تازه های اخبار تازه های اخبار

در ادامه سلسله نشست های تخصصی بانک مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد با فعالان بخش مسکن و ساختمان صورت گرفت؛

برگزاری نشست با انبوه سازان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد

نشست هم اندیشی مسوولان و کارشناسان مدیریت شعب بانک مسکن کهگیلویه و بویراحمد با جمعی از انبوه سازان مرکز استان در راستای رونق تولید مسکن برگزار شد.

نشست هم اندیشی مسوولان و کارشناسان مدیریت شعب بانک مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعی از انبوه سازان مرکز استان در راستای  رونق تولید مسکن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد، در این نشست تخصصی که مسوولان و کارشناسان مدیریت شعب استان کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از انبوه سازان مرکز استان به نمایندگی از سایرین حضور داشتند، محمد اکبری، مدیر شعب بانک مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هدف از برگزاری این نشست انتقال اطلاعات مربوط به سیاستهای اعتباری بانک در بخش انبوه سازی، شنیدن دغدغه های سازندگان و انعکاس آنها به مرکز جهت ارائه تدابیر و راهکارهای رفع این دغدغه هاست.

اکبری افزود: برای ایجاد رونق در شهر و افزایش تولید مسکن الزاماً بایستی با هم تعامل بیشتری داشته باشیم.

مدیر بانک مسکن استان ادامه داد: بانک مسکن در سال جاری اهتمام ویژه ای به تولید مسکن دارد و در این راستا اقدامات مهمی را انجام داده است که از جمله آنها می توان به افزایش سقف تسهیلات مسکن، توجه به انبوه سازان و سازندگان حرفه ای در سیاست های اعتباری و کاهش نرخ سود و افزایش تسهیلات در بافت فرسوده اشاره کرد.

اکبری در همین راستا تاکید کرد: متاسفانه در استان کهگیلویه و بویراحمد موضوع بافت فرسوده شهری در کانون توجه انبوه سازان نیست و کمتر در این مناطق سرمایه گذاری می کنند و انتظار می رود با توجه به تسهیلات این بخش احیاء بافت فرسوده مورد توجه انبوه سازان نیز واقع شود.

وی  دو انتظار دیگر هم از انبوه سازان مطرح کرد و بیان داشت: انبوه سازان معمولاً زمانی سمت بانک می آیند که دستشان به دلیل هزینه های جانبی دیگر از حیث منابع مالی خالی شده است و این موضوع فرآیند اعطای تسهیلات را با اختلال مواجه می کند لذا انتظار می رود این تعامل از قبل شروع شود و چرخه مالی آنها از درگاه بانک مسکن اتفاق بیافتد که اگر این اقدام صورت گیرد خود به خود رسوب لازم نیز ایجاد می شود و نیازی به تودیع مبلغ نقدی در حساب نخواهد بود.

اکبری در شرح انتظار دیگر نیز چنین گفت: عوامل زیادی در دوره احداث با شما سازندگان در ارتباط هستند که با ترغیب آنها به تمرکز مالی در بانک مسکن زمینه افزایش توان بانک در پرداخت تسهیلات بیشتر و نهایتاً تولید مسکن بیشتر را فراهم می آورید.

مدیر شعب بانک مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن قدردانی از حضور سازندگان در این نشست تخصصی ابراز امیدواری کرد که نشستی با حضور معاون عمرانی استانداری، مسکن و شهرسازی، نظام مهندسی، شهرداری و ثبت اسناد با محوریت بانک مسکن برگزار شود تا موارد مطروحه به عنوان دغدغه انبوه سازان آنجا نیز مطرح شود.

اکبری در پایان از عزم بانک مسکن برای تولید حداکثری مسکن سخن گفت و به انبوه سازان وعده داد برای رفع موانع تعامل موثر ضمن رعایت موازین قانونی از تمامی ظرفیت های ممکن استفاده خواهیم کرد.

سید حمزه موسوی اطهر، معاون مدیریت شعب بانک مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: خداوند متعال بر اساس آیه 61 از سوره مبارکه هود آبادانی زمین را بر عهده انسان گذاشته است و یکی از مصادیق آبادانی همین توجه به ساخت و ساز و تولید مسکن است.

موسوی اطهر افزود: ما باید در بافت شهری خودمان بیش از پیش سهیم شویم و در ایجاد یک شهر زیبا نقش آفرینی داشته باشیم.

وی همچنین بیان داشت: در سال جاری رویکرد جدیدی در بانک اتفاق افتاد که آن توجه به فعالین بخش مسکن و ساختمان است و اعتقاد مدیران ارشد بانک بر این است که اگر چرخه مالی- ارتباطی فعالان بخش مسکن و ساختمان فعال و متحدانه باشد اتفاقات مبارکی در اقتصاد و مسکن رخ خواهد داد.

معاون مدیریت شعب بانک مسکن استان در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد خروجی این جلسه تعامل بیشتر و رونق تولید مسکن باشد.

در ادامه فاطمه خسروی، رییس دایره اعتبارات  و مهدی یزدان پناه رییس دایره فنی و ارزیابی بانک مسکن استان موارد تخصصی سیاست های اعتباری بخش مسکن و مصادیق فناوری نوین در ساخت و ساز را بیان کردند و رحیم بنام رییس دایره ارتباطات و بازاریابی بانک مسکن استان نیز نکاتی در باب راههای تعامل بیشتر و شیوه های اطلاع رسانی خدمات بانک به انبوه سازان یادآور شد.

در ادامه انبوه سازان حاضر در نشست در فضایی صمیمی دغدغه های خود را مطرح کردند که مهمترین آنها انعطاف در پرداخت تسهیلات و برخورد با تخلفات ساختمانی، ارائه راهکاری برای ادامه تعامل و پرداخت سهم الشرکه بدون درنظر گرفتن بروکراسی شهرداری ها، پرداخت تسهیلاتی در قالب سرمایه در گردش به انبوه سازان و تسویه از محل سهم الشرکه یا فروش واحدهای مسکونی به تضمین وثایق دیگر، انعطاف بانک در خصوص رسوب همزمان متناسب با شرایط اقتصادی و ارائه راهکاری برای پرداخت تسهیلات به انبوه سازانی که مالک نیستند، قابل ذکر است.

همچنین انبوه سازان از ابتکار بانک مسکن استان برای این نشست تخصصی استقبال و آمادگی خود را برای تعامل بیشتر اعلام کردند.

انتهای پیام/ب

 

 

آخرین بروزرسانی 1400/4/22