فهرست اخبار فهرست اخبار

در پی نشست مشترک

آمادگی استاندار جدید خوزستان برای تعامل همه جانبه با بانک مسکن

استاندار جدید خوزستان از آمادگی کامل خود برای تعامل همه جانبه با بانک مسکن به منظور رونق بخشی به ساخت و ساز مسکن در استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان، غلامرضا شریعتی استاندار جدید خوزستان در دیدار با مدیر و مسیولان مدیریت خوزستان در محل استانداری با اشاره به اینکه بخش مسکن می تواند رونق قابل توجهی در استان ایجاد کند، بیان کرد: یکی از محورهای ایجاد توسعه در استان، رونق بخش مسکن است و در این زمینه حساب ویژه ای روی همکاری و همیاری بانک مسکن باز کرده ایم.
شریعتی اظهار کرد: بخش مسکن موتور محرکه اقتصاد و یکی از اهرم های اصلی خروج از رکود است. بی شک با رونق این بخش، می توان به ایجاد تحرک همه جانبه در استان و اشتغالزایی نیز امیدوار بود.
وی با استقبال از حساب ها و خدمات نوین بانک مسکن که با اهداف اقتصاد مقاومتی و خروج از رکود طراحی شده اند، بیان کرد: در این زمینه آماده تعامل همه جانبه با بانک مسکن هستیم و هر زمان و مکان لازم بود به صورت جدی برای رفع موانع پیش روی تحقق اهداف بانک مسکن، دخالت می کنم زیرا این کار را به سود استان می بینم.
شریعتی، پیشنهاد مدیریت خوزستان به منظور ایجاد کارگروهی برای رفع موانع ساخت و ساز و ارایه مشوق های لازم به انبوه سازان را گامی بسیار مهم دانست و گفت: در این زمینه به همه دستگاه هایی که بانک مسکن تشخیص می دهد برای رفع موانع ساخت و ساز مسکن و ساختمان موثر هستند، دستور می دهیم که مشارکتی فعال در این کارگروه داشته باشند و شخصا خروجی و مصوبات آن را پیگیری می کنم.
استاندار جدید خوزستان با یادآوری اینکه به خوبی از توانایی و شخصیت مدیر شعب استان آگاهی داشته و سالهاست که شناخت نزدیکی از وی دارد، بیان کرد: مجموعه مدیران و کارکنان مدیریت خوزستان را افراد توانمند و مردمداری تشکیل می دهند به گونه ای که این مدیریت هم اکنون به لحاظ پرداخت تسهیلات در استان در رده نخست قرار دارد و این امر بسیار قابل تحسین است. ما انتظار داریم سایر بانکهای استان نیز بانک مسکن را سرلوحه فعالیت ها و تلاش های خود قرار دهند تا خوزستان را به جایگاه در خور شانی برسانیم.
در ابتدای این نشست مدیر شعب استان خوزستان ضمن تبریک انتصاب غلامرضا شریعتی به عنوان استاندار جدید خوزستان از آمادگی کامل مدیریت استان برای پیشبرد اهداف دولت تدبیر و امید در راستای خانه دار کردن مردم و ایجاد رونق در ساخت و ساز به منظور توجه به اقتصاد مقاومتی و خروج بخش مسکن از رکود خبر داد.
عباسعلی شفیعی با اشاره به اینکه بانک مسکن همواره در تحقق منویات مقام معظم رهبری پیشگام بوده است، بیان کرد: بانک مسکن، امسال با ارایه حساب ها و محصولات نوین خود برای خانه دار کردن مردم، دولت را در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی یاری کرده است.
وی افزود: ما بخش مسکن را موتور محرکه اقتصاد کشور می دانیم و یکی از راه های برون رفت اقتصاد کشور، تحرک بخشی در ساخت و ساز است به همین دلیل این بانک با ارایه راهکارهای نوین در بخش مسکن، زمینه ساز ایحاد رونق در این بخش را فراهم کرده است. همچنین این مدیریت آمادگی دارد با بستری سازی از سوی استانداری و سایر دستگاه ها، به همه متقاضیان، تسهیلات نوسازی بافت فرسوده پرداخت کند تا نقشی هر چند کوچک در نوسازی چهره شهرهای استان داشته باشد.
شفیعی عنوان کرد: با وجود این مدیریت در مقایسه با سایر اعضای شبکه بانکی استان خوزستان سرانه پایین تری دارد ولی بیشترین حجم تسهیلات در سال های اخیر را در استان خوزستان پرداخته کرده و این از افتخارات ماست.
مدیر شعب استان خوزستان با ارایه پیشنهاد تشکیل کارگروه رونق بخشی به فعالیت های ساخت و ساز با حضور دستگاه های متولی بخش مسکن و ساختمان به منظور ارایه مشوق های لازم به سازندگان ادامه داد: در راستای تحقق رونق بخشی به بخش مسکن در استان خوزستان انتظار داریم استانداری خوزستان در کنار ما باشد و دستگاه های متولی این کار را به همراهی و همیاری بانک مسکن به منظور توسعه ساخت و ساز در استان ترغیب کند.
شفیعی گفت: همچنین در راستای خدمت به مردم خوزستان با تلاش فراوان حدود 65 هزار واحد مسکن مهر را فروش اقساطی کرده ایم که در این زمینه رتبه اول در سطح کشور را به دست آورده ایم ولی انتظار داریم سایر دستگاه های متولی بخش مسکن مهر نیز در این زمینه ما را همراهی کنند تا بتوانیم واحدهای بیشتری را فروش اقساطی کنیم.
وی با اشاره ارتقای درجه 28 شعبه استان در چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: این امر علاوه بر ارتقای شغلی کارکنان استان، باعث افزایش سهمیه استان خوزستان برای جذب کارکنان جدید می شود.
آخرین بروزرسانی 1395/7/5