فهرست اخبار فهرست اخبار

با حضور رییس اداره اعتبارات و سرمایه گذاری بانک

نشست تخصصی پروژه های مسکن مهر در مدیریت خوزستان برگزار شد

به منظور پیگیری طرح ها و پروژه های مسکن مهر بویژه تسریع در فرآیند فروش اقساطی تسهیلات اعطایی و تعیین تکلیف واحدهای در حال اتمام و تکمیل شده نشست تخصصی با حضور خانم کرمانشاهی رییس اداره اعتبارات و سرمایه گذاری، حسین خلیلی مرد عضو هییت مدیره و معاون مالی سازمان زمین و مسکن به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی، صالحی معاون اداره امور مدیریت های شعب، عباسعلی شفیعی مدیر شعب استان و مسیولین استانی از اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد.

ه گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان ،

این نشست که در محل پروژه 2000 واحدی نفت در اهواز برگزار گردید حاوی نکات و تصمیماتی است که موجب تسریع در مراحل تکمیل پروژه‌ها و تعیین تکلیف آنها می‌شود.

به عنوان نمونه پروژه‌های شامل تعاونی و دارای تفاهم نامه سه‌جانبه به شرط برخورداری از پیشرفت فیزیکی بیش از 75 درصد با تایید اداره کل راه و شهرسازی خوزستان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت عمران شهرهای جدید رامین و شیرین شهر مشمول افزایش سقف تسهیلات تا 300 میلیون ریال خواهند شد.

همچنین مقرر گردید پروژه های متوقف در مرحله آماده‌سازی و در گام بعد متوقف در مرحله فونداسیون که تسهیلات را دریافت نموده اما وارد مرحله ساخت نشده اند حداکثر تا مهلت 40روز طی تشریفات حقوقی و در صورت عدم وجود متقاضی جهت تسویه حساب به سازمان ملی زمین و مسکن معرفی گردند.پس از مهلت تعیین شده، پروژه‌ها با بانک تسویه می گردند.

تاکید بر همکاری مضاعف سازمان‌ها و ادارات مرتبط با موضوع مسکن مهر به منظور تحقق فروش اقساطی واحدهای آماده واگذاری، درخواست همکاری از استاندار خوزستان درخصوص تبعات عدم توجه بعضی از متقاضیان مبنی بر تکمیل مدارک جهت احراز فرم اصالت در سامانه مسکن مهر و نیز اخذ دفترچه اقساط، شرط عدم اخذ فرم «ج» جهت اعطای تسهیلات مسکن مهر در شهرهای جدید شیرین شهر و رامین و معرفی افراد واجد شرایط سکونت در شهرهای جدید شیرین شهر ورامین توسط مسیولین ذیربط به منظور پیگیری پروژه‌های مستعد فروش اقساطی از مهمترین تصمیمات نشست یادشده است.

همچنین سرعت بخشیدن به ارایه فرم تایید اصالت متقاضیان واجد شرایط از طریق اداره راه و شهرسازی و بنیاد مسکن به شعب تحت پوشش مدیریت از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بوده است.

خانم کرمانشاهی طی سخنانی در این نشست اظهار کرد:

نگاه به مسکن مهر باید یک نگاه ملی و فرا دولتی باشد . اینکه این طرح از کجا آمده و متولیان آن چه کسانی بوده اند مشکلی را حل نخواهد کرد. تا آنجا که ممکن است همه باید کمک کنیم تا لااقل پروژه های نیمه تکمیل و یا در حال اتمام آنگونه که شایسته است به سامان و غایت مطلوب خود برسند.

فراموش نکنیم که این واحدها اگر آماده بهره‌برداری و تحویل به متقاضیان شوند بخش بزرگی از هم‌وطنان از این نعمت که مایه آرامش و ایجاد سکونت برای آنان است بهره‌مند می شوند.

اگرچه سختی ها و ناملایماتی در این مسیر وجود دارد اما به سامان رساندن این طرح مانع از هدر رفت بیشتر منابع ملی، کمک به مردم بویژه اقشار ضعیف و نیازمند و برگرفتن باری از روی دوش دولت می‌شود که پیگیری و اجرای سریعتر‌ این طرح به منظور رسیدن به نقطه قابل قبول آن را توجیه و تفسیر می‌نماید.

رییس اداره اعتبارات و سرمایه‌گذاری بانک با تاکید بر همکاری همه سازمان‌ها و ادارات بخش مسکن در موضوع مسکن مهر تصریح کرد:

فروش اقساطی تسهیلات پرداخت شده به مشتریان و تسهیل در برگشت اقساط ، مشکل اعتباری بسیاری از پروژه‌های نیمه‌کار و یا در حال اتمام را حل خواهد کرد .

تسریع در فرآیند فروش اقساطی تسهیلات پرداختی مسکن مهر دارای مزیت های زیادی است از جمله تعیین تکلیف متقاضی بمنظور پرداخت اقساط و تکمیل واحدها و رفع نواقص باقیمانده احتمالی سکونت افراد می‌توان اشاره کرد .

وی در این زمینه افزود :

برگشت بموقع اقساط پس از فرآیند فروش نیز مجدداً به سمت تکمیل سایر واحدهای موجود تزریق خواهد شد. به دیگر سخن تعیین تکلیف هر پروژه و فروش اقساطی آن به‌منزله تکمیل و تعیین تکلیف یک پروژه دیگر است که به شکل زنجیره ای به هم مرتبط هستند. هر چه وصولی های بانک از تسهیلات پرداخت شده بیشتر باشد به همان نسبت شارژ طرح‌های باقیمانده با سرعت و جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

گفتنی است، در این نشست تخصصی علاوه بر حضور افراد یاد شده در آغاز گزارش، دیبایی و خانم فرجی از اداره کل اعتبارات و سرمایه‌گذاری، لطف‌الله آباد معاون اجرایی مدیریت ، سید علیرضا هابیلی مسیول اعتبارات مدیریت و مدیران شهرهای جدید رامین و شیرین شهر اهواز نیز حضور داشتند.

 

آخرین بروزرسانی 1394/4/1