فهرست اخبار فهرست اخبار

مدیر شعب بانک مسکن استان خوزستان:

شعب بانک مسکن آماده ارایه «برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض» هستند

مدیر شعب بانک مسکن استان خوزستان گفت: در آستانه تعطیلات سال نو و آغاز سفرهای نوروزی مردم، شعب بانک مسکن آماده ارایه «برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض» هستند.
به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان، عباسعلی شفیعی اظهار کرد: در آستانه آغاز تعطیلات سال نو و سفرهای نوروزی مردم که هر ساله در این روزها به اوج خود می رسد، یکی از مواردی که می تواند باعث تسهیل در سفر شود، داشتن «برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض» جاده ای است.
وی افزود: بانک مسکن با همکاری وزارت راه و شهرسازی اقدام به راه اندازی سیستم پرداخت الکترونیک عوارض در آزادراه های مختلف کشور مثل تهران - قم، تهران – پردیس و آزادراه اهواز - بندرامام خمینی (خلیج فارس) کرده است.
شفیعی توضیح داد: همه رانندگان خودروهای کشور می توانند با تهیه یک «برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض» از شعب بانک مسکن و نصب آن پشت شیشه خودرو از مزایایی مثل عبور بدون توقف از خطوط اختصاصی این پروژه در ورودی آزادراه ها و در نتیجه کاهش زمان سفر و مصرف سوخت، حذف پرداخت وجه نقد و امکان مدیریت تعداد عبور و پرداخت ها با مشاهده تراکنشهای مرتبط استفاده کنند.
مدیر شعب بانک مسکن استان خوزستان اظهار داشت: با ورود خودروهای دارای «برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض» به خطوط اختصاصی این سامانه در ایستگاه های عوارضی کشور، تجهیزات مرتبط نصب شده در خطوط عوارضی، با قرایت شناسه برچسب، اطلاعات لازم را به مرکز کنترل و سرور مرکزی سامانه ارسال کرده و مبلغ عوارض متناسب با نوع خودرو از حساب پیش پرداخت برچسب کسر می شود. پلاک خودروهایی که فاقد «برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض» بوده و یا برچسب آنها فاقد اعتبار کافی باشد ثبت و جریمه قانونی برای آنها صادر می شود.
شفیعی تصریح کرد: محل نصب برچسب وسط شیشه جلو، از سمت داخل خودرو، پشت آینه در ناحیه نقطه سیاه و با فاصله از قاب بالایی شیشه می‌باشد،به گونه‌ای که نوشته روی برچسب از داخل خودرو قابل خواندن باشد.
وی همچنین بیان کرد: مشاهده موجودی حساب «برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض» ازطریق اینترنت و مراجعه به سایت: www.maskan-avarezi.ir و ورود به بخش کاربران سامانه امکان پذیر است.
مدیر شعب استان خوزستان گفت: در شرایط فعلی اغلب شعب بانک مسکن در استان خوزستان امکان ثبت نام برای «برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض» را دارند ولی در شعب مرکزی اهواز، جوادالایمه (زیباشهر) اهواز، باهنر اهواز، مرکزی ماهشهر، خلیج فارس ماهشهر، صنعتی ماهشهر، مرکزی بندرامام خمینی، امام حسین بندرامام خمینی، شادگان، هندیجان، مرکزی آبادان، مرکزی خرمشهر، رامشیر و امیدیه امکان ثبت نام و دریافت اصل برچست به صورت فیزیکی نیز وجود دارد.
آخرین بروزرسانی 1395/3/18