نمایش محتوای وبی نمایش محتوای وبی

مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان اعلام كرد:
تسهيلات مسكن جوانان در شهرهاي خوزستان چقدر است؟
مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان، مبلغ تسهيلات پرداختي به دارندگان حساب پس انداز مسكن جوانان بعد از مدت 15 سال سپرده گذاري در شهرهاي استان خوزستان را اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي مديريت شعب بانك مسكن استان خوزستان، علي اصغر نادري با اشاره به موافقت شوراي پول و اعتبار با پيشنهاد بانك مسكن مبني بر افزايش سقف تسهيلات حساب پس انداز جوانان اظهار كرد: هم اكنون سقف تسهيلات از محل حساب پس انداز مسكن جوانان در پايان دوره سپرده گذاري 15 ساله براي افتتاح كنندگان اين حساب در سال جاري در تهران به يك ميليارد تومان، شهرهاي بزرگ به 850 ميليون تومان و در ساير شهرها به 700 ميليون تومان افزايش پيدا كرد.

وي افزود: بر همين اساس؛ شهر اهواز در بين شهرهاي بزرگ طبقه بندي مي شود و سقف تسهيلات حساب پس انداز جوانان در اين شهر به  850 ميليون تومان افزايش يافت و در ساير شهرهاي استان خوزستان دارندگان اين حساب مي توانند از 700 ميليون تومان تسهيلات استفاده كنند.

نادري با اشاره به اينكه حساب پس انداز جوانان يك حساب پس انداز با نگاهي بلند مدت براي تامين منزل مسكوني است، بيان كرد: اين تصميم با هدف تامين آتيه فرزندان در حوزه مسكن اتخاذ شده تا دغدغه خانواده ها براي مسكن فرزندانشان از مسير پس انداز تحقق پيدا كند.

مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان در خصوص حساب جوانان نيز گفت: حساب پس انداز مسكن جوانان ماهيتا يكي از انواع حسابهاي سپرده سرمايه گذاري كوتاه مدت بوده كه دارنده حساب قادر است با رعايت برنامه سپرده گذاري ارائه شده توسط بانك در بلند مدت از مزايا و تسهيلات ويژه حساب مذكور برخوردار شود.

نادري ادامه داد: مدت انتظار براي دريافت وام مسكن جوانان بين 5 تا 15 است ولي براي دريافت حداكثر سقف اين تسهيلات يعني 850 ميليون تومان براي اهواز و 700 ميليون براي ساير شهرهاي استان بايد مدت 15 سال منتظر بود.

وي عنوان كرد: جزئيات چگونگي افتتاح حساب پس انداز جوانان و چگونگي واريز مبالغ براي سپرده گذاري در سايت بانك مسكن به نشاني www.bank-maskan.ir موجود است.

ساعت : 11:54:00
تاريخ : 1400/06/30

تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر شعب خوستان:

نوآوری و خلاقیت باید محور آموزش ها در مدیریت خوزستان شود

مدیر شعب استان خوزستان گفت: نوآوری و خلاقیت باید محور آموزش ها در مدیریت خوزستان شود تا بتوانیم اثرگذاری و اثربخشی آنها در میان کارکنان را افزایش دهیم.
به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان، عباسعلی شفیعی در جمع مدرسان آموزشی مدیریت شعب استان خوزستان با بیان اینکه آموزش کارکنان باید به رشد توانمندی ها و مهارت ها در راستای ارتقای بهره وری منجر شود، بیان کرد: نیروی انسانی هر سازمان مهمترین سرمایه آن است و توانمندسازی کارکنان از طریق آموزش های حضوری و غیرحضوری باید جزو برنامه های اصلی مدیریت خوزستان باشد.
شفیعی ادامه داد: آموزش و توسعه دانش و مهارت های منابع انسانی، به‌خصوص در دنیای پرتحول کنونی امری ضروری است چرا که افزایش مهارت‌های کارکنان در ارتقای کیفی و کمی محصولات و خدمات بانک نقش اساسی ایفا می کند.
وی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای اثرگذاری و اثربخشی بیشتر آموزش های ارایه شده به کارکنان مدیریت خوزستان، بیان کرد: باید به سمتی حرکتی کنیم که آموزش ها در مدیریت خوزستان به سمت نوآوری و خلافیت پیش برود و از آموزش های سنتی و خسته کننده فاصله بگیریم و به سمت مشارکت هر چه بیشتر کارکنان در مباحث آموزشی حرکت کنیم.
شفیعی اظهار کرد: برنامه آموزشی مدیریت باید انعطاف لازم را داشته باشد و متناسب با نیازها و خدمات نوین بانک، جهت دهی پیدا کند و این موضوع باید از سوی مدرسان به خوبی مورد توجه قرار دهد تا کارکنان بعد از پایان هر دوره آموزشی احساس کنند واقعا بر دانش و تخصص آنها افزوده شده است.
مدیر شعب استان خوزستان بر تغییر رویکرد آموزشی و برگزاری دوره های آموزشی مدیریت خوزستان به صورت کارگاهی و ضرورت اجرای آن در اغلب دوره آموزشی، تاکید کرد.
آخرین بروزرسانی 1395/7/5