تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر شعب بانک مسکن در همایش روسای شعب

برای تحقق اهداف تعیین شده در تولید مسکن باید همت بیشتری به کار ببندیم

همايش روساي شعب، روساي دواير و مسوولان مديريت شعب استان كهگيلويه و بويراحمد به منظور انتقال مباحث مطروحه در همايش مديران ارشد بانك و ارائه راهكارهاي تحقق اهداف مديريت برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان کهگیلویه و بویراحمد، در اين همايش محمد اكبري مدير شعب استان ضمن ابلاغ سلام و خداقوت مديرعامل گرامي به همه همكاران به ويژه در شرايط كرونايي با اشاره به مواردي كه در همايش مديران ارشد بانك تاكيد شده است گفت: رسالت بانك مسكن بر تامين مسكن متمركز است و با توجه به اينكه توليد يك ميليون و 200 هزار واحد مسكوني در بودجه كشور پيش بيني شده است سهم بانك مسكن در اين ميزان 210 هزار واحد تعيين شده كه بايد براي تحقق آن بيش از پيش تلاش شود.

اكبري ادامه داد: مديرعامل گرامي بانك راهكارهاي بخش مسكن را در دو آيتم تحريك به سمت عرضه و تحريك به سمت تقاضا عنوان داشتند و برنامه هايي براي اين دو در نظر گرفته اند از جمله كاهش هزينه هاي جانبي بخش مسكن شامل پروانه ساخت، هزينه هاي مالياتي و بازنگري در خصوص پيش فروش مسكن همچنين تسريع و تسهيل در پرداخت تسهيلات بافت فرسوده كه با اجراي صحيح از سوی دستگاههای متولی قطعاً اهداف پيش بيني شده محقق خواهند شد.

مدير شعب استان از اصلاح ساختار بانك به عنوان يكي از برنامه هاي جدي مديران ارشد نام برد و افزود: تغييرات در صف و ستاد و نحوه ارتباط اجزاء سيستم كاري همچنين جابجايي پرسنل به منظور گردش شغلي و افزايش راندمان كاري در دستور كار قرار دارد.

اكبري در بخش ديگري از سخنان خود، ارزشمندي جذب منابع در حساب جاري را يادآور شد و بر همت همكاران براي ارائه برنامه منسجم جهت تقويت مانده حساب جاري تاكيد كرد.

مدير شعب استان طرح فعالان بخش مسكن و ساختمان را نيز مورد توجه قرار داد و بيان داشت: به منظور ايجاد يا گسترش تعاملات با فعالان بخش مسكن و ساختمان برنامه بازاريابي تدوين خواهد شد كه در همين راستا بايد گروههاي مذاكره مديريت و شعب در گام اول نسبت به شناسايي فعالان در بخش هاي مختلف مرتبط با مسكن و ساختمان اقدام نمايند و در گام بعدي مذاكرات را به انجام برسانند و با تشريح اهميت تعامل حلقه هاي ارتباطي مسكن نسبت به جذب اهتمام صورت پذيرد.

اكبري در ادامه به نقش انتقال بينش و نگرش از سوي روساي شعب به مجموعه تحت نظارت اشاره كرد و تصريح نمود: اگر سياست ها به خوبي تبيين نشوند و به درستي به زيرمجموعه منتقل نشوند دسترسي به اهداف دشوارتر خواهد شد به همين منظور روساي شعب بايستي موارد منتقل شده از مديريت كه طبيعتاً موارد دريافت شده از مديران ارشد مي باشند را به خوبي دريافت و به ساير همكاران منتقل نمايند تا همت و هميت، هم افزايي و همدلي براي تحقق اهداف شكل گيرد.

اكبري در همين بخش بر لزوم انتقال پيشنهادات و نظرات همكاران به مديريت از سوي روساي شعب و دواير تاكيد كرد و خواستار توجه روساي شعب در شناسايي نقاط ضعف و آسيب هاي احتمالي و انعكاس مسائل به مديريت جهت پيگيري هاي بعدي شد.

مدير شعب استان اهميت مسائلي چون نظم به ويژه در ورود و خروج همكاران، تمركز بر روي آمارهاي مقايسه اي، كنترل و نظارت بر امورات كاري، معرفي سامانه هاي طراحي شده به همكاران، دقت در تخصيص نمرات ارزشيابي و دقت و سرعت بخشي به جواب ابلاغيه هاي بازرسي را متذكر شد.

در اين همايش سيد حمزه موسوي اطهر معاون مديريت شعب، اهداف مديريت را در شاخص هاي مختلف ارزيابي عملكرد بيان داشت و گفت: هدف جذب منابع در سال جاري حدود 4 برابر نسبت به سال گذشته تعيين شده است كه اين مقياس در خصوص ضمانتنامه و تسهيلات اوراق 2 برابر تعيين شده است، بنابراين اهداف حكايت از ضرورت تلاش چند برابري دارند و براي تحقق حتماً بايد برنامه ريزي مدوني صورت پذيرد.

موسوي اطهر اظهار داشت: هر مشتري كه به شعبه مي آيد بايستي با نگاه يك مشتري بالقوه به او نگاه شود و با برخورد صحيح از همه ظرفيت هاي مالي او بهره گيري شود.

مجيد نظرپور رييس دايره حراست هم در اين همايش موارد كنترلي- نظارتي را مورد تاكيد قرار داد و گفت: رييس شعبه به عنوان مسوول شعبه بايستي نسبت به همه موارد كاري با حساسيت برخورد كند و بداند حساسيت بايد روي كوچكترين مسائل باشد چون اگر از مسائل كوچك غفلت شود مجبوريم بعداً با مسائل و معضلات بزرگتر دست و پنجه نرم كنيم.

نظرپور نيز بر مواردي چون نظم و آراستگي، توجه به چيدمان شعبه، رعايت نزاكت در برخورد با ارباب رجوع، انجام كارها براي رضاي خدا و مدارا با مردم ضمن رعايت قوانين و مقررات تاكيد كرد.

گفتني است در اين همايش عملكرد شعب در شاخص هاي ارزيابي در مقطع سه ماهه اول سال بررسي شد و روساي شعب و دواير نيز نقطه نظرات خود را بيان كردند.

 

 

آخرین بروزرسانی 1400/4/12