نمایش محتوای وبی نمایش محتوای وبی

مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان اعلام كرد:
تسهيلات مسكن جوانان در شهرهاي خوزستان چقدر است؟
مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان، مبلغ تسهيلات پرداختي به دارندگان حساب پس انداز مسكن جوانان بعد از مدت 15 سال سپرده گذاري در شهرهاي استان خوزستان را اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي مديريت شعب بانك مسكن استان خوزستان، علي اصغر نادري با اشاره به موافقت شوراي پول و اعتبار با پيشنهاد بانك مسكن مبني بر افزايش سقف تسهيلات حساب پس انداز جوانان اظهار كرد: هم اكنون سقف تسهيلات از محل حساب پس انداز مسكن جوانان در پايان دوره سپرده گذاري 15 ساله براي افتتاح كنندگان اين حساب در سال جاري در تهران به يك ميليارد تومان، شهرهاي بزرگ به 850 ميليون تومان و در ساير شهرها به 700 ميليون تومان افزايش پيدا كرد.

وي افزود: بر همين اساس؛ شهر اهواز در بين شهرهاي بزرگ طبقه بندي مي شود و سقف تسهيلات حساب پس انداز جوانان در اين شهر به  850 ميليون تومان افزايش يافت و در ساير شهرهاي استان خوزستان دارندگان اين حساب مي توانند از 700 ميليون تومان تسهيلات استفاده كنند.

نادري با اشاره به اينكه حساب پس انداز جوانان يك حساب پس انداز با نگاهي بلند مدت براي تامين منزل مسكوني است، بيان كرد: اين تصميم با هدف تامين آتيه فرزندان در حوزه مسكن اتخاذ شده تا دغدغه خانواده ها براي مسكن فرزندانشان از مسير پس انداز تحقق پيدا كند.

مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان در خصوص حساب جوانان نيز گفت: حساب پس انداز مسكن جوانان ماهيتا يكي از انواع حسابهاي سپرده سرمايه گذاري كوتاه مدت بوده كه دارنده حساب قادر است با رعايت برنامه سپرده گذاري ارائه شده توسط بانك در بلند مدت از مزايا و تسهيلات ويژه حساب مذكور برخوردار شود.

نادري ادامه داد: مدت انتظار براي دريافت وام مسكن جوانان بين 5 تا 15 است ولي براي دريافت حداكثر سقف اين تسهيلات يعني 850 ميليون تومان براي اهواز و 700 ميليون براي ساير شهرهاي استان بايد مدت 15 سال منتظر بود.

وي عنوان كرد: جزئيات چگونگي افتتاح حساب پس انداز جوانان و چگونگي واريز مبالغ براي سپرده گذاري در سايت بانك مسكن به نشاني www.bank-maskan.ir موجود است.

ساعت : 11:54:00
تاريخ : 1400/06/30

تازه های اخبار تازه های اخبار

باهدف پیگیری تحقق اهداف تا پایان سال

همایش رؤسای شعب مدیریت خوزستان برگزار شد

به منظور پیگیری تحقق اهداف بانک تا پایان سال جاری ، همایش رؤسای شعب مدیریت خوزستان با حضور مدیر ، معاونین و مسیولین این مدیریت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان ، در آغاز این همایش عباسعلی شفیعی مدیر شعب استان طی سخنانی با یادآوری و برشمردن مهمترین اهداف بانک در سال جاری گفت:
افزایش رشد مانده سپرده های بانک بویژه منابع خرد و متوسط و سپرده های پراکنده ای که با حداقل قیمت تمام شده قابل جذب و جمع آوری هستند از اولویت های بانک و از مهمترین توصیه های مدیرعامل محترم به همکاران است.
باتوجه به هدف 32 درصدی رشد منابع بانک ، این مدیریت در نیمه نخست سال توانست نزدیک به هدف حرکت کند اما در نیمه دوم باتوجه به شرایط آب و هوایی که معمولا نیمه کار و فعالیت و تلاش در اقتصاد خوزستان است انتظار داریم شعب اهداف جذب را تا پایان سال با صلابت و پیگیری بیشتری دنبال کنند. افزایش سهم منابع ارزان قیمت بویژه جذب حساب های جاری فعالان بخش مسکن و ساختمان از مسیر ارایه خدمات اعتباری و بانکی مورد تاکید است.
وی با بیان تحقق اهداف این مدیریت در بخش فروش اقساطی تسهیلات مسکن مهر تصریح کرد:
اگر چه در نیمه نخست سال اهداف فروش محقق شده است اما انتظار ما این است که تا پایان سال فراتر از اهداف در نظر گرفته شده فرآیند فروش اقساطی به سامان و نتیجه دلخواه برسد.
وی با قدردانی از شعبی که در کاهش اقساط معوقه و وصول مطالبات اقدامات خوب و اثرگذاری داشته اند گفت:
روند مانده مطالبات خوشبختانه رو به کاهش است و با همراهی مجموعه شعب استان این فرآیند تا پایان سال می تواند کاهش قابل توجهی داشته باشد.
افزایش بهره وری فعالیت ها و سرمایه ها از دیگر توصیه های مدیر شعب استان به رؤسای شعب است. وی در این زمینه می گوید:
رییس شعبه نقش بسزایی در افزایش بهره وری نیروی انسانی ، سرمایه و دارایی ها دارد. هدایت کارکنان به سمت تحقق اهداف بانک منجر به هدایت فعالیت ها ، سرمایه ها و سایر بخش ها ی شعبه به سوی بهره وری بیشتر می شود.
اگرچه ابزار ها و روش های موثر و هدفمند موجب بهره وری بیشتر فعالیت ها می شوند اما مدیریت و هدایت صحیح منابع انسانی در یک سازمان ، خود عامل آفرینش و پویایی بیشتر این ابزار و شیوه ها برای رسیدن به اهداف اصلی و نهایی است.
وی افزود: با ترویج فرهنگ قدرشناسی از کارکنان شایسته و پر تلاش شعبه قدردانی کنید. با تقدیر از همکاران توانمند ، انگیزه آنان را مضاعف کنید. باید روحیه نشاط و بالندگی را در شعبه گسترش داد. حتی کارکنان کم تحرک را با بکارگیری شیوه های انگیزشی می توان به جنب و جوش بیشتر و همراهی با سایر همکاران واداشت. در هر صورت بخش زیادی از بهره وری فعالیت ها به عوامل انگیزشی کارکنان یک مجموعه وابسته است.
درآمد های کارمزد محور از دیگر موارد مطرح شده در این گردهمایی است. مدیر شعب خوزستان در این خصوص گفت :
سهم خدمات و فعالیت های کارمزد محور از کل درآمد های بانک مانند صدور ضمانت نامه و سایر خدمات کارمزدی موجب کاهش قیمت تمام شده پول و افزایش بهره وری سرمایه و منابع پولی می شود. بنابراین گسترش حوزه اقدامات در این بخش نیز یکی از توصیه های مهم مدیر عامل محترم است که باید بطور جدی پنداشته و انگاشته شود.
همکاری با تاسیس نهادها و انتشار ابزارهای جدید تامین مالی مسکن و ساختمان بویژه زنده کردن شرکت های پس انداز و تسهیلات منطقه ای را از دیگر مواردی دانست که همکاران باید خود را برای ایفای نقش در این نهاد ها و گسترش و حضور بیشتر در بازار بدهی بمنظور کمک به رونق اقتصادی بخش مسکن آماده کنند.
در همن راستا و به منظور کمک به تحقق وظیفه اصلی بانک که تامین مالی مسکن است موضوع تجدید حیات حساب صندوق پس انداز مسکن در دستور قرار گرفته است تا گروه های هدف در صندوق پس انداز یکم مانند زوجین جوان و خانه اولی بتوانند از شرایط مطرح شده به کمک دولت محترم بهره مند شوند. در همین جا لازم می دانم از شعب موفق در حوزه حساب صندوق پس انداز یکم بویژه شعبه مرکزی اهواز و شعبه فروردین تشکر و قدردانی کنم.
وی افزود: فراموش نکنیم حساب صندوق مسکن یکم از اولویت های مهم بانک در سال جاری است. شعب باتوجه به تسهیل شرایط این حساب لازم است با وقت گذاری و جدیت بیشتری موضوع را دنبال کنند. اطلاع رسانی حضوری به مراجعین و مشتریان شعبه ، تعیین یکی از همکاران توانمند برای مذاکره و تشریح شرایط حساب به مشتریان و تمرکز بخشی از وقت رییس و معاون شعبه بر تشریح و اطلاع رسانی این حساب به مراجعین از جمله اقداماتی است که شعب موفق تاکنون در این زمینه انجام داده اند.
آخرین بروزرسانی 1394/11/21