فهرست اخبار فهرست اخبار

بمناسبت هفته بانکداری صوت گرفت

تجلیل از برگزید گان دوره های آموزشی در مدیریت خوزستان

عباسعلی شفیعی مدیر شعب خوزستان بهمراه مسیولین حوزه ستادی مدیریت طی آیین ویژه از برگزیدگان دوره های آموزشی با اهدا لوح سپاس و هدایای ویژه قدردانی بعمل آورد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان، وی پیش از آیین اهدا جوایز طی سخنانی با اشاره به بزرگداشت هفته بانکداری اسلامی گفت :
انطباق فعالیت های بانک مسکن در زمینه اجرای بانکداری اسلامی بویژه در بخش های عقود و معاملات بخوبی روشن و برجسته است و ما بیش از سایر بانک ها در این خصوص موفق بوده ایم.
فقها و مراجع دینی بویژه در استان و در مناسبت های مختلف عملکرد بانک مسکن در مورد رعایت بسیاری از مولفه های بانکداری اسلامی را ستوده و تایید کرده اند.
به عبارت دیگر بانک سعی کرده در این زمینه مسیر درستی را برگزیده و طی نماید.
وی تصریح کرد:
پیاده شدن بانکداری اسلامی به شکل واقعی ، بسیاری از مشکلات اقتصادی را حل خواهد کرد. ریشه بخش زیادی از نابسامانی های پولی و مالی ناشی از بی توجهی به روح ضوابط و مقررات بانکداری اسلامی است.
مدیر شعب خوزستان با بیان نقش سازنده دوره های آموزشی در پرورش استعداد و توانایی همکاران تصریح کرد:
این دوره ها اگر به صورت کاربردی و کارگروهی برگزار شوند بطوریکه طرح مباحث با مشارکت و فعالیت همکاران همراه باشد ظرفیت های بالقوه فراگیران به فعلیت خواهند رسید و هدف نهایی دوره ها که همان افزایش دانش و تغییر رفتار شرکت کنندگان در مسیر تحقق اهداف سازمان است محقق خواهد گردید.
پس هدف از برگزاری دوره های آموزشی به روز شدن یافته ها و دانش همکاران و فعال تر شدن آنان در مسیر خدمت به مراجعین و مشتریان است.
مدیر شعب استان با بیان نقش تجربه در تکامل فرآیند مباحث آموزشی اظهار کرد:
همکاران می توانند تجربیات ، آموخته ها و نظرات سازنده خود را در کلاس های آموزشی و در میان سایر فراگیران مطرح کنند. فعال شدن و کارایی دوره ها تنها به طرح مباحث تیوری نیست بلکه تجربیات و نقطه نظرات ارزنده شما در حوزه اجرا می تواند به استغنای مباحث آموزشی و حتی مفاهیم و نکات نوشته شده در بخشنامه ها و دستورالعمل ها کمک موثری نمایند.
پس آموزش در یک محیط فعال ، پویا و سیال به اهداف مورد نظرش می رسد و این محیط ، بالنده و تاثیر گذار نمی شود جز با فعالیت کلاسی و علاقمندی فراگیران آموزشی و مدرسین دوره ها.
وی خطاب به همکارن گفت:
شما باید منشا اثر و خدمت به مردم باشید و این شرایط بدست نمی آید جز با ارتقا سطح دانش و معلومات و با خواندن بخشنامه ها و آگاهی از شرایط محصولات و خدمات بانک. در این صورت می توانید مشتریان را راهنمایی و آنان را در جهت برقراری مراودات مالی قرار دهید.
مدیر شعب خوزستان هدف از تشویق برگزیدگان دوره های آموزشی را کمک به افزایش توان علمی و یافته های کاری همکاران عنوان کرد و افزود:
مهمترین هدف تقدیر از برترین های دوره های آموزشی این است که اطلاعات ، توانمندی ها و یافته های شما بیشتر از گذشته شود و ضمن اینکه با آمیختگی مباحث تیوری و عملی به کاربردی شدن آن کمک شود.
بی گمان کارمند با دانش و دارای اطلاعات از توان بهتری برای برقراری ارتباط با مشتری برخوردار است.
بر پایه همین ایده می توان با قوی کردن حوزه های ارتباطی و روابط عمومی همکاران ، بخوبی آنان را در راستای مذاکره با مشتریان و کمک به فراِیند بازاریابی شعب قرار داد.
به عبارت دیگر دست آورد مهم دوره های آموزشی علاوه بر کسب دانش و تقویت یافته های کاری باید به ارتقا سطح مهارت های ارتباطی کارکنان نیز بپردازد.
در سازمان های رقابت گرا علاوه بر خدمت و محصول رقابتی ، روابط عمومی و مهارت های ارتباطی کارکنان نیز اثر گذار و گاهی تعیین کننده است.
در ادامه نشست خانم مرجان ولیخانی از شعبه کارون و آقایان علی سمندی از شعبه زیتون کارمندی ، آرش حیاتی از شعبه کوی ملی راه اهواز و محمود صواعی از شعبه سوم خرداد خرمشهر شاخه گل ، لوح تقدیر و هدایای خود را از مدیر شعب استان دریافت کردند.
فعالیت خوب و چشمگیر در کار گروه های کلاسی ، پاسخ صحیح به پرسش های شفاهی طرح شده در کلاس ، اطلاعات کافی از تمامی سرفصل های کاری و آگاهی از حساب صندوق پس انداز مسکن یکم از مهمترین دلایل گزینش افراد یاد شده است.
گفتنی است با پیشنهاد مدیر شعب استان و کارشناس بازاریابی مدیریت تصمیم گرفته شد از این پس فراگیران برتر آموزشی هر دوره مشخص و در دوره بعدی تشویق و سپس در همایش سراسری روسای شعب استان نیز با پیشکش لوح سپاس و هدایا از آنان قدردانی شایسته بعمل آید.
آخرین بروزرسانی 1394/11/21