان حساب پس انداز مسكن جوانان بعد از مدت 15 سال سپرده گذاري در شهرهاي استان خوزستان را اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي مديريت شعب بانك مسكن استان خوزستان، علي اصغر نادري با اشاره به موافقت شوراي پول و اعتبار با پيشنهاد بانك مسكن مبني بر افزايش سقف تسهيلات حساب پس انداز جوانان اظهار كرد: هم اكنون سقف تسهيلات از محل حساب پس انداز مسكن جوانان در پايان دوره سپرده گذاري 15 ساله براي افتتاح كنندگان اين حساب در سال جاري در تهران به يك ميليارد تومان، شهرهاي بزرگ به 850 ميليون تومان و در ساير شهرها به 700 ميليون تومان افزايش پيدا كرد.

وي افزود: بر همين اساس؛ شهر اهواز در بين شهرهاي بزرگ طبقه بندي مي شود و سقف تسهيلات حساب پس انداز جوانان در اين شهر به  850 ميليون تومان افزايش يافت و در ساير شهرهاي استان خوزستان دارندگان اين حساب مي توانند از 700 ميليون تومان تسهيلات استفاده كنند.

نادري با اشاره به اينكه حساب پس انداز جوانان يك حساب پس انداز با نگاهي بلند مدت براي تامين منزل مسكوني است، بيان كرد: اين تصميم با هدف تامين آتيه فرزندان در حوزه مسكن اتخاذ شده تا دغدغه خانواده ها براي مسكن فرزندانشان از مسير پس انداز تحقق پيدا كند.

مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان در خصوص حساب جوانان نيز گفت: حساب پس انداز مسكن جوانان ماهيتا يكي از انواع حسابهاي سپرده سرمايه گذاري كوتاه مدت بوده كه دارنده حساب قادر است با رعايت برنامه سپرده گذاري ارائه شده توسط بانك در بلند مدت از مزايا و تسهيلات ويژه حساب مذكور برخوردار شود.

نادري ادامه داد: مدت انتظار براي دريافت وام مسكن جوانان بين 5 تا 15 است ولي براي دريافت حداكثر سقف اين تسهيلات يعني 850 ميليون تومان براي اهواز و 700 ميليون براي ساير شهرهاي استان بايد مدت 15 سال منتظر بود.

وي عنوان كرد: جزئيات چگونگي افتتاح حساب پس انداز جوانان و چگونگي واريز مبالغ براي سپرده گذاري در سايت بانك مسكن به نشاني www.bank-maskan.ir موجود است.

ساعت : 11:54:00
تاريخ : 1400/06/30

تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر شعب استان خوزستان:

تسهیلات بانک مسکن باعث رونق اشتغال می شود

مدیر شعب استان خوزستان گفت: بانک مسکن با پرداخت تسهیلات در حوزه ساخت‌وساز و خرید خانه، باعث ایجاد رونق اشتغال می شود.
به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان، علی‌اصغر نادری در نشست با اعضای انجمن انبوه‌سازان استان خوزستان با اشاره به اینکه انجمن انبوه‌سازان و بانک مسکن هر دو هدفی مشترک را دنبال می‌کنند، عنوان کرد: افزایش ساخت‌وساز و خانه‌دار کردن مردم به خصوص افراد کم بضاعت از جمله اهداف مشترک ما  به شمار می رود؛ به همین دلیل انتظار می رود ارتباطات خود را با همدیگر گسترش دهیم.

وی با اشاره به اینکه بانک مسکن به تنهایی در خوزستان بیش از یک چهارم کل تسهیلات شبکه بانکی را پرداخت کرده است، بیان کرد: این در حالی است که ما تنها حدود 8.6 درصد کل منابع استان را در اختیار داریم و این نشان می‌دهد؛ این مدیریت تا چه اندازه در مبحث رونق بخشی به فعالیت‌های ساخت‌وساز و خرید خانه در استان فعال بوده است.

مدیر شعب استان خوزستان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات این مدیریت، رقم بالای مطالبات تسهیلات است، بیان کرد: هم اکنون مانده مطالبات این مدیریت چهار هزار و 400 میلیارد ریال است که از این رقم، سه هزار و 500 میلیارد ریال مربوط به مشارکت‌ها است.

نادری با اشاره به اینکه در مدت اخیر این مدیریت، 10 هزار و 300 فقره تسهیلات خرید مسکن پرداخت کرده است، بیان کرد: مدیریت خوزستان بعد از استان‌های تهران و البرز از این حیث در جایگاه سوم قرار دارد؛ ضمن اینکه پرداخت این تسهیلات ارتباط مستقیمی با ایجاد اشتغال دارد و این مدیریت با این حجم بالا از پرداخت تسهیلات، قطعا باعث رونق اشتغال در استان خوزستان می شود.

فرشید پورحاجت رییس انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن استان خوزستان نیز در این نشست تاکید کرد: با توجه به ارتباط کاری بسیار تنگاتنگی که بین بانک مسکن و انجمن انبوه‌سازان وجود دارد، به نظر می‌رسد لازم است این‌گونه جلسات استمرار داشته باشند و کارگروهی در این خصوص برای عملیاتی کردن تصمیمات اتخاذ شده در این نشست‌ها، تشکیل شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که سال‌هاست خوزستان با آن دست و پنجه نر می‌کند، «بیکاری» است، بیان کرد: حوزه مسکن در صورت فعال شدن می‌تواند ظرفیت بی‌نظیری برای توسعه و گسترش اشتغال در استان خوزستان ایجاد کند.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور عنوان کرد: لازم است برای حوزه بازآفرینی مسکن و احیای بافت‌های فرسوده در خوزستان برنامه‌ریزی منسجمی داشت و این امر با ارتقای سطح تعاملات فعالان بخش مسکن امکان‌پذیر است.

آخرین بروزرسانی 1398/5/15