فهرست اخبار فهرست اخبار

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت

افتتاح 400 واحد مسکن مهر نفت در شهر اهواز

400 واحد از سایت دو هزار واحدی مسکن مهر نفت اهواز با حضور جناب آقای پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی، مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان و مدیر شعب استان افتتاح شدند.
به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان، معاون وزیر راه و شهرسازی با ابراز خرسندی از عزم و اراده ملی که در بخش‌های مختلف استان به چشم می‌خورد، اظهار کرد: عزم و اراده موجود در استان باعث پیشرفت قابل توجه مسکن مهر و رفع چالش‌های موجود شد و این موضوع شایسته تقدیر است.
پژمان با بیان اینکه همکاری صورت گرفته بین اداره کل راه و شهرسازی، تعاون و مدیریت بانک مسکن استان خوزستان به خوبی در پیشرفت پرژه های مسکن مهر دیده می شود، بیان کرد: باید از تک تک کارکنان و مدیران این دستگاه ها و پیمانکاران تشکر کنم که با همدلی و تلاش شبانه روزی موفق به تکمیل طرح های مسکن مهر در استان شده اند.
وی افزود: پروژه مسکن مهر در وزارت راه و شهرسازی با گرفتاری‌های زیادی دست و پنجه نرم کرد و پیش از روی کارآمدن دولت جدید به نوعی متوقف و آثار و تبعات اجتماعی منفی را رقم زده بود و کسانی که منتظر دریافت واحد خود برای یافتن سرپناهی بودند، تقریبا از ادامه پروژه مسکن مهر ناامید شدند.
وی افزود: سرانجام این پروژه با گفت‌وگو و همفکری ادامه یافت و به عقیده من سایت مسکن مهر نفت اهواز نمونه خوبی برای نشان دادن استفاده بهینه از تمام امکانات موجود با وجود تمام بضاعت‌ها و کمبودها است که البته منتهی به ایجاد کاری با کیفیت در کوتاهترین زمان ممکن شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تشکر از تک تک دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در پروژه مسکن مهر نفت اهواز عنوان کرد: در این پروژه افراد درگیر در مجموعه تنها به فکر اتمام پروژه نبودند بلکه با اندیشه احداث بنایی با بهترین کیفیت و خدمات لازم برای یک زندگی آبرومند اقدامات خود را انجام داده و می‌دهند.
وی بیان کرد: به پاس زحمات کارکنان نفت، فکر ایجاد این مجموعه که اکنون 400 واحد آن افتتاح می‌شود به ذهن ما خطور کرد و سعی کردیم در تمام زمینه‌های آن اعم از محوطه سازی، زیباسازی، خدمات زیربنایی، مذهبی، ورزشی، آموزشی و سایر خدمات به بهترین وجه اقدامات لازم را انجام دهیم.
پژمان با بیان اینکه شبکه فاضلاب این مجموعه با یک تصفیه خانه مستقل انجام خواهد شد، اظهار کرد: در خصوص برق‌رسانی این مجموعه یک شبکه زیرزمینی پیش بینی شده است که هم موجب زیباسازی سیمای سایت مسکن مهر نفت می‌شود و هم می‌تواند الگویی جهت ساخت انبوه مسکن در استان باشد.
بهره‌برداری از حدود 72 هزار واحد مسکن مهر در خوزستان
همچنین در ادامه این مراسم منوچهر رحمانی، مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با بیان اینکه در خوزستان 105 هزار واحد مسکن مهر در دست ساخت است، اظهار کرد: در مجموع این واحدها بیش از 83 درصد پیشرفت فیزیکی داشتند و حدود 72 هزار واحد از این تعداد تاکنون به طور کامل به بهره برداری رسیده و واگذار شده است.
رحمانی بیان کرد: بسیاری از دستگاه ها در این طرح همکاری از خود نشان دادند ولی فعالیت کارکنان بانک مسکن در پرداخت به موقع تسهیلات بسیار قابل توجه بود و به عبارتی آنها فراتر از توان برای بهره برداری از این طرح ها تلاش کردند.
وی تصریح کرد: هر جا بحثی از کشور ایران مطرح می‌شود، بحث استان خوزستان نیز به میان می‌آید و برعکس؛ وجه مشترک این دو موقعیت جغرافیایی، کارکنان وزارت نفت است که قدرت محرکه اقتصاد استان و کشور هستند و به واسطه برنامه ریزی‌ها در وزارت نفت و وزارت راه و شهرسازی مقرر شد تا عملیات اجرایی دو هزار واحد مسکن مهر نفت اهواز با ارزش 300 میلیارد تومان آغاز شود و تاکنون در این پروژه حدود 110 میلیارد تومان هزینه شده است.
رحمانی پیشرفت فیزیکی پروژه مسکن مهر نفت اهواز را 56 درصد برشمرد و خاطرنشان کرد: امروز ما و دست اندرکاران این پروژه تلاش کردیم تا عیدی خوبی به نیروهای شرکت نفت بدهیم و 400 واحد را به صورت رسمی افتتاح کنیم و امیدواریم با این اقدام توانسته باشیم بخشی از زحمات بیشمار این عزیزان را جبران کرده باشیم.
وی با اشاره به اینکه همکاری وزارت نفت و وزارت راه و شهرسازی این موضوع را اثبات کرده که همنوایی و تیمی عمل کردن موجب هم افزایی می‌شود، عنوان کرد: در این همکاری‌ها حتما چالش‌هایی نیز بوجود می‌آید اما این چالش‌ها در جهت رفع موانع هستند و یکی از موفق‌ترین سایت‌های مسکن مهر در استان، سایت مسکن مهر نفت اهواز است.
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان بیان کرد: در حوزه مسکن مهر نفت اهواز تاکید بر این بود که سرمایه گذاری انجا‌م شده نه تنها در سطح محله‌ای بلکه حتما در تمام زیرساخت‌های بهداشتی، آموزشی، ورزشی، تفریحی و ... در سطح منطقه‌ای اثرگذار باشد و برنامه ریزی‌ها به صورتی تنظیم شود که در شرق اهواز یک محور توسعه ایجاد کنیم.
آخرین بروزرسانی 1395/3/18