فهرست اخبار فهرست اخبار

صعود تیم کوهنوردی مدیریت خوزستان به قلل برفگیر قارون

تیم کوهنوردی مدیریت خوزستان در یک پیمایش و کوه پیمایی شبانه روزی قله مرتفع 3613 متری قارون واقع در در کوه های منگشت خوزستان را فتح کردند.
کوه های منگشت دارای آب و هوای کوهستانی با زمستانی سرد و تابستان معتدل است قلل برفگیر این منطقه شامل سردک، قارون ، سر قوچ، انگشته ، سیروک و ... است که در برخی از غارهای یخی قارون و سر قوچ ، یخچال طبیعی نیز وجود دارد که در تمام ماه های سال برف دارند .
بلندترین نقطه منگشت ، سردک ( آبسرد) یا برف انبار3613 متر ارتفاع دارد که قله قارون بلندترین نقطه آن است.
کوه منگشت دارای مکان ها و جاذبه‌های دیدنی فراوانی است از جمله مناطق زیبا و خوش آب و هوای امامزاده عبدالله ،گردوزار،تنگ چویل ، اژه و گندمکار که دارای طبیعت زیبایی است که تا کنون بخوبی معرفی نشده‌اند. این مناطق از جاذبه های کم نظیر گردشگری خوزستان به شمار می‌روند.
این تیم طی دوشبانه روز کوه پیمایی به بلندترین قله مرتفع منطقه رسید سپس از روستای سادات فالح حسینی روستایی واقع در بخش دهدز از توابع شهرستان ایذه در استان خوزستان پایین آمدند.
این روستا یکی از قدیمی ترین روستاهای خوزستان است که به دلیل نزدیکی به مرز استان چهار محال و بختیاری از شرایط جغرافیایی و طبیعی ویژه‌ای برخوردار است.
تیم کوهنوردی مدیریت خوزستان به سرپرستی محمد باقر مرادی معاون دایره آموزشی رفاهی مدیریت و راهنمایی محمد پایگذار معاون شعبه باغملک و همراهی سیدعلی مرسلی و اسلام میان آبی ‌از کارکنان شعبه مرکزی اهواز قله قارون را فتح کردند .
آخرین بروزرسانی 1395/7/12