فهرست اخبار فهرست اخبار

مصاحبه و گفت و گو

با همکار بازنشسته جناب آقای بک کردی

یاد همکاران بازنشسته یادآوری تلاش وکوشش فراوان آنان در به ثمر رسیدن اهداف متعالی سازمان است. پایندگی و صلابت امروز سازمان ها در بخش اعظم آن مرهون فکر و اندیشه و تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر این عزیزان است

مصاحبت با همکاران بازنشسته وشنیدن خاطرات و سخنان شیرین آنان ، عزم ما را برای رسیدن به ستیغ قله های رفیع بالندگی راسخ تر نموده و به همه ما این نکته بسیار مهم را گوشزد می کند که تا شریان های حیات انسان جاری است باید به حرکت بی وقفه وبی درنگ برای رسیدن به تعالی وتکامل وجودی خود و سازمان ادامه داد. پویایی و جوشش هر سازمانی به کوشش و خستگی ناپذیری نیروهای انسانی آن سازمان پیوند دارد نه به راحتی و آسایش همراه با رخوت.

غلامرضا بک کردی همکار بازنشسته مدیریت خوزستان از جمله افرادی است که همچون سایر کارکنان بازنشسته بانک ، با صلابت و پرانرژی به تلاش و کوشش خود برای توسعه خدمات نظام بانکی وخدمت به هموطنان عزیز همچنان استوار و نستوه به فعالیت های خود ادامه می دهد.

اقدامات و تلاش های شبانه روزی وی در توسعه شبکه بانکی استان خوزستان طی سالهای اخیر قابل تقدیر است. راه اندازی حوزه های صف وستادی دو بانک حکمت ایرانیان و قرض الحسنه مهر ایران در سطح شهر اهواز و شهرستان های استان از وی بعنوان یک مدیر توانا و موفق ساخته که از طرف مدیران عامل و اعضای هییت مدیره بانکهای یاد شده بعنوان مدیر شعب موفق معرفی و از خدمات ارزنده ایشان در سطح مدیران شعب کشور تقدیر و تجلیل شایسته بعمل آمده است.

آخرین سمت وی به هنگام بازنشستگی در مدیریت خوزستان معاون اجرایی مدیریت شعب است . نامبرده در پانزدهم آبان ماه سال 1385 به افتخار بازنشستگی نایل شده است . با طرح چند پرسش خلاصه ای از گفتگوی با وی را مرور می کنیم.

1- لطفا خلاصه ای از سوابق شغلی خود را بیان کنید

در تاریخ 15/8/1357 در اهواز استخدام و در سال 1364 بعنوان معاون دایره اعتبارات شعبه مرکزی اهواز و بعد معاون و رییس دایره وام و تسهیلات و سپس رییس شعبه زیباشهر اهواز و مجدداً معاون و رییس شعبه مرکزی اهواز و در نهایت معاون نظارتی و معاون اجرایی در مدیریت شعب استان خوزستان انجام وظیفه نمودم.
2- بهترین خاطره شیرین دوران خدمت شما چیست

خاطرات شیرین بسیار زیادی وجود دارد . امّا مهمترین خاطرات مربوط به تحولی می باشد که از سالهای 1368 به بعد در وضعیت ارتقای و جایگاه بانک در جامعه اتفاق افتاد و باعث استقبال عمومی مردم از بانک مسکن گردید.
3- دوران بازنشستگی را چگونه ارزیابی می کنید

دوران بازنشستگی برای همه یکسان نمی باشد. بستگی به توانمندی ها و برنامه ریزی های انجام شده می تواند فرصتی طلایی برای انجام امور مورد نظر باشد. ضمناً از مدیران محترم بانک بدلیل استفاده از همکاران بازنشسته نهایت تشکر را دارم. این موضوع باعث افتخار دیگری برای ما و بانک است


4- دوران بازنشستگی را در یک جمله توصیف کنید

شروع یک دوران جدید در زندگی

5- چه توصیه هایی به همکاران بازنشسته دارید

ضمن آرزوی سلامتی و توفیق برای پیشکسوتان گرامی و بازنشستگان عزیز و حسب وظیفه در پاسخ به سوال شما ، از همه این بزرگواران استدعا دارم این دوران را شروعی دوباره تلقی نموده و با شرکت در فعالیت های اجتماعی و وقت گذاری برای خانواده از تجربیات با ارزش خود نهایت استفاده را ببرند.

6- توصیه های شما به همکاران شاغل چیست

در کنار عشق به خانواده تنها ، عشق سازمانی را سر لوحه کار خود قراردهند و در جهت ارتقای جایگاه بانک تلاش مضاعف داشته باشند. قطعا بزرگترین افتخار یک همکار بازنشسته ، وابستگی به یک بانک معتبر وخوشنام می باشد.


7- آیا مطالعه می کنید ؟زمینه های مطالعات شما چیست

علاوه بر نشریات و جستجو در اینترنت مطاله تاریخ و اخبار بانکی و اقتصادی را در حد امکان پیگیری می نمایم.
8- به سایر موارد علاقمندی خود اشاره بفرمایید

با توجه به اینکه از کودکی علاقه زیادی به ورزش داشتم سعی شده بخشی از اوقات فراغت را به ورزش بپردازم. ضمناً موسیقی های اصیل ایرانی و محلی نیز همیشه شنیدنی است.

9- توصیه شما به همکاران جوان چیست‌؟

داشتن تعصب و عرق سازمانی و مسیولیت پذیری در قبال تحقق اهداف و آرمان های سازمان و تفکر و اندیشه نو بمنظور مهندسی مجدد فرآیندها و پیشی گرفتن از رقبا مهمترین توصیه های ضروری در شرایط حساس و با ظرافت کنونی است .

موفق باشید.

آخرین بروزرسانی 1394/5/6