فهرست اخبار فهرست اخبار

اخیرا صورت گرفت

پرداخت تسهیلات متمم بانک مسکن خوزستان به 30 هزار واحد فعال مسکن مهر

عباسعلی شفیعی مدیر شعب بانک مسکن خوزستان با بیان مطلب یاد شده آمادگی این بانک را برای پرداخت تسهیلات تکمیلی به واحدهای فعال پروژه های معرفی شده مسکن مهر استان اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی این مدیریت ، شفیعی مدیر شعب بانک مسکن استان این اقدام را در راستای کمک به اتمام پروژه ها و واحدهای احداثی در حال تکمیل متقاضیان اعلام کرد و گفت :
با تسهیلات متمم که به ازای هر واحد 50 میلیون ریال پرداخت خواهد شد مشکل کمبود نقدینگی بسیاری از واحدهای ساخته شده که نیاز به تزریق منابع دارند برطرف می شود.
با آماده شدن این واحدها مرحله فروش اقساطی تسهیلات پرداخت شده آغاز می شود که با پرداخت اقساط ماهانه توسط مالکین بخش زیادی از منابع جمع آوری شده ناشی از پرداخت بموقع اقساط صرف بقیه پروژه های نیمه تمام می شود و بدین گونه تعداد زیادی از واحدها تکمیل و افراد نیازمند از نعمت داشتن سرپناه بهره مند می شوند.
وی افزود:
در مجموع حدود 30هزار واحد فعال معرفی شده از طرف اداره کل راه و شهرسازی ،بنیاد مسکن و شهرهای جدید رامین و شیرین شهر می توانند از تسهیلات متمم 50 میلیون ریالی برای تکمیل واحدهای فعال در حال ساخت استفاده کنند. هر چند که در مراحل قبلی برای تعدادی از پروژه ها از جمله مجتمع های مسکونی شهرهای آبادان و خرمشهر و نیز تعدادی از پروژه های شهرهای جدید رامین و شیرین شهر این تسهیلات پرداخت شده است تا از این طریق کمبود سهم آورده متقاضیان و نقصان بضاعت مالی آنان برطرف شود.
مدیر شعب بانک مسکن خوزستان خطاب به سازندگان و گیرندگان تسهیلات تصریح کرد:
انتظار داریم از این فرصت استفاده کرده و در مسیر تکمیل واحدها و تسریع در فرآیند واگذاری و فروش اقساطی آنها همکاری لازم را بعمل آورند.
همچنین از مسیولین محترم استان که در ارتباط با پروژه های مسکن مهر تا کنون همکاری خوبی داشته اند نیز انتظار داریم همچون گذشته یارویاور برنامه های دولت محترم باشند تا از این طریق بتوانیم زمینه خانه دار کردن تعداد زیادی از مردم شریف استان و رونق ساخت و ساز بخش مسکن را فراهم آوریم.
شفیعی با اشاره به اهمیت پرداخت تسهیلات متمم و تعداد واحدهای مشمول طرح گفت:
با پرداخت این تسهیلات تعداد زیادی از واحدهای دریافت کننده به مرحله تکمیل خواهند رسید که بلافاصله می توان با فروش اقساطی آنها و پرداخت اقساط توسط متقاضیان به مسیر پروژه های نیمه تمام نیز منابع و اعتبار تزریق کرد تا باقیمانده پروژه های مسکونی استان بویژه در شهرستان ها تکمیل و به سرانجام و نتیجه مورد نظر نایل آیند.
در هر صورت آنچه مهم است تلاش و همیاری و کمک همه عوامل دست اندرکار و مرتبط با موضوع پروژه های مسکن مهر در سطح استان است . مدیران محترم دستگاه های اجرایی ، فرمانداران محترم شهرستان ها ، مسیولین محترم ادارات و سازمان ها در شهرهای مختلف استان ، بخشداران و دهیاران و شوراهای محترم روستایی همه کمک کنند تا با تکمیل و به سامان رساندن پروژه های این طرح و تقسیط تسهیلات پرداختی به متقاضیان زمینه برگشت منابع پرداخت شده به بانک فراهم شود تا از این مسیر سایر متقاضیان و پروژه های بلاتکلیف نیز تعیین تکلیف و به آنان کمک شود.
مدیر بانک مسکن خوزستان با اشاره به اینکه تا کنون حدود 30هزار واحد مسکن مهر جهت دریافت تسهیلات متمم در سطح استان به این بانک معرفی شده اند افزود:
در شهرهای با جمعیت بیش از 25 هزار نفر ، 21871 واحد برای دریافت تسهیلات متمم به ازای هر واحد 000/000/50 ریال به این بانک معرفی شده اند و در شهرهای با جمعیت کمتر از 25 هزار نفر نیز 3309 واحد برای دریافت تسهیلات متمم 000/000/50 ریالی معرفی شده اند.
در شهر جدید رامین 4260 واحد مشمول دریافت تسهیلات یاد شده هستند که امیدواریم با همکاری مدیران پروژه ها، اعضای تعاونی ها و مالکین واحدها هر چه سریع تر این واحدها واگذار و تعیین تکلیف شوند.
مجموع مبالغ در نظر گرفته شده بابت تسهیلات متمم از طرف این بانک 1500 میلیارد ریال است که نقش بسزایی در افزایش رونق ساخت و ساز پروژه های مسکن مهر و افزایش اشتغال در سطح استان دارد.
آخرین بروزرسانی 1394/11/21