فهرست اخبار فهرست اخبار

همزمان با سفر آقای مهرآبادی

تقدیر ویژه از مدیریت شعب خوزستان و افتتاح 1438 واحد مسکن مهر در دزفول

با حضور قایم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر و مسیولان استانی و شهرستانی ۱۴۳۸ واحد مسکن مهر در شهرستان دزفول افتتاح و به متقاضیان واگذار شد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان، قایم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: از مجموع دو میلیون و ۲۱۶ هزار واحد مسکن مهر در کشور تا به امروز یک میلیون و ۸۸۰ هزار واحد به بهره برداری رسیدند.
احمد اصغری مهر آبادی در آیین بهره برداری از یک هزار و ۴۳۸ واحد مسکن مهر در مهرشهر دزفول که با حضور مسیولان کشوری، استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد: از مجموع دو میلیون و ۲۱۶ هزار واحد مسکن مهر کشور که از ابتدای شروع این طرح ها با بانک های عامل قرارداد های مشارکت مدنی بسته شده تا به امروز یک میلیون و ۸۸۰ هزار واحد به بهره برداری رسیدند.
وی با بیان اینکه حدود ۳۴۰ هزار واحد مسکن مهر دیگر نیز در حال ساخت است، افزود: تاکید دولت اتمام این پروژه ها تا پایان سال ۹۵ است که ما نیز وعده داده ایم که پروژه های مسکن مهری که معارض ندارند را بتوانیم تا این تاریخ به مرحله بهره برداری برسانیم.
اصغری مهر آبادی با بیان اینکه برخی از واحدهای مسکن مهر کشور فاقد متقاضی هستند، گفت: طبق مصوبه هییت دولت شرایط چهارگانه متقاضیان مسکن مهر باطل شد و وزیر راه و شهرسازی نیز دستور العمل هایی را به استان ها ابلاغ کرده و استان ها یک هفته پس از این ابلاغیه، موظف به اطلاع رسانی در خصوص چگونگی فروش این واحدهای بدون متقاضی هستند.
وی گفت: به این ترتیب اطلاعات واحدهای بدون متقاضی و وضعیت دقیق طرح ها، قیمت تمام شده و سهم پرداخت شونده از سوی متقاضی در سایت اطلاع رسانی می شود تا مردم با مراجعه به این سایت ها بتوانند برای دریافت واحدهای مسکن مهر ثبت نام کنند که این امر از زمان اطلاع رسانی سایت ها به مدت یک ماه ادامه دارد.
قایم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر همچنین اضافه کرد: از ۸۲۲ باب مسجد در دست اجرا نیز تاکنون ۲۳۲ باب مسجد افتتاح شده اند ضمن اینکه از ۵۷ واحد کلانتری نیز تاکنون توانسته ایم ۲۵ واحد را به بهره برداری برسانیم و سایر موارد را نیز تلاش می کنیم در سریع ترین زمان ممکن به مردم تحویل دهیم.
اصغری مهر آبادی یادآور شد: با مساعدت ها و تلاش های استاندار خوزستان، فرمانداران شهرستان های خوزستان و بانک مسکن این استان، تاکنون پروژه های مسکن مهر زیبایی در استان خوزستان به بهره برداری رسیده اند.
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان نیز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش شورای مسکن استان خوزستان و با وجود تمام محدودیت ها خوشبختانه امسال ۱۰ هزار واحد مسکن مهر در استان خوزستان به بهره برداری رسیدند.
منوچهر رحمانی گفت: به دلیل اینکه شهرستان دزفول با برخورداری از هزار و ۴۸۰ واحد بیشترین افتتاحیه واحدهای مسکن مهر را داشت به عنوان شهر پایلوت برای افتتاحیه با حضور مسیولان استانی و کشوری انتخاب شد.
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان اتمام ۴۰ هزار واحد مسکن مهر در استان را مهمترین هدف سال آینده برشمرد و گفت: پیش بینی می شود ۵۰ درصد این واحدها به علت نداشتن متقاضی مشمول بخشنامه وزارت راه وشهرسازی شوند.
رحمانی با بیان اینکه ۲۰ هزار واحد مسکن مهر دیگر در استان خوزستان وجود دارد که باید تلاش کنیم تا خدمات زیربنایی و روبنایی آنها انجام شود، عنوان کرد: خوزستان وضعیت ویژه ای دارد بنابراین باید نگاه ویژه ای ازسوی وزارت در راستای حل مسایل و مشکلات به ویژه در حوزه راه و مسکن به این استان شود ضمن اینکه فرمانداری ها و استانداری خوزستان نیز همواره در این زمینه ها نهایت همکاری را داشته اند.
عباسعلی شفیعی مدیر شعب بانک مسکن استان خوزستان نیز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال نیز همانند سال های قبل همکاران ما تلاش بی شماری برای به ثمر رسیدن طرح های مسکن مهر از خود نشان دادند و وقتی اکنون مشاهده می کنیم که تلاش های همکاران ما، برخی افراد را صاحب خانه کرده است واقعا خوشنود می شویم.
وی افزود: در مدت اخیر اجازه ندادیم هیچ پروژه ای به علت تاخیر در دریافت تسهیلات با کندی مواجه شود و بعد از طی شدن فرآیندهای قانونی و آیین نامه ای موجود در طرح مسکن مهر، تسهیلات در سریع ترین وقت ممکن پرداخت شده است.
شفیعی بیان کرد: این تلاش ها برای سال آینده نیز ادامه خواهد داشت تا بتوانیم باقیمانده طرح های مسکن مهر نیز بعد از تکمیل به صاحبان آنها واگذار شود و عده ای از هموطنان ما در سال آینده صاحب خانه شوند.
آخرین بروزرسانی 1395/3/18